Tyrolské elegie

Tyrolské elegie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413385/mid_tyrolske-elegie-Xc5-413385.jpg 4 1061 109

Báseň Karla Havlíčka Borovského, která vznikla v době jeho zatčení a odvozu do Brixenu. Jedná se o ostrou, útočnou satiru na rakouskou vládu a státní policii. Rukopis byl dokončen roku 1852.

sabiburesova
sabiburesova
08.02.2018 5 z 5

Určitě bych všem maturantům doporučila. :) mně se kniha četla dobře a do 10 minutek jsem ji měla přečtenou.

Tucaka
Tucaka
18.01.2018 2 z 5

Moc jsem nerozumněla. Některé pasáže pro mě byly pochopitelné, jiné zas ne. Krátké, výstižné, pro maturitu naprosto perfektní... ale já na tu poezii zkrátka nejsem.
Za mě lepší Křest sv. Vladimíra.

laepus
laepus
29.12.2017 4 z 5

Desetiminutová vtipná chuťovka plná ironie i nostalgie po domově. Havlíček solí Rakousko, policii, církev - klasika.

Mat_bery
Mat_bery
03.11.2017 4 z 5

Ac mne to samotneho celkem prekvapuje, Tyrolske elegie se mi libili a take me zaujaly! Jednoduchost, ale zaroven obsah teto malicke knizecky je neuveritelny!

Omlouvam se, ze pisu bez diakritiky. Jsem ale momentalne v Peru na peruanskem pocitaci. Kdyby vas zajimal muj zivot zde v Peru, Muj pribeh, nevahejte si pocist na mem blogu:

nikiem
nikiem
11.10.2017 3 z 5

Přečteno jako povinná četba, asi před pěti lety. Kniha je lehká na čtení a musela jsem se i vracet a číst věty znova.

MOu598
MOu598
13.09.2017 3 z 5

Četla jsem v únoru 2003. Podle mých poznámek:
Epická básnička, spíš říkanka. Dá sepřečíst za 5 minut.
Sarkasmy, dnes přežilé.

AndysPolakova
AndysPolakova
06.04.2017 3 z 5

Měla jsem to velmi rychle přečtené, ale nějak mě to nevzalo, zřejmě to pro mě není, přečetla jsem si to jen kvůli povinné četbě a to je vše, už se k tomu asi nikdy nevrátím. :/

dancadragneel
dancadragneel
06.03.2017 3 z 5

Hrozně rychle přečtené a hrozně snadno pochopitelné. Snad první poezie, při které jsem neměla problém pochopit o co jde. Rozhodně doporučuji k maturitě.

zuzanagelnarova
zuzanagelnarova
24.11.2016 1 z 5

Vím, že to má jen pár stránek a člověk to přeletí během ani ne 5 minut, ale nějak furt tápu ve tmě.. No, pro mně dosti nezáživná četba asi na poezii nikdy nebudu :(

Simona99
Simona99
11.11.2016 3 z 5

Tyrolské elegie mám jako povinnou četbu. Krátká, pěkná báseň. A také už vím něco málo o autorově pobytu v Brixenu :)

Bára...
Bára...
22.06.2016 2 z 5

Moje povinná četba. Jsem toho názoru , že i kdybych četla jakoukoli skvělou knihu tak povinná četba mě ji znechutí. A bohužel Tyrolské elegie jsme museli číst na střední také.

bakjo95
bakjo95
11.06.2016 3 z 5

Vůbec...k tomuto žánru jsem se dostal, bohužel, přes povinnou četbu a nějak mi to nesedlo...Ještě k tomu jen 12 stránek, takže než jsem se pořádně začetl, tak už jsem četl citaci... 50%

Damato
Damato
19.02.2016 5 z 5

Úžasné dílo, poprvé jsem ho četla, když jsem knihu vyšantročila o prázdninách z babiččiny knihovny a nejvíc se mi tam líbily Ladovy obrázky a moc jsem tomu nerozuměla, ale líbilo se mi, jak se to Borovskému hezky rýmuje. Jako dospělá jsem Borovskému přišla na chuť a rozhodně v naší knihovně nesmí chybět.

LucyMi
LucyMi
17.02.2016 5 z 5

Krátké, vtipné, výstižné. Dokonalá povinná četba :D Taky jsem si zopakovala život autora. Hodně věcí jsem o něm nevěděla. Knížku doporučuju :)

Kiwisska
Kiwisska
04.12.2015 3 z 5

Přečteno v rámci povinné četby. Nenadchlo a neurazilo.

katerina9455
katerina9455
09.09.2015 3 z 5

Poezii mám ráda, ale Borovský nikdy nebude můj šálek kávy...

Feferka
Feferka
31.05.2015 4 z 5

Dynamické satirické dílo. I přes komičnost podání mě mrazí, představím-li si, že bych se ocitla v Havlíčkově kůži.

Daniel.95
Daniel.95
05.03.2015 3 z 5

Přečteno během chvilky ale musel jsem přečíst 2x abych se dostal do děje, poezie mi moc nebaví.

nakavusterezou
nakavusterezou
09.01.2015 3 z 5

Rychlé čtení, ale poezie mě nikdy moc nebavila.

Pavelpi
Pavelpi
01.02.2014 5 z 5

I když na básně moc nejsem,tohle dílko jsem si přečetl docela s chutí a navíc kouzelné ilustrace Josefa Lady k tomu.Dohromady je to paráda a navíc to pasuje i na dnešní dobu.