Tygrova plavba

Tygrova plavba https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163523/bmid_tygrova-plavba-163523.jpg 5 374 58

Třetí kniha Tygří ságy. Nebezpečí. Žal. Těžká rozhodnutí. Vydrželi byste na svou pravou lásku čekat až do skonání věků? Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest – každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a utkat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Tiger's Voyage , 2011

Veruleee
31.08.2014 5 z 5

Hmmm, zajímavý zvrat událostí.... Jinak super knížka!!! Určitě doporučuju. To s tím mega žralokem bych asi nepřežila :D

Pavlína 13
08.07.2014 5 z 5

Jako každá kniha z této série byla úžasná !:)
Sice asi ze všech dílů mi pomotala hlavu nejvíce,ale jsem ráda,že jsem si jí přečetla a chystám se na další díl(y?)

angelbooks
31.05.2014 5 z 5

No téda..... Nemám slov...
Ze začátku jak si Ren nepamatoval Kelsey, ale znovu se do ní zamilovával pak že ji už nechce atd..., no... trochu mě to štvalo a taky mě hrozně bolelo co Ren dělal Kelsey ( třeba že byl s jinýma ).
Líbili se mi části kdy byla Kelsey s Renem.
( snad nevyzradím nejlepší části a jesilt jo tak se předem omlouvám ) Ta část kdy si Ren na všechno vzpoměl byla nejnapínavější :D, nejlepší bylo díky čemu si vzpoměl :D.
Knihu určitě doporučuju, je opravdu skvělá nenechá vás vydechnout :))).
(Ps: Kišan se mi tam taky docela líbil :D).

Lucka.79
07.05.2014 4 z 5

S tímto dílem jsem se docela dlouho prala. Na začátku knihy se to dost točí okolo nerozhodnosti hlavních hrdinů (to neustálé střídání - nepamatuji si tě a nemiluji tě - nepamatuji si tě, ale miluji tě - nepamatuji si tě a nechci tě = už mi to docela lezlo na nervy). Ale pozvedla to opět ta dobrodružná část - vyobrazení draků a jejich světů, překážky, kterým hlavní hrdinové čelí během své výpravy ... tuhle část jsem si maximálně užila. Až se mi dostane do ruky poslední díl, s chutí si ho přečtu. Jsem zvědavá, jaký závěr si pro nás autorka připravila.

CHB-SPQR
14.03.2014 4 z 5

Jsem ráda, že sem tuhle knížku četla!!!

tutánek
22.02.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila až na nevkusné chování Kelsey.
Já bych si vlasy nenechala ostříhat nikdy v životě a nikdy bych se tak nevkusně nechovala k někomu tak úžasnému jako je Ren.
A myslím si, že by měla být s Renem a ne Kišanem. Podle mě si najde nějakou jinou.
Hrozně se těším na čtvrtý díl, ale musím si počkat, protože v knihovně ještě není, ale já si počkám.
Chudák Ren, tak úžasný muž a ona si vybere jeho bratříčka.To prostě nepochopím.Já bych nic takového neudělala.Já bych si vybrala rovnou Rena a ne Kišana. Kišan je sice fajn, ale pro mě je lepší Ren.Asi je to taky tím, že si s Kelsey nejsme moc podobné. :D
Ale dávám pět hvězd.

