Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 4 1406 182

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.... celý text

postrach
31.12.2017 5 z 5

Nejlepší kniha,tohoto autora.Líbylo se mi i filmové zpracoání.

Dresia
23.12.2017 5 z 5

Nasmála jsem se, to byly doby, kdy mě Viewegh ještě bavil ;)

ferda16
23.11.2017 3 z 5

Dobrá knížka na dovolenou, jako oddech. Ale zde se mi mnohem víc líbil film.

Lucik100
19.11.2017 3 z 5

Není to zrovna můj styl a částmi to bylo občas zdlouhavé, ale jinak dobrá kniha.

Katchiii
18.10.2017 2 z 5

Z knížky opravdu vytáhli všechno to nej pro film, který je opravdu skvělý. Knížka mě moc nebavila. Dalo mi to práci jí vůbec dočíst.

SmallLucia
12.09.2017 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale zároveň mě docela nudila. Sice to občas bylo vtipné, ale žádné vysoké hodnocení si to nezaslouží.

ecila13
07.09.2017 2 z 5

Film se mi moc líbil. Knížka je o dost slabší.
U MV mě v ději často ruší zbytečné citáty a vyřizování si účtů s kritiky.

NaiTenshi
13.08.2017 odpad!

Čím to? Film je po mě skvělý, ale kniha? Ne, pan Wiewegh není můj šálek kávy.

dracos_princess
27.07.2017 3 z 5

Kniha je krásný průměr. Kvůli filmu jsem měla od knihy jiná očekávání, ale příjemně mě překvapila:)

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupila na dovolenou a paráda. Příjemné čtení.

cecetka
07.07.2017 1 z 5

Nedocetla jsem to. Hruza :-(
Ale film se mi libi, coz ovsem neni zasluha pana, ktery si rika spisovatel :-(

Otas17
07.07.2017 3 z 5

Přečetl jsem až po zkouknutí filmu. Kniha se nečte špatně, ale hold to není můj styl a popravdě mě nelákají další autorovo knihy. Film se mi zdál lepší.

Mikako
23.05.2017 3 z 5

Jako kniha od Viewegha se to celkem dá číst ;-) nejsem zrovna jeho fanoušek...
A i když to je málokdy, tak tady je film lepší - můj oblíbený :-)

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Docela vtipná groteska. Ani film ani kniha mě zas tak neuchvátili. Ale na odreagování dobrý.

Dominice
15.03.2017

Knížka se dobře četla, i když jsem od ní čekala trochu víc...

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Četba příjemná, celkem vtipné povídání. Ne že by z toho člověk šel do kolen, ale ani mrhání časem to nebylo. Průměr.

Mabie
02.03.2017 2 z 5

Za mne slabé. Nechápu co mají lidé na knize i na filmu.
Viewegh mě nikdy nebral, jeho styl psaní nemusím a ani tato kniha mě nepřesvědčila o jeho talentu. Kniha nebyla ani čtivá ani humorná a nenašla jsem tu jedinou postavu, která by se mi líbila. Spíš jsem zažívala pocit trapnosti.
Oproti knize se filmu povedlo tento příběh polidštit a výkony herců mě přinutily občas se zasmát, ale zase taková hitparáda to nebyla. Když není nosný příběh, tak je to ve stylu “kde nic není, ani smrt nebere”.
Za mne jednoznačné NE.

pinar
05.01.2017 5 z 5

Četla jsem před tím, než jsem viděla film. A byla jsem nadšená z knihy, a následně se mi líbil i film. Paradoxně díky pořadí se mi knížka líbí víc než film - i když i ten jsem viděla více než jednou. Jedno ze zdařilejších dílek M. Viewegha.

Lessana
30.12.2016 3 z 5

No, priznávam, že som čakala oveľa, oveľa viac. Filmové spracovanie poznám, dá sa povedať, dôverne, a veľmi sa mi páči svojou milou poetikou a humorom. Ale kniha je úplne iná. Chýba jej akási iskernosť, ktorá vo filme je. O to viac vyzdvihujem prácu scenáristu a režiséra. Nesmierne zručne z knižnej predlohy vytiahli najpútavejšiu esenciu, čo-to obmenili, doplnili a výsledok stojí za to. Kniha miestami strácala dych, vtipnosť bola často samoúčelná a tie večné odkazy na "literárne modly" autora (W. Allen, Kundera a iní) mi už ku koncu liezli, pardon za expresívny výraz, von krkom. Podobne ako autorovo nevysporiadanie sa s tzv. literárnymi kritikmi. Nehovoriac o zvláštnom autorovom vnímaní sexuality.

Ančísek
26.12.2016 5 z 5

Knihu jsem četla na popud skvělého filmu - a je to také skvělá kniha! Mohlo se sice věnovat více prostoru mým favoritům Oskar+Ignác, ale jinak dobré. Bylo tam mnoho postav, které z filmu neznáme, takže o to zajímavější čtení. Zjišťuji, že kolega Viewegh opravdu umí psát! Čtivé, vtipné, napínavé, rozverné! Už aby bylo léto. :D :)

zfilmováno

Michal Viewegh