Typologie osobností u dětí

kniha od:

Typologie osobností u dětí https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48939/typologie-osobnosti-.jpg 4.4 19
Koupit Koupit eknihu Bazar

Podle testu MBTI Kniha poskytuje klíč k porozumění dětské osobnosti, ať už je naším vlastním potomkem, žákem nebo klientem. Ukazuje, že pokud dospělý člověk porozumí nuancím v osobnosti dítěte tak, jak to umožňuje typologie osobnosti MBTI, může s ním navázat velmi kvalitní a v celku bezproblémový vztah založený na vzájemné spolupráci a úctě. Všechny aspekty typologie osobnosti MBTI jsou v knize ilustrovány rozmanitými kazuistikami dětí. Na případech jednotlivých dětí budou ilustrovány typologické příčiny jejich problémů a způsoby řešení včetně prevence. Kniha je psána pro učitele a učitelky mateřských a základních škol, poradenské pracovníky a ostatní profese pracující s dětmi. Mgr. Šárka Miková a Mgr. Jiřina Stang jsou dětské psycholožky s praxí v pedagogicko-psychologickém a školně-psychologickém poradenství. Pracují jako lektorky programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení a lektorky vlastních autorských kurzů a seminářů v oblasti vzdělávání pedagogických pracovníků; vyučují externě na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Zabývají se především psychologickými aspekty hodnocení a tím, jak různé hodnotící přístupy respektují vrozené dispozice žáků.... celý text

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 0

Inka063
Inka063
01.11.2022 5 z 5

Výborné, výborné, výborné! Asi nejlepší nebeletrie, kterou jsem kdy četla. Ano, také se přikláním k názoru, že by měla být povinnou literaturou pro všechny pedagogy a pracující s dětmi. A to i v pedagogicko psychologických poradnách! Jsem přesvědčena, že při zájmu, pochopení a snaze o proniknutí do problematiky by ubylo zbytečných diagnóz typu ADD, ADHD, Aspergerů apd. Veliký dík autorkám.

nemluva
nemluva
16.04.2022 5 z 5

Tuhle knihu by asi měli mít povinou všichni pedagogičtí pracovníci. Pokud by podle ní nedokázali přistupovat k dětem, neměli by s dětmi nadále pracovat. Každý člověk i dítě je originál. Tato kniha alespoň trochu přibližuje rozdílnost dětských povah a dává návod jak k nim přistupovat.


brizaaborovice
brizaaborovice
22.11.2018 5 z 5

Super, hodně mi to jako pedagogovi pomohlo. MBTI typologii jsem znala i předtím, ale aplikovat ji na děti a v rámci vzdělávání pro mě byl nový rozměr. Hodně pomůže s tím, co od koho lze chtít a ne, jak motivovat, jak hodnotit nebo nehodnotit, jaké role ve skupině komu navrhnout, nebo jakým směrem koho rozvíjet.

Štítky knihy

typologie osobnosti

Autoři knihy

Kniha Typologie osobností u dětí je v

Právě čtených3x
Přečtených30x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených2x
Knihotéce9x
Chystám se číst18x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x