Skrytá těla

Skrytá těla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258575/bmid_skryta-tela-258575.jpg 4 341 114

TY (You) série

< 2. díl

Joe Goldberg, šarmantní antihrdina s vražednými sklony, se i ve svém dalším příběhu snaží najít dokonalou lásku. Za každou cenu. Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop. Ty stopy vedou do Los Angeles. Tam se Joe nikdy v životě nechtěl vydat! Úplně cítí, jak v něm pouhé pomyšlení na to příšerné město probouzí šílenství. Touha najít zrádkyni a pomstít se jí za způsobené příkoří je ale silnější, a tak se Joe brzy ocitá v mučivé přítomnosti podivných existencí, kterých je LA plné. U některých dokonce Joe nabude přesvědčení, že bez nich by byl svět lepším místem... Jedna osoba se však z tohoto panoptika vymyká: chytrá, krásná a bohatá Love Quinnová. Možná by se mohla stát Joeovou vstupenkou do světa vyvolených. Možná by mohl díky ní překonat svou smutnou minulost. Ale možná je Love jen další dočasnou zastávkou na Joeově namáhavé cestě k nalezení té pravé. Tohle nikdo neví. Nejspíše ani Joe.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Hidden Bodies , 2016

JajaCZ
JajaCZ
20.12.2016 5 z 5

Kniha ma šokovala menej ako prvá časť asi z toho dôvodu, že som už tušila, s kým mám tú česť. Každopádne bavila, no už sa nekonal WOW efekt, ako pri prvej časti.

jasmína
jasmína
09.11.2016 4 z 5

O hodně lepší než druhý díl, oproti předešlému se autorka teda vyžila v sexuální oblasti, ale naštěstí i v popisu napínavého dějě pošahaného psychopata, který konečně nachází tu pravou Love.....

dennie3
dennie3
01.11.2016 4 z 5

Slabší než první díl, ale i přesto jsem si knihu užila. Joe je snad jediný vrah, kterého jsem kdy měla takhle ráda. Styl Kepnesové je skvělý, místy mě až mrazilo, rozhodně doporučuju. Těším se na třetí díl!

kikies
kikies
18.10.2016 5 z 5

Mně se prostě styl Kepnesové líbí, i ti její úchylní a podivní hrdinové. Je to takové osvěžující a dobře se to čte. Člověk zažívá při čtení roztodiné pocity, ale patří to k tomu. Kdyby takových děl bylo víc, nebylo by to ono, ale takhle se jí daří být originální a to se cení. Klidně zvládnu ještě i nějaké další pokračování...

Vědruna
Vědruna
28.09.2016 4 z 5

Velmi dobře řemeslně napsaná kniha. Nikdy bych neřekla, že si oblíbím zásadového zabijáka Joa, který prostě jen musí dotáhnout do konce vše, co začne. Nelituje při svém konání času ani námahy a je solidní - typické vlastnosti kladných hrdinů. Možná proto ta sympatie. Knihu Ty jsem nečetla. Kniha Skrytá těla mi jako ukázka práce autorky stačila.

Acquenta
Acquenta
13.09.2016 2 z 5

Kdyby měla kniha asi o 50 stran méně a nemusela bych číst o životě rozmazlených snobů, určitě by se mi líbila více. Ale ten příběh byl nejen že přetažený za vlasy, ale taky nudný a někdy i fakt nechutný. Ty hodnotím mnohem lépe !

kika 13
kika 13
07.09.2016 5 z 5

Teda já byla napjatá až do samého konce a vypadá to,že by mohl být další díl.
Neuvěřitelně psané já opravdu fandila Joemu když,tak hledal Amy a on se při patrání sám zamiloval.

doroth28
doroth28
24.08.2016 4 z 5

...rozporuplná kniha. Několikrát jsem měla pocit, že ani nedočtu. Nakonec hodnotím knihu jako geniální. TY o fous lepší.

petrzel
petrzel
18.08.2016 5 z 5

O dost lepší jako první díl a opravdu se to četlo samo. Skvělá kniha.

Arsi007
Arsi007
31.07.2016 4 z 5

Skrytá těla jsou podle mě rozhodně lepší než Ty. Je zde spousta menších zvratů, které než nastanou říkáte si: "Co se ještě sakra může na těch dalších stranách dít? Vždyť je to už teď jasný." No, není. Tyto zvraty probíhají nejen v ději, ale i v Joeovo myšlení. Joe navíc oproti prvnímu dílu dospěl a emocionálně vyzrál a i přesto, že se stále chová jako psychopat tak jsou jeho pohnutky (alespoň pro mě) pochopitelnější než v Ty. Love je napsaná perfektně a zamilovala jsem si jí stejně jako Joea. Kdo mi ale už od začátku pil krev byl jednoznačně Forty! Takhle nesympatickou postavu jsem už dlouho v žádné knize neviděla :D

Sečteno, podtrženo doporučuji pro ty, co četli Ty. Kdo ne a chce se na Skrytá těla vrhnout i tak asi mu zde pár věcí nebude dávat smysl. Hodně zde totiž autorka na první díl odkazuje a to bez uvedení hlubších souvislostí.

rabor
rabor
26.07.2016 4 z 5

Joe je jeden z mých oblíbených uchylú. V pomyslném žebříčku popularity úchylú dokonce předběhl všechny církevní představitele, neznámého Inda, který se oženil s krávou, Josefa Fritzla i sousedovic psa, kterého jsem nedávno viděl šukat poštovní schránku. Bohužel se v tomto případě docela fajn postava stala obětí plytkého příběhu psaného jen tak nazdařbúh bez hlubšího děje nebo pevného konceptu. Joe se do LA (i když je vykresleno poměrně dobře) nehodí. Velké množství moderní kultury, které provázelo i první díl, mě trošičku sralo, jsem prostě staroch a kdyby záleželo na mě, tak já bych všechny ty internety zrušil. Dal bych tři hvězdy, ale kamarádka by mi to do konce života neodpustila, takže musím dát čtyři, svět prostě není spravedlivým místem.
Provázanost s první dílem je poměrně značná, takže pokud se do toho chcete pouštět, začal bych tam.

