Ty

Ty https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234731/bmid_ty-65e372e3d8cd9.jpg 4 886 264

TY (You) série

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

You , 2014

Neami2
28.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jediné, co mi vadilo, že hlavnímu hrdinovi všechno procházelo. Čekala jsem, že na konci knihy dojde i na něho, ale nestalo se. Nečekala jsem "happy end", ale vzhledem k tomu, čeho se hrdina všeho dopustil, tento konec podle mě ztrácí na důvěryhodnosti. Zase na druhou stranu uvažování stalkera je vystihující.

maya.taufer
13.04.2018 3 z 5

Od knihy jsem čekala více

Peyka
16.03.2018 2 z 5

Tak takovouhle ujetinu jsem dlouho nečetla. Kniha je originálně napsaná, pomocí neobvyklé du-formy, ale to mně na tom nejspíš vadilo nejvíc. Dalo se to číst prvních 200 stránek, zbytek už bylo zbytečné plácání, smršť vulgarit a pohled do vyjebaného mozku hlavního "hrdiny." Přesto jsem se pustila i do druhého pokračování Skrytá těla, ale to jsem neměla dělat :D :D vzdávám hold panu Fowlesovi, který s nápadem fascinace krásnými dívkami a touhy někoho vlastnit přišel v 60. letech v podobě proslulého románu Sběratel. :-)

dagsvob
05.03.2018 5 z 5

Mně se teda knížka líbila. Líbil se mi právě ten styl, ten pohled ze strany stalkera.

capricornus
22.02.2018

Cesta do hlubin stalkerovi duse?
Nevim...
Zbytecne dlouhe, nudne. Vhodne tak akorat do ctenarske vyzvy 2018:
1) kniha s odkazy na jine knihy
2) zanr, ktery obvykle nectu.... Neni nad klasickou detektivku, ci thriller.
Tento "klaustrofobicky thriller s popkulturnimi prvky" opravdu neni salek meho caje! Pro me plytvani energii pri jeho psani, skoda papiru. Chranme nase lesy!

edith79
15.02.2018 1 z 5

Tak tohle mě zklamalo. Jako milovnice Fowlesova Sběratele jsem se na knihu s tímto tématem těšila. Bohužel se to moc nedalo, prostě mě to vůbec nebavilo a tím pádem si nechám ujít i Skrytá těla.

Sommerzeit
06.02.2018 1 z 5

Opravdu, ale opravdu k nepřečtení.

Fizzy
03.02.2018 3 z 5

Ušlo to, nejvíc mě překvapivě bavil konec. Ale občas mi kniha přišla zbytečně táhla. Ovšem zajímavý popis. Líbio se mi používání hashtagů a snaha se přiblížit co nejvíce k dnešní době sociálních sítí.

Devorah
29.01.2018 1 z 5

Těšila jsem se tolik a tak moc. Nedočkavě se do ní začetla, zklamaně odložila. Takto to bylo celý víkend, kdy jsem této knize i sobě dávala šanci. Naprosto příšerný styl, kvůli kterému si četbu neužívám, ale spíš přežívám. Prostě ne, svou šanci dostala několikrát a nepřesvědčila, že si můj zájem zaslouží.

Luca287
14.12.2017 5 z 5

Dobré psycho....

KrisV.
21.11.2017 1 z 5

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst, proto jsem ji odložila nedočtenou.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Tak z této knihy jsem byla velice mile překvapená... nečekala jsem že pro mě osobně bude tak překvapující a napínavá... Pokud je i další kniha taky tak dobrá tak ji určo zlouskám za pár dní/hodin :D

the_res13
31.10.2017 5 z 5

Brilantní popis stalkerovi duše, který vás přiměje vidět jeho činy jako zcela přirozené. Psycho!

Calinda
25.10.2017 4 z 5

Napřed jsem se nemohla do knihy začíst, chtěla jsem ji odložit, vytrvala a nakonec se mi líbila.

ArwenAragorn
05.10.2017 1 z 5

Tak tohle mně vážně nesedlo. Nemohla jsem se začíst, přeskakovala jsem stránky a byla šťastná, že přišel osvobozující konec.

Kerberos
09.09.2017 3 z 5

Nelíbil se mi styl jakým je kniha napsaná,ale dočetla jsem příběh nebyl zas tak špatný.

Veronika33
29.08.2017 5 z 5

Kniha ma neskutočne bavila a veľmi som si ju užila. Pravda je, že miestami bola trošku úchylná, ale to jej dodávalo tú pravú šťavu. Teším sa na pokračovanie (už ma čaká na poličke). Odporúčam všetkým, ktorím sa páči tento štýl (kniha fakt nie je pre každého, moja mama z nej nadšená nebola :-) ).

hruskovalucie93
08.08.2017 2 z 5

Knihu po pár stránkách odkládám. Vadila mi psaná forma a zbytečné vulgarismy. Knihu bych - jak už tu někdo zmínil - označila za uchylárnu. Pokračování, které mám mimochodem zrovna doma, se určitě číst nechystám.

Kiwicatko
08.08.2017 5 z 5

Tak ja tuhle knizku zrala. Pohltila me na dva vecery a ponorila jsem se do ni tak, ze jsem se pomalu stavala Joem a Beck milovala i nenavidela. Fakt jsem ten pribeh prozivala.
Za me naprosta parada (boze, snad nemam stejne vysinutou mysl jako Joe) :-) Po dlouhe rade dominantnich milionaru a poddajnych divek to byla velmi prijemna zmena :-D

yerisley
01.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Měla jsem z toho husinu, protože číst myšlenky stalkera je opravdu děsivé :)