Skrytá těla

Skrytá těla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258575/bmid_skryta-tela-258575.jpg 4 341 114

TY (You) série

< 2. díl

Joe Goldberg, šarmantní antihrdina s vražednými sklony, se i ve svém dalším příběhu snaží najít dokonalou lásku. Za každou cenu. Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop. Ty stopy vedou do Los Angeles. Tam se Joe nikdy v životě nechtěl vydat! Úplně cítí, jak v něm pouhé pomyšlení na to příšerné město probouzí šílenství. Touha najít zrádkyni a pomstít se jí za způsobené příkoří je ale silnější, a tak se Joe brzy ocitá v mučivé přítomnosti podivných existencí, kterých je LA plné. U některých dokonce Joe nabude přesvědčení, že bez nich by byl svět lepším místem... Jedna osoba se však z tohoto panoptika vymyká: chytrá, krásná a bohatá Love Quinnová. Možná by se mohla stát Joeovou vstupenkou do světa vyvolených. Možná by mohl díky ní překonat svou smutnou minulost. Ale možná je Love jen další dočasnou zastávkou na Joeově namáhavé cestě k nalezení té pravé. Tohle nikdo neví. Nejspíše ani Joe.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Hidden Bodies , 2016

RonnieDanko
26.07.2020 4 z 5

Stejně jako u předchozího dílu se autorce podařilo sepsat originální thriller. Kniha dobře navazuje na předchozí část, Joe nachází novou partnerku a k jeho smůle se to opět nevyvíjí tak, jak by si přál. A Joe to tak nenechá. Odvážnější, vulgárnější a naivnější. Kniha se mírně odlišuje od seriálu, což mi vůbec nevadilo, naopak mě to udrželo v napětí. Kniha má spád, nechybí dokonale popsané myšlení psychopatického jedince. Když pominu předchozí díl, nikdy jsem nic podobného nečetla. Autorce styl psaní z mužského pohledu jde a svědčí. Jen škoda, že tyto knihy v návalu thrillerů poněkud zapadly. Doporučuji.

Jajusenka
21.07.2020 2 z 5

Tento díl byl docela zklamáním, myslím, že kdyby autorka zkrátila knihu na třetinu, udělala by lépe. Joe a jeho neustálý vodopád slov mi začal neskutečně lézt na nervy a nejraději bych mu zakroutila krkem. Kniha měla nějaký děj až ke konci, na který jsem se celou dobu čtení opravdu těšila.

monci6485
08.06.2020 4 z 5

Trochu sci-fi (nikdo nemá tolik štěští), sem tam nuda. Jako celek se mi to líbilo. Zbavit se všech nepohodlných pro lepší život, by chtěla většina z nás. A u většiny zůstane jen u myšlenek, což je dobře. Ale co kdyby ne........ :-D
Joe mi bude chybět, ale ještě se s ním setkám v seriálu.

"Každý má něco. Někteří lidé mají problémové dítě a jiní mají nemocné dítě a někteří kulhají a někteří mají nemožnou matku a na světě neexistuje nikdo, kdo by neměl nic."

Romanka89
28.05.2020 3 z 5

Od pokračování Ty jsem měla velká očekávání, protože Ty mě celkem uchvátilo. Ale bohužel celkem zklamání, jako nebylo to uplně špatné, ale občas jsem se do čtení musela nutit, celé to na mě působilo tak nějak překombinovaně. Je to škoda. Konec slibuje další pokračování? Uvidíme.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání.

PetK
19.05.2020 2 z 5

No. První díl už úplně nebyl můj šálek čaje, ale ok, docela faj, takový trochu krok mimo moji klasiku, proč ne. Ale teď, po doposlouchání druhého, si říkám: "Jakože cože? Eh..." Jako kdyby se kluk snažil o erotický thriller pro ženy, říznutý červenou knihovnou. Nevím, jak jinak to popsat. Už mi lezla na nervy i ta du forma, která mě v prvním díle bavila, protože ten nesympaťák furt mlel o tom samém. A vůbec, to, jak se najednou lusknutím prstů dostal do světa bohatých, který je obyčejným smrtelníkům zapovězený... Fakt už jsem poslední čtvrtinu jen čekala, kdy to skončí. Jo a konec... další "eh". Nevím, nějak mě to spíš otrávilo.

jana2963
23.04.2020 3 z 5

Dobrá knížka, která nenudí, první díl TY byl o poznání lepší...

