Dutozem a další povídky

Další dobrodružství hrdinů z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany známých za stránek knih o Hellboyovi. Pod hladinou zrádných jižních moří a v podzemí zpustošeného kláštera Abe Sapien a další podivní agenti Ú.P.V.O. odhalují tajemství šílených vědců, kostlivců, toužících se vrátit domů, a navíc i vrakoviště ve středu země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244265/big_u-p-v-o-1-dutozem-a-dalsi-povidky-sdm-244265.jpg 4.190

Ú.P.V.O. 1.

že legendy o tom,
že je Země dutá,
jsou pravdivé.“
(Dutozem)

Komentáře k povídkám také zde:

Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodl i pro tuto sérii. Hellboye mám načteného a když připočítám zatím dva díly samostatné série Abe Sapien je Ú.P.V.O.* další možnou zastávkou v tomto skvělém Hellboyovském světě. Jenže, ouha, než jsem se rozkoukal, už je patnáct knih a další se brzy objeví. Tak že dost velká investice, která se ale určitě vyplatí.

Malá ochutnávka*:
Ú.P.V.O. - Úřad Paranormálního Výzkumu a Obrany. Sídlem v Fairfieldu, Connecticut. Úřad byl založen roku 1944 zesnulým profesorem Trevorem Bruttenholmem a mezinárodní skupinou vědců, jako odpověď na nacistické (a později sovětské) okultní pokusy. V současnosti má za úkol sledovat, zkoumat a shromažďovat nadpřirozené jevy po celém světě

Čtyři povídky v tomto svazku nás postupně seznamují se členy týmu ÚPVO. Zabloudíme do hlubin země, mozku, utkáme se z vědou a žraloky. Po dočtení budete mít celkem slušnou představu o tom, kdo všechno v týmu je, jak se chová a jaké má schopnosti. Také se tu letmo dotkneme Humra Johnsona. Tohle je však postava, kterou nemusím – nikdy mi nějak nesedla.

Citát: Humr ví skoro o všem, co se kde děje. (Zabiják v mé lebce)

Na konci knihy najdete ještě Skicář, kde se můžete pokochat tvorbou Mike Mignoli a Ryana Sooka, v čase, kdy se tato dvojice rozhodla spolupracovat na nové podobě Hyperborejského podsvětí. Komentáře ke všem čtyřem povídkám najdete v sekci „Část díla“. Při čtení této sbírky jsem poslouchal Pink Floyd a jejich nejgeniálnější dílo „The Wall“.

Citát: Byl jsi poslán nazpět z nebe, abys pomáhal ztraceným duším najít jejich cestu, ne aby ses stal vrahem! (Bubny mrtvých)

Deimos
31.03.2021

Já jsem vždycky tušil, že tohle nebude pro mě. Hellboyovi se vyhýbám a mám obavu, že mě nebude bavit. O to hůř, když se jedná o odbočku a příběh vedlejších postav. Není to můj preferovaný styl, kresba se mi nelíbí a je v zásadě příliš jednoduchá, což se mi nakonec ale začalo zamlouvat. Její jednoduchost. Jednotlivé příběhy a příhody byly nakonec spíš zajímavé, ale ne všemu jsem v nich rozuměl. Většinu postav znám, ale mám je raději ve filmové podobně. Rozhodně lze doporučit všem fanouškům Mike Mignoli, komiks dále prohlubuje universum Hellboyovského světa. (45%)

Weelass
11.03.2020

K akčním hrdinům mě to nikdy netáhlo, ale přesto jsem byl zvědavý, co paranormálního si autor připravil. Z komiksu mám smíšené pocity, poměrně se mi líbil titulní příběh a kresba v příběhu posledním, postavy byly také sympatické. Neustálé odkazování na Hellboye mi ale nic nepřineslo a ostatní příběhy byly prostě takové nijaké. Upřednostnil bych spíš návazný příběh, než jednotlivé povídky, proto dám šanci i dalšímu dílu.

Covenant
14.11.2018

Jako doplnění k universu dobré, ale moc mě to nenadchlo. Začátkem jsem se prokousával z povinnosti k Hellboyovým kamarádům. Potom to už mělo víceméně nějaký rozjezd. Jinak Abe je pro mně na hlavního tahouna nemastný, neslaný. Zatím. Roger je dobrý, ale nedostává ještě moc prostoru. Co mě baví, je charakter Johanna Krause. Ten je asi pro tým nejzajímavějším přínosem. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

3DD!3
14.12.2017

Obrovské překvapení, Hellboye mám moc rád, ale většina příběhů končí rubanicí rudého s monstrem. Tady se víc myslí, utíká a taktizuje, což mi je rozhodně po chuti. Týmová dynamika je výborná a vzpomínky na rohatce mají ten správný nostalgický účinek.

madonna6956
06.11.2017

Miluju Ú.P.V.O.
Baví mě i víc než Hellboy. Je zde tajemno, paranormální jevy. To se mi líbí. :)

Lenka.Vílka
16.06.2017

Dutozem: ****/*****
Zabiják v mé lebce: ***/*****
Abe Sapien versus věda: ****/*****
Bubny mrtvých: ***/*****

Bylo to dobré, ale nějak jsem se nebavila. Kresba dobrá (kromě Bubnů), tak uvidíme, jak to bude dál.

Disease
27.02.2017

Na rozjezd to není špatné, ale nic oslnivého.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova