Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297289/bmid_ucastnici-zajezdu-90i-297289.jpg 4 1406 182

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu jednoho z nejčtenějších současných českých autorů. Jde o svižně napsanou „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají. Čtvrté vydání.... celý text

DomYell
23.07.2020 odpad!

Prosím, nedovolte někdo už panu Vieweghovi psát. Není to první skvost, co jsem od něj četl. Ty filmy ještě tak nějak z nudy jdou, ale ty knihy.... To je vážně utrpení to cist

Lenka51
21.07.2020 3 z 5

Po naprosto legendárním filmu jsem se rozhodla, že dám šanci i knize. No, nelituji, že jsem to zkusila, ale podruhé už číst určitě nebudu. Přiznávám, že jsem hodně ovlivněná filmem, nicméně kniha podle mě postrádala trochu šmrnc. Pro nenáročného čtenáře, kterým jsem třeba i já, je to ale ve výsledku dobrá oddechovka. Neurazí, nenadchne.

Monika1717
13.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, oddechové čtení na dovolenou. Viděla jsem i film, obojí má něco do sebe. Tak trochu mi to připomínalo náš první zájezd k moři.

Bibionyka
04.07.2020 4 z 5

Vtipná kniha a dobrý satira vykreslující českou povahu.

Nikychlupova
25.05.2020 3 z 5

Oddechové čtení.

Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Skvělá oddechovka,hlavně na dovolenou do autobusu:).

DLD
22.05.2020 4 z 5

Oddychové čtení.

Jirok
18.05.2020

(SPOILER) Skvělá a velice čtivá kniha. Zakládá si na vtipu a erotice

zdenaR
06.05.2020 2 z 5

Film jsem viděla x-krát a vždy znovu a znovu se pobavím a dávám mu *****.
Knihu jsem stáhla v e-knihách zdarma (naštěstí) a po přečtení uklidila do e-koše, protože ji znovu určitě nebudu číst.

TajemnýSmrad
04.05.2020 4 z 5

Nenechte se odradit filmem. Knížka je super a mě připomíná dobu, kdy jsem poprvé jel autobusem do Itálie...

Aleh
01.05.2020 3 z 5

Úsměvný příběh o lidech, kteří nemají nic společného, jen to, že se v určitou dobu objevili na určitém místě a po určitý čas trávili spolu chtě nechtě svou dovolenou. Kdo z nás nezažil takový typ zájezdu? Tím si autor víceméně zajistil, že mnohé dialogy mezi dětmi, homosexuály, rodinami, manželskými páry, mezi mladými i starými lidmi vyvolávají nejrůznější situace, které jsou zdrojem jak situační, tak slovní komiky. Námět je také sondou (ať chceme nebo ne) do hlubin naší české povahy. Letní komedie pro pobavení, jejíž filmové zpracování je určitě povedenější než samotná kniha.

de_baques
31.01.2020 3 z 5

Z těch několika málo autorových knih, které jsem přečetl, mohu konstatovat, že se pohybuje od příšerného blábolu-kýče (Andělé všedního dne) až po kvalitní satiru (Mafie v Praze). Tato kniha je někde uprostřed, kombinuje vtipné momenty s beztvarou vatou halabala naskládaných informací, kniha je též značně nesoudržná, nic moc vám po čtení v mysli nezůstane. Zkrátka na vtipnou knihu je vtipná málo a na kvalitní společenský román to ani zdaleka nemá.

AnjaBo
04.01.2020 4 z 5

Výborná kniha.

davidurban1973
13.12.2019 2 z 5

Většinou platí, ze kniha je lepší než film. Tato je výjimkou. Filmová komedie je nesčetněkrát lepší než tento roman. Par momentu je shodných s filmem, ale většina ne.
Roman v podstatě vypráví o spisovateli, který píše knihu o účastnících zájezdu, které možná sleduje jako účastník zájezdu k moři. Říkám možná, protože v některých momentech i závěru není jasné, zda si to hrdina cele nevymysli pro knihu, zda opravdu někde je nebo nikam nejel.
Samotné popisy děje jednotlivých postav jsou poměrně ctive a uvěřitelné. Kdyby autor vynechal blbosti jako jiná jména, vymyšlené kraviny s panem Petrescu a paní Kostalovou, tak by to šlo. Autorovy vzlyky v kapitolách a odstavcích ohledně kritiků jeho tvorby byly trapné a nejspíš se jednalo o stesky samotného Viewegha, který nám chtěl sdělit, jak mu ublizuji...
Myslel sem ze tato autorova kniha bude mít ještě úroveň a bude patřit mezi ty kvůli kterým se zařadil mezi bestselleristy, ale pro mě to bylo po filmu velké zklamání.

jprst
28.11.2019 1 z 5

Nebýt filmu, tak si snad ani nevzpomenu, co to autor vlastně chtěl říci. Ostatně tato charakteristika sedí i na nadpoloviční většinu výtvorů tohoto autora.

Marla
11.10.2019 2 z 5

Satirická sonda do společenství náhodně se sešlých osob, natěšených na válení u moře. Čtení je to lehce pochmurné, nikterak zábavné, občas jsem nevycházela z úžasu nad autorovými myšlenkovými pochody. Naštěstí staženo v e knihách zdarma, po dočtení odhozeno do e koše.

ladaol
24.09.2019 4 z 5

Rozhodně neporovnávat s filmem, kniha se musí brát naprosto samostatně a pak se mi líbila. Úplně nejvíc mně dostala ovce na parkovišti, ta kapitola prostě nemá chybu :)

e.s.e.t.
12.09.2019 3 z 5

Já vlastně ani nevím, co si o knize mám myslet. Knihu jsem přečetla, ale některé pasáže "autorovy mysli" mi byly natolik nepříjemné, že jsem je prostě a jednoduše musela přeskočit.
Srovnání s úspěšným Vejdělkovým filmem se člověk asi nevyhne, ale podle mě není úplně na místě. Film je čistokrevná, místy cynická, komedie. Kniha je naproti tomu komediální opravdu jen místy. Podstatná část příběhu je vážnou sondou do myslí a životů, poměrně hluboce nefunkčních jedinců. Dávám 3*

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Spolu s Báječnými lety to nejpodařenější od Viewegha. Ráda si tuhle knihu přečtu znovu a znovu. Filmové zpracování s Bobem Kleplem a Evou Holubovou mě potěšilo. Řidičové Karel a Karel a jejich hnědé podšálky, nebo hláška "Ležel tam na pláži jak vyvrženej vorvaň" ( které v knize není, ale automaticky už si ho doplňuju ) už u nás zdomácněly :)
Skvělé letní čtení.

LadyThiefRa
14.08.2019 odpad!

Asi prvni kniha, kdy me vic bavil film. Styl psani pana Viewegha me neoslovil a obcas mi prisel dost zmateny.