U nás v Evropě

U nás v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14224/u-nas-v-evrope-14224.jpg 4 11 4

Na obědě u evropských rodin Pozvánka ke krátké návštěvě pětadvaceti evropských rodin. Kniha vychází ze stejnojmenného cyklu ČT vysílaného v roce 2006. Rodiny žijí v pětadvaceti zemích Evropské unie. Patří ke střední třídě. Rodiče jsou ve středním věku, mají různě staré děti. V každé rodině natáčecí štáb strávil jeden den. Reportáž zachycuje rodiče v zaměstnání, děti ve škole, odpolední aktivity členů rodiny, běžný nákup v hodnotě 50 eur a přípravu oběda nebo večeře. Recepty na jídla, ne vždy typicky národní, jsou součástí knihy. Doplněno několika faktickými údaji o EU a stručným popisem jednotlivých zemí. ... celý text

JancaMia
28.06.2023 5 z 5

Sonda do rodin v EU. Kniha je bohužel staršího data, nicméně to jí neubírá na aktuálnosti jak jsou na tom které státy v EU a jejich průměrní občané.

Renatka11
25.07.2020 5 z 5

Příjemné počtení o životě rodin z různých koutů Evropy. Zajímavé je vidět, v čem jsme si podobní a v čem se naše životy naopak liší.

Péťa1950
09.06.2019 4 z 5

Kniha porovnává život a ekonomické zajištění rodin v různých zemích EU do roku 2006. Srovnává náklady na potraviny a na bydlení v porovnání s platy v rodinách.
Zajímavé recepty, nevím zda jsou vždy typické pro danou zem. Slovenská kapustnica určitě ano.

semtrex
30.11.-0001 5 z 5

Kniha o tom, jak žije průměrná rodina v jednotlivých státech EU doplněná kulinářským receptem jidla většinou typického pro daný stát. Vyzkoušeno - fakt zajímavé a chutné.