"...a Amy mi kouřila ptáka na záchodech ve Starbucks v Midtownu a bylo to o hodně romantičtější než to zní, protože jsem se měli rádi."

"Není tak chytrá jako já, ale možná je lepší, že jsme trochu rozdílní"

NikaMirka
NikaMirka
05.07.2016 2 z 5

Teda, co to?? Tahle kniha mi přila spíš jako "dobrá" komedie. To, co se v ní dělo je neuvěřitelné sci-fi, řízlé pornem. Někde v recenzích jsem četla, že kniha stojí za to, až tehdy kdy Joe potkává Love, ale opak je pravdou. Joe se potácí mezi dvěmi rovinam - když nemyslí na "šu@-ní", tak si přeje zabít snad každýho koho potká a ve většině případech to udělá. Nejvíc se mi líbí jeho zázračné vyléčení ze sériového vraha kvůli lásce :D...no to je gól. Dávám dvě hvězdičky. Jednu za krásné vykreslení LA, poměrů mezi lidmi a touhu po slávě, která lidi nutí dělat téměř nemožné a druhou za to jak byl Joe sečtělý a uvědomělý. Jinak bych řekla, že velké zklamání. Nečetla jsem první díl a ani se nebudu snažit se po něm v knihovně dívat. Jedině, kdyby to byla poslední kniha v knihovně.

Loovenka
Loovenka
18.06.2016 5 z 5

Byla jiná než první díl, chvílemi zbytečně zdlouhavělá, ale i tak povedená. Doufám, že bude i 3. díl :)

LENITYEL
LENITYEL
13.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to trochu jiné než první díl, ale celou knihu jsem se ani chvíli nenudila.

Petrush.kaa
Petrush.kaa
30.05.2016 4 z 5

Na rozdíl od ostatních mi vůbec nevadilo opuštění du-formy, kterou byl psaný první díl. Skrytá těla mě moc bavila od začátku, měla jsem knihu přečtenou během pár dní, ale mám pár ALE, která mě trápí.. V TY byla skvělá psychologie postav a tak nějak to bylo celé uvěřitelné. Skrytá těla na mne působila tak, že když Caroline nevěděla, co dál, tak Joe něco udělal, pozlátko bohatství na mě působilo lacině, jako kdyby autorce docházel dech, tedy nápady... Konečné hodnocení - 3,5* (a to jen kvůli geniálnímu prvnímu dílu).

ClaireM
ClaireM
25.05.2016 5 z 5

Joe je magor a fakt me bavi. Prvni kniha Ty byla super napinava a cetla jsem na jeden zatah. Skryta tela je jeste lepsi o to ze uz s hlavnim hrdinou dost citim ikdyz je uplne vysinuty i tak mam chut se s nim setkat. Kniha je moc dobre ctiva a napinava davam 5* jednoznacne, sice se nejedna o zadnou hloubku ale bavi me to moc , muzu jedine doporucit. Doufam ze bude i dalsi dil :))

medialstar
medialstar
21.05.2016 3 z 5

První kniha Ty pro mě byla lahůdkou. Bohužel se u tohoto pokračování dostavilo lehké zklamání. Joe opustil prostory knihkupectví a vydal se do LA, kde se pohybuje mezi smetánkou. Nějak to celé ztratilo to kouzlo a divnost.
V prvním díle, i když je to totální magor, tak snad i někde ve skrytu duše ho toužíte zahlédnout - nebo radši ne - v nějakém zapadlém antikvariátu, protože je to naprosto reálné, docela děsivé a uvěřitelné.
Skrytá těla už jen kloužou po povrchu. Možná se autorka neměla držet Joea, ale prostě stvořit novou postavu.
Kniha si nechala otevřená zadní vrátka, tak se nechám překvapit, kam povedou...

jackw
jackw
11.05.2016 5 z 5

Opět dokonalé čtení..

happy-smile
happy-smile
30.04.2016 3 z 5

Myslela jsem si, že to bude zase o stalkování, ale nakonec se autorka zaměřila na něco jiného, což je dobře, protože jinak by se opakovala. Joe je zpátky a opět zabíjí ostošest. Bohužel samotný příběh už byl o ničem. První díl byl řekněme uvěřitelný a nastiňoval jeden z problémů dnešní doby. Tady už je to ale podle mě moc absurdní - taková jakási hollywoodská telenovela. No opravdu doufám, že žádný další díl už nevznikne.

zuzana2599
zuzana2599
18.04.2016 4 z 5

Myslím, že nejsem cílovou čtenářkou této drsné knihy, ovšem přiznávám, že se mi líbila...Autorka mě čtivostí a naturalistickým popisem tak šokovala, že jsem četla a četla... Sbohem Joe, budˇ dobrým tátou, pokud jím tedy někdy vůbec budeš !