U patri - Kmotr kmotrů

Epopej Kmotr všech kmotrů o nejmocnější zločinecké organizaci v dějinách napsal profesionální novinář Vito Bruschini. V srdci Sicílie se skrývá tajemství, které nesmí být vyzrazeno. Kořeny příběhu lásky a smrti, který se odehrává mezi lety 1921 a 1943, vězí v půdě bohatých velkostatkářů smáčené krví zotročených rolníků nacházejících se v situaci, jež se zdá být nezměnitelná. V překrásné a zoufalé zemi se stane, že jistý kníže - Ferdinando Licata zvaný U patri - pochopí, že časy se mění a že je nutné lidem, jejichž jediným majetkem byly odjakživa ruce k práci, vyjít vstříc. Hanebnost ale nikdy nespí a v době rostoucího útlaku ze strany ničemů spojených s fašistickou mocí vypadá odjezd do Ameriky jako jediná reálná možnost úniku. A právě v Novém světě se knížeti podaří zúročit své schopnosti. Zatímco se jazzová hudba marně snaží zaplašit myšlenky na hrozící válku s Německem a jeho spojenci, Licata objeví možnosti organismu, jenž má v budoucnu kontrolovat veškeré nelegální obchody ve Spojených státech. Začíná tak vzestup Cosa Nostry, tajného společenství, které je natolik silné, že může poroučet politikům a dokonce sehrát klíčovou roli při invazi spojenců na Sicílii během operace s krycím názvem Husky v létě 1943. Zde, v místě, kde vše začalo, žije jistá krásná žena a čeká… Zde na ostrově, jehož pány byli Řekové, Arabové i Normané, dojde i ke konečnému zúčtován....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97224/u-patri-kmotr-kmotru-97224.jpg 4.212
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Plejáda

Kniha U patri - Kmotr kmotrů

Adapa
19.08.2016

Naprosto jiná mafiánská kniha než jsem dosud četl. Tak nějak se nedá s ničím srovnávat.

Na začátku pomalejší rozjezd, pravidelné přeskakování z děje knížky do roku 1921, kdy se postupně vše odhaluje a ukazuje, jak dávná křivda a zrada stále působí.

V Americe se to najednou vše rozjíždí a zrychluje až zbytečně moc. Ke konci by knížka už nemusela tak zrychlovat některé scény - například s Lucky Lucianem apod., naopak zpomalit, jak to bylo na začátku.

Velmi dobrá knížka, kterou bych doporučil každému milovníkovi románů z prostředí mafie.

ko.mi
06.08.2014

Ze začátku zvláštní Sicilský rozjezd, který začne nabírat na razanci cestou do Emeriky. Pak už se to veze v duchu síli U patri, ať už fyzický nebo tý morální. Perfektní čtení a TOP z mafiánskýho prostředí.

thomas1330
15.01.2012

Výborná kniha, která mě naprosto pohltila. Rozhodně nesrovnávat s Kmotrem, protože každá z těchto knih je prostě jiná a určitě ji doporučuji všem, kteří mají rádi vůni Sicílie. Tuto knihu určitě ocení fanoušci toho žánru, protože podle mě to patří mezi špičky.

Cosa nostra

Autor knihy