Klaris 99
03.02.2014 5 z 5

Začnu tím, že se mi obálka tentokrát vůbec nelíbila, ale ten obsah byl opět velmi působivý. Co to melu, ne působivý, ale úžasný.
Ještě se pořád nemůžu rozhodnout, který tým jsem, ale jsem stále toho názoru, že Kelsey má být s Renem, protože už mě vytáčí ta tahanice o Kelsey a chci, aby už skončila. Sice nevím co bude potom s Kišanem, ale přeju mu z toho co může mít to nejlepší, protože ho mám opravdu velice ráda.
Samotný děj se sice točil kolem vztahů, ale když se Kelsey soustředila jen na lámání kletby, tak jsem se nemohla odtrhnout.
Draci byly velice dobře vymyšlení a byla s nima sranda(hlavně to převezení zlatého draka), a taky to bylo to nejzajímavější.
Hrozně se mi taky líbil Wes a Rendi. To jak Rendi řekla, že nesnáší kočky mi vehnalo pocit, dobře tak Renovi, když se chová jak trdlo a mimochodem Ren mi přišel v této knize celkově takový trochu horší.
Uplně soucítím s Kelsyiným strachem ze žraloků a potápění, takže jsem se v téhle knize více spojila a víc ji pochopila(měla jsem mín chvilek, kdy jsem měla chut jí vylískat).
No a konec? Lokeš je pěkný nedobrota a doufám, že Kelsey nic neudělá. Taky nevím, kde zmizela Nilima s panem Kadamem a docela mě to zajímá. Doufám, že v příštím díle se nebudou tolik řešit vztahy, a taky doufám, že to doře dopadne a kniha vyjde co nejdřív.
Doporučuju celou sérii všem co si chcou alespon trochu odpočinout od dystopií a chtějí se zasmát i trochu si pobrečet. TEN KDO TO OZNAČÍ ZA ODPAD TAK AT SI MNĚ NEPŘEJE!!!

iva.germek
31.01.2014 5 z 5

Čekala jsem na tento díl a super ,jsem spokojená.Oddechovka a zábava a doufám ,že poslední díl bude co nejdřív přeložen a v prodeji.

Eryl
28.01.2014 4 z 5

Inu, co na to říct ... Kdybych měla porovnat všechny tři díly, tenhle by skončil asi na posledním místě. Tím ale rozhodně nechci říct, že to nebyla dobrá četba, naopak, opět jsem se velice bavila a autorka mě znovu zahltila neuvěřitelným množstvím informací. I když musím přiznat, že mě někdy ty zdlouhavé popisy trochu vadily, jelikož se s nimi vytasila zrovna uprostřed napnutého děje. Co do stylu, plynulosti a napínavosti děje si nemám absolutně na co stěžovat. Jediné, kvůli čemu bych byla schopná hodit knížkou po autorce, je vztah Kelsey a Rena. Tahle jediná "drobnost" mě neuvěřitelně vytáčela. Hlavně jejich nesmyslné myšlenkové pochody. Může mi někdo vysvětlit, čím ti dva přemýšlejí?! Dokonce i reakce a chování Kišana mně občas přišly trochu nereálné. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem se rozhodla, že udržím "lajnu". Takže 4* :D

Majafa
28.12.2013 5 z 5

Opět skvělé pokračovaní fantastického příběhu .... ten konec mě zanechal v napjatém očekávávní, nu snad ho na jaře vydají a nebudeme muset čekat déle :)

kuceju
23.11.2013 4 z 5

A jen tak pro zajímavost, myslím si, že třetí díl většinou bývá nejhorší. Ale to je jen můj malý postřeh, a nebývá to tak vždycky..

kuceju
16.11.2013 4 z 5

Naprosto souhlasím s ~.Lucy.~. Kelsey a Ren byli fakt úděsní. Jen Kišan byl zlatíčko..

ciniminisek
16.11.2013 4 z 5

Tenhle díl se mi vážně líbil. Musím "vypíchnout" spisovatelku a její zdravý rozum. Já bych se totiž do toho všeho vysvětlování zamotala. V prvních dílech mi to přišlo nudné, otravné a zbytečně. Ono to však bylo naopak. Bez toho bych nic nepochopila, jak se věci mají, kdo je kdo a další důležité věci. Po delší době jsem četla zase něco, u čeho jste se museli zamyslet, myslet do předu a hodně vzpomínat dozadu. Před samotnou spisovatelkou vážně smekám.
Co se týče postav, tak tam je to už trochu obtížnější, se do nějaké vžít. Kelsey je naprostá naivní blbka. Má své světlé chvilky, ale těch je po málu. Z hodného a chápavého Rena se stává zlý a občas nepochopitelný. Kišan, skvělá osobnost, co celému příběhu dodávala šťávu, teď z něj ovšem spisovatelka udělala takového mučedníka, až se mi chtěj trhat vlasy. Úplně ty postavy proházela a nejen, že nevím co si o tom myslet, ani se mi to nelíbí. Kelsey s Renem mají střídavě, tak blbé nápady a rozhodnutí, že občas valím oči. Musím také uznat, že se spisovatelka díl od dílu lepší ve stylu psaní. První jsem přečetla jedním dechem, nic to ve mě nezanechalo a po emocích ani památky. Ve dvojce už to bylo lepší a v trojce se občas nějaký ten šok a citovka objevila. je vidět, že příběh kvete se samotnou spisovatelkou. Tak jen doufám a tajně si přeji, aby poslední díl, nebyl hřebíčkem do hrobu, na pomyslné knižní rakvi.

