Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 4 1406 182

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.... celý text

haki34
11.11.2016 3 z 5

oddechovka...akorát je na škodu vidět dříve film..pak už se těch tváří nezbavíte ( i když Annu Polívkovou mám moc ráda a jako Jolaa je skvělá :D )

trynitrix
20.10.2016 2 z 5

Panebože co to bylo??? Film miluji, tak na úkor toho jsem se rozhodla přečíst knihu, musím říct, že jsem to četla s donucením a šíleně jsem se nudila, až normálně posledních 100str mi nedalo a dojela to jako audio knihu.
Jo a 2*hvězdy dávám za ty nej pecky co byli právě vybrány do filmu.

jaja1989
19.10.2016 4 z 5

film je lepsi

Val
16.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem udělala vyjímku a po shlédnutí filmu ( několikrát), jsem přečetla knihu. Důvod jsem měla jediný - film miluju a mohla bych se na něj dívat pořád dokola. Nicméně kniha je ještě lepší. Je škoda, že se do filmu nevešly všechny postavy a všechny situace. Každopádně nejlepší Viewegh :-)

LucieD81
03.08.2016

Za mě nejzábavnější a nejlepší kniha, kterou jsem od Viewegha četla. Skvělé příběhy a charaktery jednotlivých postav se do sebe během několika dnů dovolené krásně proplétají a tvoří úžasný a třeskutě vtipný celek.

Kraken126
03.07.2016

Naprosto idiotský a nereálný spisovatelský záměr a naprosto excelentně zpracovaný příběh s dokonalým vykreslením postav. Nikdy bych neřekl, že si tuto knihu zařadím do svého fondu a budu se k ní vracet. Děkuji Bohu, že nám Michala zachoval a těším se jeho další skvělá mistrovská díla. Přestože mi spisovatel po osobní stránce
absolutně nesedí, tak uznávám jeho vypravěčské schopnosti a profesionalitu.

Film díky hereckému obsazení, režií a scénáři rovněž super. Díky Michale, ty kluku ušatá.

Eliot30
05.05.2016 5 z 5

Úžasnej příběh

scheril
11.04.2016

Zlatý film, ten mám moc ráda, ale kniha nic moc. Chvílema mi přišla trošku divná, nudná a ztrácela jsem se v ději a příběh o Jolaně a Jakubovi byl dost zvrhlej. Už teď vím, že si jí nikdy víckrát nepřečtu. Raději si pustím film.

Shui-Xian
09.11.2015 4 z 5

Docela jsem Vieweghovi ukřivdila, když jsem si o něm udělala názor na základě filmových adaptací jeho knih. Sáhnout rovnou po jeho textech, připíšu mu mnohem větší kredit. Psát totiž umí docela dobře...
Účastníci jsou příjemně ironická oddychovka, s přiléhavě vylíčeným panoptikem postav a velmi nápaditými vsuvkami o autorské krizi. Jestliže je ve filmovém zpracování Max lehce vyžilý a plytký, tady má rozhodně co říci a svoji vyžilost a plytkost ventiluje v celkem pozoruhodných postřezích. Dle předešlých komentářů řada těch literárně kritických úvah nudila, ale mně příběh hezky ubíhal - o to se postarala Jolana s Ignácem a dvě slečny "filosofky". Co na tom, že je Viewegh podbízivý a servíruje čtenářům účinnou směs sexu, křiklavého humoru a personifikovaných životních hořkostí? Dělá to zdařile. Motto, které osočuje Maxe z toho, že humor a lacinost používá jako lubrikant k protlačení nějaké zajímavé myšlenky do povědomí svých konzumentů, je příhodně výstižné. Zas si s Vieweghem ráda zahřeším, až budu mít po hutné, seriózní klasice chuť na vzletný románek...

lenka33
20.09.2015 4 z 5

Stejnojmenný film jsem si zamilovala a s chutí jsem se začetla do knihy. Výborná oddechová četba, zvládla jsem ji v pro mě rekordním čase. Nezklamala a ráda ji doporučím i přátelům.

Natyna3
30.08.2015 3 z 5

Oddychovka, ke které mě přivedla povinná četba, nějak zvlášť mě však nenadchla.

tisha8409
11.08.2015 odpad!

