Tygřík Vaska a jiné povídky

Tygřík Vaska a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 54 16

Snílek1980
09.02.2024 5 z 5

Krásná, ale chvílemi hodně smutná knížka o soužití dětí a nejrozmanitějších zvířat. Moc se mi líbila, ale brečela jsem u ní jako želva.

gordon13
23.04.2022 5 z 5

Úžasná a oblíbená kniha mého dětství, u které jsem se něco nabrečela...a když ji dnes otevřu, přiznám se..chce se mi brečet znovu. Nádherné, ale téměř všechny smutně ukončené příběhy o soužití s ne tak obvyklými zvířátky. Překrásná a nesmírně melancholická kniha!

Nurse_Jitka
03.02.2022

Četla jsem jako malá,miluji zvířata a moc ráda se k ní vracím...Je to krásné,i když některé příběhy nekončí dobře...už jako malá jsem věděla,že nekončí VŠE pohádkově...

Meda77
20.01.2022 5 z 5

Naprosto jasná 5starsová záležitost našeho dětství. Četli nebo o ní aspoň vědí všichni dříve narození, takže netřeba komentářit.

MarBra
17.09.2021 5 z 5

Milovala jsem ji jako dítě a miluju ji dodnes. Plakala jsem u ní jako dítě a dojímá mě dodnes. A zároveň k ní utíkám v těžkých chvílích, protože má v sobě něco konejšivého.

Atanone
20.12.2019 5 z 5

Jelikož jsem knihu četla někdy v době, kdy jsem četla Mauglího a Knihy džunglí, byl pro mě Vaska takový protiklad Šér Chána. Moc se mi líbila a myslím, že může hodně dát i dnešním dětem

Nočnípták
04.08.2018 4 z 5

Teď o prázdninách se u nás střídají vnoučata. A tak čteme a čteme. Ještě že máme knihovnu dobře zásobenou. Knížky, které si přivezli nemají to kouzlo jako ty naše staré. Tygříka Vasku objevila letos prostřední vnučka. Ve čtení se s těmi staršími střídáme, mladší poslouchají. Sama jsem z příběhů nadšená. Cítím se zase malou holkou, která toužila žít na hájovně a mít kolem sebe spoustu zvířat. Některé příběhy jsem si pamatovala dodnes, ale některé jsem úplně zapomněla. Knížka se čte dobře, skoro jako pohádka. Určitě také díky překladatelce, která vládně krásnou češtinou. A ilustrace Mirko Hanáka, to je něha a krása.

veronikahessy
15.05.2018 5 z 5

I když kniha jistě není určena pro moji věkovou skupinu,ráda se k ní vrátím. Příběh o tygříkovi a Grošáčkovi mě rozbrečel na dobrou půlhodinu. Neumím si tedy představit,že bych tyto pohádky poslouchala jako malá před spaním :-) . Jsem ráda,že jsem si mohla po delší době přečíst knihu,kde vystupují zvířata:-)

Protiva
08.12.2016

Oblíbená knížka mého mládí. Doporučuji všem kdo ještě mají nějaký vztah k přírodě a nejen k internetu, mobilům a televizi!!!

zuzina88
22.05.2016 5 z 5

Moje milovaná kniha v dětství... celé dětství jsem se k ní vracela, a nyní jí schovávám pro vnoučata. Neuvěřitelná atmosféra ruského venkova a rodiny obklopené zvířaty. Tak bych tam s nimi chtěla žít! Skvělé ilustrace pana Hanáka.

Jessica007
04.03.2016 5 z 5

V dětství jsem hodně ráda četla knihy o zvířatech, měla jsem a četla jsem i tuto, líbila se mi a moc se mi líbily i ilustrace.

Mantikocka
17.02.2016 5 z 5

Moje kniha dětství, nedávno jsem ji opět koupil pro svou malou dceru a čteme si to na dobrou noc :)

magnolia
29.01.2016 5 z 5

Moje milá dětská knížka - na příběhy si nevzpomenu, ale vím, že ilustrace mě uchválily dokonale. Vždycky jsem chtěla k vánocům "knížku o zvířatech" - a tato byla jedna z nich.

Damato
23.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha, dostala jsem ji k vánocům v r.1974,naši dostavěli dům a já musela změnit kamarády , školu a připadalo mi, že jsem na světě v tu chvíli strašně sama , tuhle knihu jsem četla snad tisíckrát a tygřík Vaska byl v tu dobu můj největší kamarád - do dneška cítím vůni knihy i toho cukroví, co jsem u čtení tajně kradla mamce v kuchyni.

Jarisko2
30.11.2013 5 z 5

Nejmilovanější knížka mého dětství, četl jsem ji vlastně téměř stále po několik let, tedy mimo jiné :)
Překrásné, humorné i smutné příběhy dětí a "divokých" i domácích zvířat, které mají tu moc, že mohou pomoci malému čtenáři najít ten správný vztah k zvířatům, k přírodě, ale i k sobě samému
Těším se, až tuhle knížku zase v mámině knihovně najdu a potom budu sledovat děti, jak se zatajeným dechem poslouchají maminčino předčítání..A hlavně budu poslouchat :)

Senza Jenka
17.08.2011 5 z 5

Krásné a trochu neobvyklé čtení. Bohužel většina zvířátek v závěru uhyne, jak už to tak v životě chodí. Nejvíce jsem oplakala Vasku a pak grošáka.
Úžasné ilustrace.