Tygrův osud

Tygrův osud https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190099/bmid_tygruv-osud-190099.jpg 5 337 76

Čtvrtý díl Tygří ságy. Pochyby. Přiznání pravdy. Bolest. Jak silná je pravá láska? Dokáže překonat všechna úskalí a nemalé oběti. Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Tiger's Destiny , 2012

Carol1122
20.11.2023 5 z 5

Nádherný a pohádkový konec mé oblíbené série z dětství. Bylo krásné se opět vrátit do světa tygrů, tajemné Indie a bohatého světa dobrodružství, napětí a lásky. Četlo se to krásně a já příběh doporučuji všemi deseti. Zároveň se těším, že si přečtu v angličtině pátý díl Tigers dream, který bohužel u nás již nevyšel. I tak sérii doporučuji všem, kdo milují tak trochu pohádky:)

Routa
20.10.2023 5 z 5

Tak tuhle sérii jsem si užila. Přesně mi sedla do nálady. Části děje odehrávající se v Indii mě bavily víc než ty z Ameriky. Vždy jsem se těšila, až tam odcestují. Strašně moc mě bavilo prožívat dobrodružství s postavami, které mi během čtení přirostly k srdci, ačkoliv mě někdy rozčilovaly, hlavně Kelsey. Jen mě mrzí, že dalších dílů se už nejspíš nedočkáme. Naštěstí je ale série čtvrtým dílem pěkně uzavřená, takže ani není pocit, že by zbývalo něco dovyřešit.

Matri
17.07.2023 5 z 5

Ach!!! Kde začať!?!?
Ako som bola k predošlým častiam kritická, tak tento záver bol" jednoducho wooow!!! Dosť veľká emočná bomba! O veľkolepé dobrodružstvá nebola núdza ani v predošlých častiach, v závere krásne vygradovali. Séria je absolútne originálna a prepracovaná. Autorka mala od prvej stránky celej série presne nalinkovane a premyslené každé jedno slovíčko. V závere do seba všetko krásne zapadlo. A áno, priznám sa... došlo aj na slzy. Stále sa objavili veci, ktoré mi vadilo ale čert to ber!! Ten záver!!!
Myslela som, že to bude priemerná séria ale táto posledná časť ma dostala (stále mám síce pocit, že som to mala čítať mladšia) a môžem len odporúčať!!

Brunnetka
05.01.2022 5 z 5

Boží! Jedna z mála sérií, kde mě bavil každý díl a nikde jsem neměla takové to nutkání knihu odložit, protože mě nebaví... Vážně super promyšlené, zpracované a hlavně vymyšlené. Ten konec - páni. Nepochopím, jak to autorku napadlo, ale je to geniální! Konečně série, která je promyšlená skrz jednotlivé díly a není to každý zvlášť.
Budou mi chybět. Strávila jsem s nimi pěkné 2 měsíce a byť jsem to asi kdysi i četla, protože mi občas něco bylo povědomé, tak je to zřejmě už dávno a konec mě tak jako tak dostal...

Malinali
13.10.2021 5 z 5

Mě se bude stýskat. Výborná série, výborné zakončení.

Knihomollla
23.03.2021 5 z 5

Poslední díl pro mě úplně skvělé a milované série. Po dočtení jsem byla v depresi jen z toho, že jsem věděla, že takhle dobrou sérii už nikdy v životě nepřečtu. A ten konec mě úplně dostal. Dlouho jsem nezažila, aby mě nějaké knížka takhle složila.

barbb8k
23.03.2021 5 z 5

Krásný příběhs epickým závěrem. Těmito slovy by se dala shrnout celá kniha.
O postavách, romantické lince, ději, zvratech jsem psala už několikrát v předchozích recenzích, takže už to podle mě stačí, ale co si neodpustím, je pár slov o konci tohoto dílu. Pokud nemáte po ruce kapesníky, přestaňte číst asi sto stran před koncem, prprze to jinak nezvládnete.
4,5/5⭐

Luigi1
16.02.2021 5 z 5

Celá série je povedená a Kelsey bojuje s vnitřní já,které se musí rozhodnou tak a nebo tak.Vřele doporučuji celou sérii.

marie2577
11.01.2021 5 z 5

Začátek slabší ale pak to stálo za to. Bylo to napinave a konec krásný . Opravdu povedené někdy se k tomu zase vrátím.

Ailee
18.04.2020 3 z 5

Slabé tři. Konečně konec! To, co bylo na příběhu v prvních dílech milé a hřejivé, to co lákalo, ztratilo věčným opakováním svůj lesk. Nakonec zůstal překombinovaný přeplácaný příběh, kterému by neuškodilo proškrtání. Ach ty milostné trojúhelníky! Chápu, že Kelsey nechtěla zranit a ztratit ani jednoho, ale krucinál, tohle už bylo moc dlouhý. Asi prostě nejesem dostatečná romantička. Co se dá dělat. Mám raději akce a napětí. Tohle bylo moc dlouhé, aby všechny čtyři díly udržely mou pozornost. Ale nelituju, že jsem se tím prokousala. To zas ne.

barbb8k
10.04.2020 5 z 5

Máte některé knihy u kterých brečíte? Tak tato patří mezi ty mé. Konec knihy mě naprosto dostal do kolen.
Tento díl je plný napětí, zvratů, ale i krásných částí.
Nic jiného ze mě asi nevyjde.... Až na poslední slovo, a to je dokonalost.