~.Lucy.~
21.10.2013 2 z 5

První a druhý díl jsem si neskutečně oblíbila a tak jsem se nadšením vrhla na trojku. Musím říct, že jsem překvapená jak je hrozná. Omlouvám se, ale vážně mi Kelsey i Ren lezli neskutečně na nervy. Už dlouho se mi nestalo, že jsem nedokázala dočíst knížku a radši přeskakovala strany, kde se vlastně nic nedozvím, protože se Ren uráží a Kelsey fňuká. Tímto se omlouvám všem nadšeným fanynkám, ale já na to prostě nemám.

Malous
10.09.2013 5 z 5

Opět výborný díl, jen mě rozčilovala Kelsey.. Chodí s Kišanem, ale když jde o zachraňování, hned se hrne k Renovi.. Když někoho volá, je to opět Ren.. Ano, patří k sobě, ale chudák Kišan

Anne Leyyd
29.08.2013 4 z 5

Musím říct, že na pokračování Tygří ságy jsem se neskutečně těšila. Když to shrnu celkově, tak to bylo stejně skvělé, jako oba předchozí díly. A jako u nich, musím i tady ZNOVU podotknout, jak je VIDĚT, jaká je Colleen Houck dříčka a detailistka.
Kniha byla neskutečně propracovaná, ať už se to týká popisu potápění, 5 draků a jejich úkolů nebo celkového propojení všech dosud vydaných knih. Dobrodružné, napínavé, akční.
Z draků jsem měla nejraději posledního – tedy bílého, ten byl fajn a aspoň jeden z nich, který nedělal nějaké nekalé úskoky. Pokud bych ale měla uvést toho, který mě nejvíc pobavil, tak by to byl drak zlatý. Na toho nezapomenu! :D

Wesova postava pěkně oživila děj a byla s ním sranda, takže jsem si scény s ním užívala na maximum. Kdo mě ale v tomto díle NESKUTEČNĚ ŽRAL, tak byl Ren. Nespočítala bych, kolikrát jsem si představovala, že mu něco omlacuju o hlavu. Úplně nejvíc mě snad naštval s tím, jak Kelsey přikazoval, že si NESMÍ ostříhat vlasy. Být Kelsey já, tak si je schválně oholím na ježka. Zmetek jeden. Nechápu, co má co kecat do toho, co má na hlavě. A to je jen špička ledovce v tomhle díle.

Co se týče Kišana, tak z toho jsem několikrát pomyslně spadla blahem. Celý slavný Ren se vedle něj mohl jít zahrabat. Sice mě mrzelo, že jak si ho Kelsey přece jen vybrala, tak se jí víc nevěnoval a ani s ní v tom pokoji nespal, když měla noční můry, ale co se dá dělat. Rozhodně je mi sympatičtější než Ren a aspoň není takový nesnesitelný pedant. Jen mám takový nejasný neodbytný pocit, že Kels nakonec stejně bude s Renem. Už to, že poslední kapitola byla z Renova pohledu, tomu napovídá. Ale budu MOC MOC MOC ráda, pokud se pletu :-)

A Kelsey? No, tak z té jsem měla několikrát málem šok. Nějak ji nechápu. Tak buď když asi ví, že miluje víc Rena, by měla být s ním a ne s chudákem Kišanem, který si ROZHODNĚ nezaslouží, aby ho takhle tahala za nos. Nevím, pokud chtěla autorka vytvořit vztah mezi ní a Kišanem, tak bych se víc soustředila na pocity v souvislosti právě s ním. Ale po většinu času se tam Kels zabývala city k Renovi a zkrátka mi přišlo, že když se jí dotkne Kišan, tak to s ní ani nějak nehnulo… Zkrátka je mi Kišana líto už teď :-(

Na pokračování se hrozně moc těším a doufám, že oba tygři natrhnou Lokešovi zadek!

