Ubuntu 9.10 CZ

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Získejte nejoblíbenější linuxovou distribuci a kompletní uživatelskou příručku, s níž zvládnete systém nainstalovat, konfigurovat a používat k práci, studiu a zábavě. Nové, rozšířené vydání instalační a uživatelské příručky obsahuje řadu praktických návodů ke zprovoznění, nastavení a každodennímu užívání Ubuntu. Autoři se zaměřují na běžného uživatele, jenž chce zvládnout praktické kancelářské činnosti, využívat Internet a e-mail či vypalovat. Naučíte se však také, jak systém vyladit a vylepšit. S knihou zvládnete i administraci Ubuntu a řešení běžných problémů. Autoři se v knize věnují mimo jiné těmto tématům: Všechny kroky instalace s dělením disků, zavaděčem i řešením potíží První start systému a ovládání prostředí GNOME Nastavení Internetu, instalace kodeků, ovladačů a hardwaru Práce s kancelářskými a dalšími aplikacemi Podrobné informace o desítkách her a jejich zprovoznění v Linuxu Vzhled systému – applety a widgety na panel i plochu a 3D plocha Konfigurace systému, jeho optimalizace a zabezpečení Zálohování, upgrade a řešení problémů s Ubuntu Součástí knihy jsou 2 dvouvrstvá instalační DVD pro 32- i 64bitovu platformu se všemi nutnými ovladači i pro nejnovější hardware a množstvím linuxových aplikací a nástrojů. Instalace obsahuje kompletní českou i slovenskou lokalizaci. Z obou DVD obsahujících více než 16 GB dat nainstalujete vše najednou: Ovladače pro grafické a zvukové karty, ADSL, WiFi či tiskárny OpenOffice.org 3.1 CZ, Firefox, Opera, Chrome, Skype a další Přehrávání videa a MP3, úprava fotek nebo vypalování Bonusy – Adobe Reader, Java, Flash, Google aplikace a další Kolektiv autorů: Vedoucím kolektivu je Ivan Bíbr, jenž se řadu let zabývá podporou Linuxu, je autorem bestselleru Mandriva Linux Instalační a uživatelská příručka. Kniha byla napsána ve spolupráci s českým sdružením Ubuntu, českou komunitou Ubuntu a za přispění zkušených autorů z portálu LinuxEXPRES.cz zdroj - computer press Brno...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29275/ubuntu-29275.jpg 4.67
Žánr
Literatura naučná, PC literatura
Vydáno, Computer Press (CP Books)
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Ubuntu 9.10 CZ

Glutexo
04.05.2014

Tato příručka není pro úplné začátečníky, spíše pro informované začátečníky a pro ty, kteří by se rádi stali pokročilejšími. Kdybych alespoň zhruba nevěděl, jak počítače fungují, tato kniha by mě nepřesvědčila o tom, že se nemám bát Ubuntu vyzkoušet. Na druhou stranu se v ní dají najít návody, jak si poradit s častými úkoly, jako je vypalování CD/DVD, instalace aplikací nebo hraní her. Na mnoha místech se však dozvídáme, že můžeme očekávat potíže a že jejich řešení je nad rámec knihy – musíme se ptát na fórech a to ideálně anglicky. Příručka je holt poplatná své době, kdy potíží bylo o pět let více, než dnes.

Dnes již tato kniha má jen málo, co nabídnout. Nejnovější verze popisuje čtyři roky staré Ubuntu 10.10. Pravda, některé věci jsou neměnné, distribuce se však vyvíjí kvapně. Popis prostředí Gnome dnes, kdy je výchozí Unity, uživateli tápajícím v čerstvě nainstalovaném systému s výchozím nastavením příliš nepomůže. Doporučení dobrých aplikací pro různé úkoly, stejně jako úvod do práce s příkazovou řádkou jsou platné stále. Každopádně se tato publikace stala už spíše pramenem – vhledem do počátků linuxové distribuce pro lidi.

Jedna z mála knih, kterou jsem po přečtení hodil do popelnice. Ještě pořád bych řekl, že mi nějaké nové informace přinesla, ale v jejím skladování v poličce nevidím sebemenší smysl.