Dutozem a další povídky

Další dobrodružství hrdinů z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany známých za stránek knih o Hellboyovi. Pod hladinou zrádných jižních moří a v podzemí zpustošeného kláštera Abe Sapien a další podivní agenti Ú.P.V.O. odhalují tajemství šílených vědců, kostlivců, toužících se vrátit domů, a navíc i vrakoviště ve středu země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244265/u-p-v-o-1-dutozem-a-dalsi-povidky-sdm-244265.jpg 4.183

Ú.P.V.O. 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Komiksy
Vydáno

B.P.R.D.: Hollow Earth & Other Stories, 2003

Kniha Dutozem a další povídky

Weelass
11.03.2020

K akčním hrdinům mě to nikdy netáhlo, ale přesto jsem byl zvědavý, co paranormálního si autor připravil. Z komiksu mám smíšené pocity, poměrně se mi líbil titulní příběh a kresba v příběhu posledním, postavy byly také sympatické. Neustálé odkazování na Hellboye mi ale nic nepřineslo a ostatní příběhy byly prostě takové nijaké. Upřednostnil bych spíš návazný příběh, než jednotlivé povídky, proto dám šanci i dalšímu dílu.

Covenant
14.11.2018

Jako doplnění k universu dobré, ale moc mě to nenadchlo. Začátkem jsem se prokousával z povinnosti k Hellboyovým kamarádům. Potom to už mělo víceméně nějaký rozjezd. Jinak Abe je pro mně na hlavního tahouna nemastný, neslaný. Zatím. Roger je dobrý, ale nedostává ještě moc prostoru. Co mě baví, je charakter Johanna Krause. Ten je asi pro tým nejzajímavějším přínosem. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

3DD!3
14.12.2017

Obrovské překvapení, Hellboye mám moc rád, ale většina příběhů končí rubanicí rudého s monstrem. Tady se víc myslí, utíká a taktizuje, což mi je rozhodně po chuti. Týmová dynamika je výborná a vzpomínky na rohatce mají ten správný nostalgický účinek.

madonna6956
06.11.2017

Miluju Ú.P.V.O.
Baví mě i víc než Hellboy. Je zde tajemno, paranormální jevy. To se mi líbí. :)

Lenka.Vílka
16.06.2017

Dutozem: ****/*****
Zabiják v mé lebce: ***/*****
Abe Sapien versus věda: ****/*****
Bubny mrtvých: ***/*****

Bylo to dobré, ale nějak jsem se nebavila. Kresba dobrá (kromě Bubnů), tak uvidíme, jak to bude dál.

Disease
27.02.2017

Na rozjezd to není špatné, ale nic oslnivého.

Kapis
05.04.2016

Jelikož jsem si na Černý pátek dokoupil zbytek série + později Černý Plamen, řekl jsem si, že dozrál čas si přečíst všech pět dílů v kuse a je třeba si dat repeté prvního dílu. A jsem stále spokojen, první tři povídky jsou kresleny fantasticky a jako seznámení se to docela dobře funguje. Bavilo mne to, zůstávám na původním hodnocení. Tak a jdeme na Duši Benátek.

martinstefko
26.11.2015

O překladu ani na chvíli nezapochybujete, i když já třeba neuznávám překládání jmen postav, proto bych se klidně spokojil s Lobsterem Johnsonem. Kniha je ještě doplněna skicářem, který vás vtáhne hlouběji do tvorby. Jediný problém ve sbírce vidím v tom, že je to prostě jenom spojení několika příběhů, které na sobě nejsou nijak závislé, a tak je sbírka rozháraná. Jako seznámení se s hrdiny však stačí, i když je nutná znalost hellboyovského světa, alespoň ta základní ano. Doufejme, že se dočkáme ještě nějaké knihy z této série, abychom se s jednotlivými postavami ještě více sžili. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/04/21-upvo-dutozem-dalsi-povidky-70.html