U piána

U piána https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13954/mid_u-piana-Brb-13954.jpg 4 6 1

Román U piána vypráví o Maxi Delmarcovi, jenž je celou svou bytostí oddán hudbě, a to dokonce i poté, co se z bytosti stává jen přízrak, k čemuž dojde dvaadvacet dní (a osmdesát šest stran) od chvíle, kdy ho čtenář poznal - je totiž zavražděn. Dále pak postava v románu vystupuje v této záhrobní podobě. Max trpí nezměrnou trémou, již zvládá jedině pomocí alkoholu. Jakmile ale sedí u klavíru a začne hrát, napětí mizí. Na rozdíl od předchozích románů, například Jdu nebo Velké blondýny (Les Grandes blondes, 1995), se vypravěč tentokrát zaměřuje na jedinou postavu, jediný osud, tedy na zmíněného Maxe.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jitro

Au piano , 2002

-Pečivo-
29.01.2017 4 z 5

Když člověk zemře, tak ho nejdřív opraví v centru, který vypadá jak vystřižený ze Zavřených dveří od Sartra (akorát Echenoz povoluje vycházky z pokoje) a pak ho pošlou do jižní Ameriky. Hovno nějaký náboženství, Echenoz tomu rozumí mnohem líp.

Jako bonus je hlavní hrdina za života koncertní pianista, kterej se bojí piana, tak furt musí hrozně lejt, aby zvládl odehrát koncert. Já se třeba ve svým starým bytě bál pavouků a tak sem musel hrozně lejt, abych usnul, takže mu úplně rozumím. Za mne 8/10.

francouzská literatura

Jean Echenoz