U Veliké řeky

Do povodí Vltavy - Veliké řeky v pražské kotlině je zasazen děj dobrodružného vyprávění, zpodobujícího v průběhu několika staletí dobu zhruba před pěti tisíci lety. Autor zde v sevřeně komponovaných kapitolách zachycuje osudyi primitivní život pravěkých kmenů, které svádějí boj s přírodou i vzájemně mezi sebou o výhodnější loviště a postupně se kultivují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40743/big_u-velike-reky-CS8-40743.jpg 4.2199

Kniha U Veliké řeky

Pavelpi
18.10.2020

Kdysi jsem tuhle knihu četl jako kluk. Teď jsem se k ní zase dostal, protože školy jsou opět zavřené a tak mám vnučku u nás. Jeden z jejích úkolů byl přečíst nějakou dobrodružnou knihu z pravěku. Protože každý psal Lovce mamutů, tak jsme se dali do téhle knihy a chybu jsme neudělali. Moc se jí to líbilo a tak jsme to zapsali i do deníku a začneme číst Osadu Havranů, aby toho měla víc.

RyonMathrin
19.02.2018

Další z poutavých dobrodružných příběhů z doby kamenné od pana Štorcha. Nelíbila se mi tolik, jako Lovci mamutů, přesto stojí za to.

marcela6183
07.07.2015

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Opravdu dlouho. Asi proto, že jsem čekala to, co je ve filmu. A ono to tam nebylo. Jenže to je můj problém. Vím ale přesně, co mi kniha dala: po jejím přečtení jsem poprvé a naposledy v životě chtěla na vodu. A tak jsem na ni jela. Potkala jsem komáry, leklé ryby, chemickou pěnu na hladině, vykácené stromy a mraky lidí. Idyla nebyla. Takže závidím těm, kteří tohle mohli napsat. Těžko by tohle šlo vymyslet dnes. Beru za tři - ať už jako vylíčení doby, nebo jako skvělou fantazii. Příběh mne ale příliš nebavil.

reader.007
02.05.2015

Dlouho jsem přemýšlela, kde jsem už četla takové malebné popisy takřka rajské divoké přírody se kterou jsem se setkala v knize Vlčák Kazan od J. O. Curwooda. Tak teď si konečně vzpomínám. Tohle je od puberty po dlouhé době první "štorchovka" kterou jsem přečetla a působí na mne pořád stejně: Jako báječný příběh plný fantazie a dobrodružství, navíc naplněný nesmírnou láskou a obdivem k vlasti a ke krajině ve které vyrůstal autor i většina z nás.

matesatan
02.03.2014

dobrá knížka mám rád štorcha už sem jích přečetl 5 od něj a baví mě to chci si přečit všechny

puplik
24.09.2013

Klasika od Štorcha :) jeho knihy stojí za přečtení

sarekaslukova
11.12.2011

Tadle knížka mě zezačátku nebavilala, zdála se mi taková nezajímavá. Ale nakonec když jsem přečetla pár kapitol jsem se doni začetla a začala mě bavit.Zaručeně doporučuji přečíst!!