Lady.Ge
05.08.2013 5 z 5

Pravděpodobně tu jsou menší spoilery, takže čtěte na vlastní nebezpečí. :)
Fajn. Tahle knížka je úžasná i děsná zároveň. Kelsey už všichni známe a víme, že se dokáže chovat jako pěkná kráva (i když musím říct, že ve druhém a třetím díle mě štvala míň než v tom prvním). Kišan je jako vždy okouzlující a Ren, můj milovaný Ren, se chová jako vůl. Ale jde tu o Kels. Nechápu, vážně to můj mozek nedokáže zpracovat, jak si Kelsey může vybrat druhého z bratrů, když tvrdí, že neskutečně miluje toho prvního. -.-"
Rena jsem si zamilovala už v prvním díle a pořád ho miluju. Jenže se začal chovat jako debil. Ne vždycky, ale často jsem nechápala, co se s ním stalo. Ale je mi jasné, že za to může hlavně Kels, která se vůči němu chovala děsně. Měla jsem chuť jí nafackovat, vážně.
Kišan se ukázal v úžasném světle, takový můj mazlík. Uvědomila jsem si, že oba bratry miluju úplně stejně. Takže ať Kels zůstane s kýmkoliv, budu šťastná pro toho, koho si vybrala, ale budu truchlit pro toho, kdo zůstal na ocet.
Kels mám docela ráda, ale je... Já nevím, jak to vyjádřit. V jednu chvíli ji mám ráda a v další bych ji nechala sežrat drakem. Nemá to lehké, ale její myšlenkové pochody tak úplně nechápu. Prostě ne.
A potom jsou tu draci. :3 Draky jsem si zamilovala, všechny, prostě byli úžasní. Hlavně Zlatý drak, z toho jsem pomalu umírala. :D Ale všichni byli skvělí. :)
A nakonec Lokeš, kterého strašně nenávidím. Hlavně mám pocit, že je děsně pedofilní, fakt. A samozřejmě se v tomhle díle zase objeví a udělá nějakou volovinu, ale upřímně, horší než (spoiler na 2. díl) únos Rena to fakt není :DD. (/spoiler)
Celkově se mi Tygrova plavba moc líbila. Ren i Kišan jsou miláčkové, Kelsey se dala přežít a často jsem ji měla i ráda, draci byli kouzelní a pan Kadam se zase ukázal jako skvělý strýček. Nemám důvod dát míň než 5 hvězd :))

Dragita
04.08.2013 4 z 5

Právě jsem dočetla a jsem rozhodně zvědavá na pokračování. Dala jsem sice čtyři hvězdičky, ale spíš by to za mě bylo tak tři a půl. To bych křivdila knhám, které mě víc vcucly do děje. Kelsey mě teď sice štvala o něco méně, dokonce se mi zdálo, že je děj méně přeslazený - tedy až ke konci, tam se celkem autorka vyřádila a já opravdu fandila Kišanovi. V prvním díle jsem ho nemusela, ani v druhém, ale tady mě překapil. Velmi mile. Ren mě docela žral. Připadal mi tak nechutně samolibý, že jsem párkrát knihu odložila na později.
Co se týká děje ohledně kletby a nového úkolu, tak to jsem byla nadmíru spokojená. Nové mýty, nové prostředí, úskoční draci a další havět, která se chystá na naše hrdiny. Co víc, Lokeš o sobě dal zase vědět a mě hodně zajímá co bude dál. Fakt hodně. Beru to sice jako oddechové čtivo, ale rozhodně budu napjatě čekat na pokračování;) Takže doporučuji, stojí to za to.

draci Indie láska kletba romantika milostný trojúhelník

Colleen Houck
americká, 1969