U brány zrádců

U brány zrádců https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62802/u-brany-zradcu-62802.jpg 3 21 7

Hlavním námětem detektivního příběhu, který se odehrává v prostředí londýnského Toweru, je geniální loupež korunovačních klenotů.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Politika

The Traitor´s Gate , 1927

mcabr
03.01.2024 4 z 5

Trochu mi trvalo než jsem se začetla, jinak pěkný čtení.

Luigi1
12.09.2022 3 z 5

Velká loupež je loupež klenotů.

Jaruš7
09.12.2020 4 z 5

Detektivní příběh ze staré Anglie, v níž loupežný plán rozkrývá milostné svody a jejich skryté tajemství původu.

Citace :" "Nikdo nemůže mít zdar ve zločinu, dokud se nespojil s policejním mozkem. S někým , kdo myslí a uvažuje týmž způsobem jakým budou uvažovat detektivové. Lupič uvažující o svém kousku učiní se především slepým vůči nebezpečím odhalení. Když to dokonale učinil, pustí se do toho a jde, aby vytvořil stopy, které by dovedl sledovat i krátkozraký amatér. Moderní bitvy jsou vyhráváme zkušebními útoky na líčené pozice."
Nevyrušili ho uvědomujíce si , že toto není žvanivý muž, mluvící jen, aby mluvil, aniž někdo, kdo dychtí, aby parádoval se svou znalostí a moudrostí pro jejich obdiv, ale že každé slovo, které pronáší, má svůj význam. ""

Autorův styl je pro dnešní čtenáře výzvou k objevům literární krasomluvy.
Jednou za čas, pro osvěžení ducha.

TheTara18
11.05.2019 3 z 5

U této knihy mi, na můj vkus, trvalo příliš dlouho, než jsem se do ní začetl. Napětí začalo vzrůstat až po polovině čtení a já musím uznat, že jsem od této knihy čekal více. Z tohoto důvodu ji hodnotím průměrně.

jarin58
21.11.2018 4 z 5

Móc fajn čtení.

Finn123
11.09.2016 4 z 5

Knihy Edgara Wallaceho mám velmi rád.V tomto případě se jedná o jeho průměrné dílo.Ovšem co by za takový průměr některý spisovatel dal!

Selinute
17.07.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených. Taky jsem ji četla už několikrát a určitě ne naposled.