Čecháčci si vyrazili k móřu, tak se tradičně chovají jako burani a ještě si to užívají. Ha, ha,. Celý pan autor.

jadran
26.07.2015 3 z 5

Jestli Báječná léta pod psa podle měn byla dobrým námětem pro kvalitní film, tak tady je naopak podstatně lepší kniha. Sice nic neříkající oddechovka, ale zábavná a s řadou reálných postřehů "ze života". Člověk tak nějak nechápe, proč film Účastníci zájezdu je prakticky o něčem úplně jiném a s knihou má společného ještě míň, než třeba knižní a filmová verze Winnetoua. No, co nadělám, s uplynulým časem to už ale vím - fenomén Viewegh.

marcela6183
07.07.2015 5 z 5

Z filmu jsem měla dojem, že řidiči jsou mírně retardi, na dovolenou jel mikrobus tří rodin a Viewegh fotrovatí. To mám z toho, že jsem koukala na film jako první! Protože kniha je přesně tak sladce ironická, jak to od autora očekávám. Postav je tam docela mraky a fakt se mi líbily. Krátké a svižné kapitoly korelovaly se stylem vyprávění a příjemně odsýpaly jedna za druhou. Nebudu rýpat do něčeho, co jsem nezažila (na zájezdy hnicího typu nejsem, navíc jsem zapřísáhlá autofilka), takže pro mne super oddychovka s nenáročným dějem, vtipnými myšlenkami a něžně vpointovanými dílčími příběhy. Sice mi stále vedou Báječná léta, ale tohle je pětce tak blízko, jak to jen jde.

Misha11
06.07.2015 4 z 5

Film jsem viděla jako první, ale když jsem tak přemýšlela nad tím, co čtu, uvědomila jsem si, že skoro vůbec nečtu české autory, následně mi byl doporučen právě Viewegh a vzhledem k tomu, že jsem viděla filmovou podobu Účastníků zájezdu (za mě moc povedené, můj oblíbený český film), sáhla jsem i po knize.
Jako první mě zaujaly krátké kapitoly, za mě plus. Dále pak styl psaní - nadhled a ironie, vládnoucí celé knížce, to bylo taky super.
Pro mě to bylo odpočinkové čtení - klidně i na dovču, nemusíte zde hledat žádné extra poselství, zasmějete se a v některých pasážích třeba uvidíte něco vám známé :)
V tomhle případě se mi film možná líbil o maličko víc (vyjímka potvrzující pravidlo), ale knížka taky nebyla zlá. Záleží asi i na tom, zda vám Vieweghův styl psaní něco říká, nebo nikoli.

Halila
11.06.2015 4 z 5

První případ kdy se mi film líbil víc než kniha. A to se mi ani film moc nelíbil :-)

calibre44
17.05.2015 5 z 5

Plno humorných dialogů a situací. Tato knížka, ke které se rád vracím je velmi příjemným prázdninovým pohodovým čtením, plná běžných situací z obyčejného života, které denně prožíváte, ale mnohdy si jich ani nevšimnete. Za mě plný počet hvězdiček. Asi nejlepší knížka, co jsem od pana Viewegha četl.

veronie
23.04.2015 4 z 5

Pro mě další z příjemných odpočinkových knih. Překvapilo mě, že oproti filmu zde jsou i jiné postavy. Nicméně alespoň jsem hned od začátku nevěděla jak bude všechno probíhat a měla taky nějaké překvapení. Zatím jsem autora moc nemusela, ale začínám pomalu měnit názor. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

masinkas
11.01.2015

Znám i knihu i film v tomto případě je možná film o malinko lepší, ale i kniha se skvěle čte. Přečetla jsem ji jedním dechem a ráda se k ní vracím.

orson
07.01.2015 3 z 5

Dlouho jsem po té knize pokukoval, film se mi líbil, několik Vieweghů jsem přečetl a byl jsem hlavně zvědav na rozdíl mezi knihou a filmem. No příště už to raději neudělám, ale aspoň mám další ojedinělý příklad, kdy je film lepší jak kniha. Chtěl jsem si také přečíst báječná léta pod psa, ale teď fakt nevím, nechám to raději rok dva uležet.

zfilmováno

Michal Viewegh