Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297289/bmid_ucastnici-zajezdu-90i-297289.jpg 4 1406 182

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu jednoho z nejčtenějších současných českých autorů. Jde o svižně napsanou „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají. Čtvrté vydání.... celý text

slaska77
08.08.2019 4 z 5

Četla jsem na začátku tisíciletí, ale vím, že jsem se hodně bavila. Jedna z nejlepších knih Michala Viewegha, kterou kdy napsal, vtipná.

Messilina
06.07.2019 2 z 5

Jedna z nemnoha knih, kde byl film lepší než jeho předloha. Hnědý podšálky nechybí, ale vyvrženej vorvaň ano. A to je právě ten problém. Film byl povedená komedie, kniha jakési nostalgické zamyšlení. Vysloveně špatné to nebylo, ale kdo ví co také ne.

maryska09
17.06.2019 1 z 5

Podle mé zkušenosti je kniha vždy lepší než film. Knihy pana Viewegha jsou však výjimkou potvrzující pravidlo. Film je skvěle obsazená milá letní oddychovka. Kniha je na místo toho nezáživná, zmatená, často nechutná a absurdní. Hvězdičku dávám jen za postavu Jolany, která mi jediná byla sympatická.

Pavelpi
09.02.2019 3 z 5

Viděl jsem film a tak jsem se dal i do knihy.Celkem to ušlo,i když film se mi zdál lepší.

Ála41
30.12.2018 3 z 5

Ale jo, dobrá knížka na oddych, četla jsem asi před 7 lety a líbila se mi. Nevím, zda by měla takový úspěch i nyní při opakovaném čtení, uz není tak,, in,, mi připadá. Jo a film se mi zdá být lepší, v knize jsem se někdy v postavách ztrácela.

Ivan F
30.11.2018 1 z 5

Tento rádoby román som napriek neveľkému rozsahu čítal pomerne dlho. Jeho obsah je plytký a nezáživný. K tomu to ešte sfilmovali, čo sa čudujem - naozaj sa dá podľa veľmi zlej knihy natočiť aspoň priemerne dobrý film? Kniha je hrozná kravina plná nesympatických postáv.

hippiesak
28.11.2018 4 z 5

No... Asi takto. Jsou dvě skupiny. Jedna četla knihu a nemá ráda film :) Druhá viděla film (několikrát) a pak četla knihu :) Já patřík k druhé skupině. Film znám nazpaměť, na knihu jsem se těšil, že mi rozšíří film, jako se mi to třeba stalo u knihy Forrest Gump. Ale ejhle. Film využil jen hlavní dějovou linku a vedlejší příběhy jsou v jiným duchu, než filmový příběh a prostě mě to tam nesedělo (příběh Jolany a Ukrajince). Kniha špatná není, dám jí 4 hvězdičky (realita je tak 3,5), četla se jinak dobře, ale 5 hvězd to nebude a ani nemohu zaškrtnou "doporučuji". Tak snad jiná kniha... :)

Maryška
28.10.2018 1 z 5

Autor by měl být vděčný, že ze sebestředné, ufňukané a ublíženecké knihy, ve které je víc nudných a nechutných pasáží než humorných, udělal režisér Vejdělek tak svěží a vtipný film.

Irimie
27.10.2018 1 z 5

Hrůza hrůzoucí! Na to jak je film super, tak knížka se četla opravdu velmi špatně. Autor si dělá, co chce, vyjadřuje se k čtenářským kritikům, několikrát mění příběh, mění vypravěče v ovci apod. kraviny. Dobré jsou tam jen určité záblesky, z nichž se taky film vykřesal, ale s knížkou už to mnoho společného nemá.

Gedzita
17.10.2018 1 z 5

Že je Viewegh přeceňovaný autor jsem věděla, ale že píše TAKHLE blbě jsem fakt netušila.

michalka S.
11.10.2018 2 z 5

Film je podle mě lepší než kniha.

Marcik7
07.10.2018 2 z 5

Knihy tohoto autora nepatří mezi mé oblíbené, na rozdíl od filmů podle nich natočených. tak jsem jí dala šanci kvůli Výzvě. Bohužel příjemné překvapení se nekonalo....

Elea
02.10.2018 1 z 5

Dočetla jsem to - připadám si jako hrdinka. Viewegha jsem nikdy nevyhledávala a dělala jsem dobře. Tato kniha se mi nelíbila, marně jsem hledala nějakou sympatickou postavu. Za nejlepší část knihy považuji cestu na dovolenou, pokračování bylo jen stále horší, nudnější, natahovanější a trapnější a občasné akce typu každý s každým to nemohly vylepšit. Takže za mne Viewegh již nikdy víc.

Knihomlok2015
29.09.2018 2 z 5

Řeknu to asi takhle, zatímco na film se během svého života nejspíš ještě několikrát kouknu (řekněme si to popravdě - jako dcera autobusáka k tomu mám víc důvodů než jen jeden), tak tuhle knížku už asi neotevřu nikdy.