Nikky000
04.04.2020 3 z 5

Joe Goldberg opět na scéně, kde mu ale tak trošku dochází síly. Zatímco v prvním díle nasadil laťku hodně vysoko, tentokrát už to tak slavné nebylo. Joe už mne ničím až tak nepřekvapil, a leckdy jsem už čekala co přijde. I přes to je to kvalitní kousek, a stojí za to se pustit znovu do světa kde řádí nechutně sympatický vrah.

the_res13
18.03.2020 4 z 5

Mně se Joe líbil i v LA, byť mu New York sedl líp. Kniha se skvěle četla, trochu mi vadil pouze začátek, který mi připomínal spíš román pro staré panny. Ale po prvním zvratu vše pokračovalo jak mělo. Konec byl bohužel trochu vyumělkovaný, moc sladký.

Borufka_9
22.01.2020 3 z 5

Joe mi vadil snad ještě víc, fakt sociopat. Měla jsem z něj husí kůži. Bylo to takové snad ještě míň uvěřitelné, jak se ze všeho najednou dostal, nikdo si ničeho nevšiml. Styl psaní byl ještě vulgárnější, ačkoliv si nemyslím, že jsem cimprlich, tohle bylo moc. Tři odřené hvězdy.

orangerose
11.11.2019 5 z 5

pěkně napínavá detektivka, knížka je psaná jako ji psal chlap ale omyl, napsala jí žena - zábavné :D

Vlajdula
17.10.2019 3 z 5

O něco slabší, než Ty.

micha-ella
02.10.2019 4 z 5

Pokračování knížky s názvem Ty. Nechce se mi věřit, pro přemíru vulgárních popisů sexu, že tohle psala žena a ještě s věnováním pro svojí maminku. V prvním dílu mě bavily odkazy na známé knihy a spisovatele, v tomto druhém převažovaly odkazy na filmy a herce a těch už jsem tolik neviděla, abych si mohla ty scény představovat. Musíte to číst jako nadsázku, v některých pasážích s bezvadným humorem. Jinak by vám hlavní hrdina - sériový vrah a lhář, rozhodně nepřišel roztomilý.

nai.ivka
19.08.2019 3 z 5

Nejdřív jsem omylem začala číst tento druhý díl, vypadalo to zajímavě. Přerušila jsem čtení a šla na první. No, tento druhý díl mě štval o něco míň než první, kde se častěji střídaly nudné pasáže s vulgárními výlevy. Ani styl psaní první knihy mi nesedl. Ale ačkoli bych hlavnímu hrdinovi dokonce i začala držet palce, konec knihy mě znechutil.

Lucii_Ami
07.08.2019 3 z 5

Oproti prvnímu dílu, tato byla trošku horší. Byla velmi čtivá, protože mě zajímalo, jak to všechno vlastně dopadne, ale zároveň se mi ten děj nedostal tolik pod kůži jako první díl (TY). Zajímalo by mě, zda bude další pokračování a co se v něm vlastně bude odehrávat.

Janík511
28.07.2019 odpad!

Nedocteno, před půlkou jsem to vzdala. Tohle fakt omyl a ztráta času.

miuk
18.03.2019 3 z 5

Ze začátku nuda, pak se to docela rozjelo. Konec mě překvapil. Líbilo se mi to více, než první kniha.

Mashiiro
18.02.2019 3 z 5

Ty byla mnohem lepší kniha. Měla rychlejší spád, poutavější děj, věrohodnější příběh.
Kniha už nebyla psaná v tak poutavé Du formě, bylo to takové "obyčejné" vyprávění. Možná by se mi víc líbila, kdybych nepřečetla oba dva díly hned za sebou.

kokosek
14.02.2019 4 z 5

Po prvním díle jsme pravda čekal trochu víc. Ale zase je tady víc mrtvých, víc Lásky, víc náhod ale zase tam není NY.
A jsem strašně zvědavý jak bude příběh pokračovat.

dagsvob
01.02.2019 5 z 5

První díl byl bomba. Tenhle díl byl jiný, ale taky super. Vlastně jsem fandila Josephovi, aby byl fakt šťastný...co to je?! Možná to bylo tím, že se fakt snažil, možná tím, že se pohyboval mezi lidmi, kteří byli svým způsobem taky psycho...

katushah
26.01.2019 5 z 5

Po brilantním prvním dílu mně i tento díl velmi zaujal a pobavil. Mám ráda filmy a herectví, takže děj v LA se mi líbil. Kdyby byl třetí díl, tak do něj okamžitě jdu.