DadulaZ
27.10.2019 5 z 5

Tygří sága mě prostě neskutečně upoutala.
Neskutečně mě mrzí, že další díl se českého překladu nedočkal. Kelsy mě někdy štvala, ale přesto se k těmto knihám vrátím.

Cleo De Nile
07.06.2019 1 z 5

Doufala jsem, že si tímto závěrečným dílem spravím chuť po neskutečně zpackané trojce, ale bohužel do zde bylo ještě horší. Kelsey jsem začala opravdu celou svou bytostí nesnášet, už jen za to, že se chovala jako hrozná děvka, a když se s ní zrovna trucovitý a dětinský Ren nebavil, dováděla bez výčitek s Kišanem, a to ještě před Renovýma očima. Tahle husa měla skončit sama, nikoho si nezasloužila..

AloneJane
02.06.2019 5 z 5

Závěrečný díl stejně napínavý jako ty předchozí a největší utrpení bylo v té době čekat na to, až konečně výjde :D. Příjemné zakončení, nic překotného a přesto okouzlující. Jediná škoda je, že prequel, který autorka napsala - Tygrův slib a i následné pokračování Tygrův sen u nás dodnes nevyšlo.

juni
20.05.2019 5 z 5

Závěrečná kniha o Renovi a Kelsey se mi moc líbila. Nejlepší díl série.

Emily929
08.05.2019

Snad nejlepší z celé téhle série. Když jsem četla konec uronila jsem slzy smutku i štěstí. Vůbec jsem nečekal takový konec.SPOILER Kišan je ve skutečnosti Duržin tygr, Ren a Kelsey se oženili a Lokeš konečně zemře. Jen jsem si myslela že Kelsey zůstane s Kišanem. On jí miloval a nakonec jí opustí jen aby byl s Durgou to jsem prostě nemohla. Doufám že Tiger's Dream bude ještě lepší. Jinak dobrá kniha autorka se opět překonala. Pokračuj v psaní, tvé knihy jsou úžasné.

Týý1
03.04.2019 5 z 5

Nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. ????????
Tou dobou to byla prakticky moje první knižní série, kterou jsem poprvé přečetla. Totálně a doslova jsem jí hltala očima. ???? Strašně děkuju autorce, tím že mě navnadila číst dál, další a další knížky. Díky knížkám se cítím úplná a už mi vcelku nevadí ani samota. :) Zpět ke knize..
Nádherná, prostě slovy nepopsatelná. Ultra mega boží vymyšlený výjimečný děj.
POZOR SPOILERY!!❗❗❗
Úžasná knížka, jen mě hrozně mrzelo, když se Kišan rozhodl zůstat s Durgou a Kelsy se musela vrátit jen s Renem. ????
Strašně jsem fandila Kelsy a Kišanovi, protože si myslím že ji musel opravdu milovat, strašně ji pomáhal když si jí Ren nepamatoval, i tak celkově.
Občas bych chtěla strašně být na místo Kelsy, zažít mnoho dobrodružství a připadat si jednou krásná, být odvážná, moudrá, mít milující kluky co jí ochrání a nebýt hlavně osamělá. Tuto sériji knih čtu pořád dokola a nikdy nevybledne. Navždy budu mít tygry, Kelsy a pana Kadama vyryty a uzamklý v srdci. Nikdy na ně nezapomenu. ????

princessaelin
12.01.2019 3 z 5

Na konci jsem udělala WOW, ale do té doby...
Nejvíce mě zklamalo, že autorka bere hinduismus jako fakta, ale právě v nich udělala chybu. Především to, že bohyně Durga kolem které se celá kniha točí, ve skutečnosti Durga není. Je to Khálí a Durga je pouze její bojová nálada. To Khálí má téměř v každém indickém městě svůj chrám, ne Durga. A navíc Khálí mívá tmavě modrou kůži.
Další mínus pro knihu je nesmyslný milostný trojúhelník, bez kterého by se obešla a byla by i míň rozvleklá. U citových výlevů hrdinky jsem měla chuť nad knížkou brečet.
Co se ale nesmí autorce i knížce upřít, je nápad a příběh. Ten byl, vyjma milostného trojúhelníku, naprosto dokonalý.
Nebýt chybných faktů a nevkusného rozpatlávání Kelseyiných citů, je to nejlepší kniha, co jsem četla.

verulik196
10.10.2018 5 z 5

Tak a dočetla jsem i poslední díl. Byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a jak do sebe zapadnou všechny kousky skládačky. Nyní už vím, že autorka svým postavám vymyslela celkem hezký a zajímavý konec a není důvod být na ni naštvaná. Snad se od ní dočkáme i nějaké další knihy.
Jinak celkově se mi série líbila, nebylo to ale nic až tak ohromujicího, co bych musela vychvalovat na každém kroku. Četla jsem už lepší knihy (ale i horší, samozřejmě).

andrejci
02.02.2018 5 z 5

POZOR SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!

První kniha ,která me dohnala k slzám. Nejdřív jsem brečela když umřel pan Kadam a potom když musel Kišan zůstat v minulosti. Šlo vidět že se Ren povahově hodně změnil. Byl mi víc sympatický než v prvním díle.Jinak celá série me úplně pohltila. Doporučuji :):):):):)