Mirka2778
10.09.2018 3 z 5

Účastníky jsem přečetla za tři dny. Ale ne proto, že by se mi tolik líbili, ale těšila jsem se až sáhnu po jiné knize.
-Takové, která si na nic nehraje.
Autorovo přiznání, že je to román o psaní románu mě nijak s toto formou nesmířilo. Soubor postav je ve všech směrech tak dokonale vyvážený, že nudí.
Knihu o dovolené bych si měla chtít vzít na dovolenou, ale v tom případě nepotřebuji, aby mi někdo připomínal, že se směju příliš nahlas, moje rádoby vtipná poznámka byla vlastně trapná a že každé mé hnutí celou dobu nespíš někdo hodnotí.

MortRainey
02.08.2018 4 z 5

Lepší než film, který zachraňuje Klepl s Holubovou. Kniha na dovolenou jak dělaná!

Anna 13
27.06.2018 2 z 5

Film Účastníci zájezdu je skvělou podívanou před letními prázdninami, kde na vás atmosféra nadcházejícího volna dýchne přímo magicky. Tato komedie dle mého patří k těm lepším českým počinům a vždy se u ní se sestrama zasměju a užiju si známé fórky.

Viewegh mě nikdy moc nebavil a já ho moc nevyhledávala, ale teď jsem po knize sáhla. Snad proto, že jsem chtěla nasát nějaký letní příběh od moře, možná, že jsem chtěla dát ještě populárnímu spisovateli šanci.

Ale já jeho styl psaní fakt nemusím, a ani tato kniha mě nepřesvědčila o talentu, o kterém se mluví. Kniha neměla žádnou čtivost, humor a ve čtenáři nevzbouzí zájem ani o jednu jedinou postavu.
Nevím, jak se filmařům povedlo tento příběh polidštit tak, abyste se smáli a cítili z něj denodenní život.

Doporučuji film.
Nedoporučuji si o tom číst, protože je to fakt zdlouhavé a nezáživné...

Zpočátku, kdy výletníci jedou k moři, se děj snést dá a vy si říkáte, že to ještě tak špatné nebude. Ale pak je to už jen čtenářské utrpení.
A pokud se za postavou jménem Max skrývá sám autor tak... vážně nemám slov... :( :( :(

efka.saf
15.03.2018 1 z 5

Je zajímavé sledovat, že co člověk, to názor. A mnohdy hodně odlišný. Před pár dny jsem četla pidiknížečku s názvem O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu. Svůj natěšený komentář jsem tehdy začala větou: Tak tomuhle říkám kniha o hovně! Pak jsem sáhla po Účastnících zájezdu a světe div se, nejraději bych svůj komentář uvedla úplně stejně :-/.

Účastníci je má první kniha od Viewegha. Dostala se mi do ruky v podstatě náhodou a já si řekla, proč ne? I já znám velmi dobře film a mám jej ráda. Ne že bych ho považovala za nějakou filmařskou topku, ale jako prázdninová oddechovka s řadou vtipných a trefných gegů je to určitě dobré. Takže o knize jsem předpokládala, že to bude podobné a že to určitě špatné nebude. Bylo. A dost.

Absolutně mi nesedl autorův unylý a nudný styl psaní. Čekala jsem humor jako ve filmu, ale ten se podle mě nedostavil. Momenty, které měly být vtipné, mi často přišly spíše trapné, což mohlo být právě stylem psaní. Nevím, jestli nám měly být postavy sympatické nebo ne, ale snad alespoň pár jich tak působit mohlo. Tyto pozitivní pocity mě ale opět minuly. Snad kromě Ignáce a Oskara mi přišli všichni urýpaní, protivní, přisprostlí nebo sexem posedlí alkoholici (oni by sem spadali vlastně i zmínění Ignác s Oskarem, ale ti byli alespoň roztomile ujetí). Z obzvláště nesympatických bych vypíchla např. Helgu se Šarlotou, Jolanu, která mi vysloveně mnohdy pila krev nebo samotného Maxe. Jeho myšlenkové pochody podobající se dumání nad nesmrtelností chrousta mě absolutně nebavily a ke konci jsem to už nedala a pár jsem jich v pudu sebezáchovy přeskočila. Krom toho jeho pohrdání tupou Pamelou neustále míchané s jeho chtíčem po jejích bradavkách a neustálým onanováním na záchodě se mi jevilo jako špatný vtip. Ovšem celkově mi závěr v letovisku připomněl něco v duchu Ordinace v růžové zahradě, kdy šel už skoro každý s každým, takže Max vlastně jenom zapadl.

Ne, prostě ne. Ani kniha, ani pan spisovatel mě neoslovili vůbec ničím a příště, až zase dostanu chuť si od Viewegha něco přečíst, si raději pohodlně sednu a počkám, až mě tento pocit přejde.

alnahu
15.03.2018 4 z 5

Lehká oddechovka na jedno odpoledne - kniha se mi četla dobře ,samozřejmě že jsem ovlivněná filmem, který byl skvělý. Příběh turistů v letovisku u Jadranu ,byl v knize trošku ochuzen o vtipné momenty ,kdy se dva Karlové shání po podšálcích -to nemá ve filmu chybu, v knize to tak nevyzní. Samozřejmě je to také naprosto skvělým hereckým obsazením. Ale i tak se mi kniha líbila, pobavila mě a zařadila jsem si ji do čtenářské výzvy.

slunicko1958
02.01.2018 odpad!

Poslední kniha, kterou jsem od Viewegha četla, další odmítám. Číst o onanii nad WC mísou - to nemám zapotřebí.