Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 4 1406 182

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.... celý text

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Chování Čechů na dovolené. Myslím, že většina se v knize vzhlédla! Já se u knihy hodně bavila :D

Morgainne
09.07.2013 3 z 5

Film jsem viděla dřív, než jsem četla knížku a souhlasím s komentářem brabofky, že film z knížky vytáhl to nejlepší. V knížce mě hrozně štvaly Maxovy úvahy a rozhovory s panem Petrescu a paní Košťálovou - zbytečné.

baunka
27.06.2013 5 z 5

Učastníci zájezdu = jedna velká legrace :D

Sisi74
26.06.2013 5 z 5

Myslím, že knížka je lepší než film...

fan_tomas
22.06.2013

Taky zklamání z této knihy...

Kate.S
22.06.2013 2 z 5

Abych řekla pravdu, tak mě tato kniha vážně zklamala. Moje natěšení vyvolala filmová podoba, která je oproti ve srovnání s knihou vtipná a má lepší dějové linie. Jediné, co mě v knize poněkud rozesmálo, byla myšlenka, že nechali pasažéry z Českých Budějovic doma jen proto, že se tolik postav do Maxova románu nevešlo. Bylo to svým způsobem vtipné, ale samozřejmě absurdní. Zarazil mě Vieweghův styl psaní. Přišel mi hodně jednoduchý a také nudný. Části, kde Max neustále uvažuje, mě opravdu nebavily a četla jsem je s utrpením. Filmové zpracování je opravdu tisíckrát lepší. Měla jsem raději zůstat u něj a knize se velkým obloukem vyhnout. Byla to moje první knížka od tohoto spisovatele a po této zkušenosti se nechystám číst jeho další díla.

renee-renee
18.06.2013 3 z 5

Oddychové čtení, které mě ničím nenadchlo. Ke knize se vracet nebudu.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Má nejoblíbenější Vieweghova kniha. Bravurně dokázal vykreslit charaktery typické pro Čechy. Snad každý z nás už se někdy s podobnou postavou setkal ve skutečném životě.

yvett
27.05.2013 5 z 5

Odpočinková kniha, jedna z nejlepších od M.W.
Nejen krásně vylíčená pasáž o vracení podšálků! Karel a Karel :-)

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

druhá nejoblíbenější od Viewega, 100% lepší než film! :)

pocketka
22.05.2013 4 z 5

jednoznačně jedna z nejlepších knih od Viewegha. určitě lepší než film. velmi lehké čtení, klasické odpočinkové

Chemiczka
13.05.2013 4 z 5

Ano, je to Viewegh. Snad proto se kniha čte dobře a tudíž i rychle. Na druhou stranu jsem asi jedna z mála komu se líbil spíše film - ale to nejspíše k tomu, že i já mám podobné zážitky z první dovolené u moře s rodiči :-).

exitus
21.04.2013 3 z 5

Jediný Viewegh, kterého jsem přečetla. Pobavila mne, ale nic víc.

maple34
14.02.2013 4 z 5

Už je tomu pár let, co jsem román přečetl. Chystám se na to znovu. Četl jsem knihu ještě dříve, než se do kin dostal film. Kniha klasicky lepší, kdo nelení a skočí do četby, přečte knihu za dva dny. Příběh je poutavě psaný a težko se kniha odkládá, je to psané vtipně, realisticky, napínavě. Pamela Vám pije krev, ale takovým správným způsobem, protože je znázorněna parádně. Btw. skvělý výkon od Kocurové ve filmovém ztvárnění. Doporučuji

kryspin66
25.01.2013 4 z 5

Kniha lepší filmu jak to tak bývá. Ale film také stojí vidět. Více humoru, více příběhů atd. Byla to po dlouhé době kniha kterou jsem četl.

Evca999
05.12.2012 4 z 5

Určitě lepší než film.

Firstovka
05.11.2012 5 z 5

Jedna z mála knih co Viewega co se mi líbily. A knížka je lepší než film! Moc jsem se nasmála a ráda se k ní vracím.

kika 13
05.11.2012 4 z 5

Film je lepší,alespon výkony herců jsou k pousmání.

Jajulle
24.09.2012 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, přečetla jsem asi jednu třetinu a hle, stále se to točilo kolem cesty na zájezd. Odložila jsem ji s tím, že vyjímečně je film lepší než kniha.

kellishova
14.06.2012

líbila se mi víc než film

zfilmováno

Michal Viewegh