Ty

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevera to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234731/ty-Jxt-234731.jpg 3.8637

TY (You) (1.)

YOU (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Ty

miuk

Přečteno po shlédnutí seriálu, docela dobře psané, má to spád.

tteerriinnaa

Musím přiznat, že se mi seriál od Netflixu líbíl o trochu víc než kniha. Ale jinak pecka.

Mashiiro

Naprosto nepřekonatelný debut, který jsem v novém roce četla. Opravdu krásně napsané, Du forma sedla.
Joe je velmi sympatický a ačkoliv je to velmi zvrácené, věřím, že většina žen by si přála jim jejich drahé polovičky věnovaly aspoň polovinu energie, kterou věnuje Joe Beck.

LiLinka

Chtěla jsem se podívat na stejnojmenný seriál, který je vytvořený podle této knižní předlohy, ale co bych to byla za knihomola, kdybych nejdříve nečetla knihu. Příběh zajímavý, má spád a bavil mě. Rozhodně doporučuji přečíst. A teď jsem zvědavá na srovnání se seriálem...

katushah

Naprosto úžasná a originální kniha. Líbí se mi, že hlavní postava je ta záporná, to často nebývá. A navíc je jeho povaha geniálně popsaná a vytvořená. Je to jedna z knih, kterou si budu pamatovat navždy. :-)

Allena24

Tak tohle opravdu nebyl šálek mého čaje. CD jsem doposlouchala jen díky přednesu pana Jana Zadražila.

Ay.Le

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo.. plytká a zbytečná kniha plná vulgarit, která ve srovnání se Sběratelem jen neuměle bruslí po povrchu a zbytečně protahuje to utrpení, než se člověk dostane ke konci, který je jasný už od začátku knihy... No, vím jistě, že pokračování si už nepřečtu.

zuza0300

Prvních 40 stránek doslova úmorné přemlouvání ke čtení. Peklo. Měla jsem ji na seznamu, ani nevím proč, kde jsem k ni přišla... asi nakej super komentář tady :-) strašně mě štvala du forma. Naše první setkání. Nemohla jsem si na to zvyknout a ten děj byl mdlej, nehýbal se... a pak se to zlomilo. A kdyby mě v noci tak šíleně nepalily oči, prečetla bych ji celou. Najednou to prostě nešlo ji odložit. Takže dva večery a hotovo. Tím, že jsem si nepamatovala, odkud mám na knihu tip, děj byl pro mě celou dobu překvapení a opravdu jsem nedokázala předvídat co se stane. A závěr? I když jsem si ke konci nechtěla připustit, že by to tak mělo skončit, oni by to ani jinak nešlo. Ta kniha prostě sedla. Tak díky tomu, kdo mě k ní přivedl!

Lorrinka

Knížku jsem dostala na vánoce, a nebudu lhát, když napíšu, že se mi původně do čtení vůbec nechtělo.
Nakonec jsem četla jedním dechem, nemohla jsem od ní odtrhnout oči, vžila jsem do děje možná i trochu víc, než by se mělo, a po přečtení mi v hlavě běhala myšlenka "co mám se svým životem dělat teď?" :D

kokosek
09.11.2018

Celkem zajímavé. A pevně věřím, že se tohle nestává úplně běžně. A jsem zvědav jak tohle bude pokračovat.

babsi66
15.10.2018

Thriller psaný netradiční formou, která v tomto případě tvoří 50% úspěchu. Určitě to není špatná knížka, čte se výborně, obsahuje plno nečekaných zvratů a hlavní postava je dostatečně šílená na to, aby vás udržela u děje.

Bohužel jsem se neubránila srovnání s tematicky podobným a literárně podstatně vytříbenějším Sběratelem od Fowlese. Navíc s tím jak děj gradoval jsem se jen stěží bránila dojmu, kdy už to autorovi jednoduše nevěříte, protože je to tak šílené, až to začíná být směšné.

Bar16
12.09.2018

Není tak kvalitní jako jiné knihy, které ode mě dostaly pět hvězd. Ale tu poslední hvězdu dostala proto, že mi dokázala vrátit, po měsících trápení, neskutečnou chuť číst. Konečně jsem zase zažila pocit odložit vše a jen číst, i když mám milion jiných povinností. A za to si tu pátou hvězdu zaslouží, fakt.

Pitu
02.07.2018

Knížka o naprostém magorovi, psaná du-formou, na kterou jsem si dlouhou dobu nemohla zvyknout. Obsah knihy představuje tok myšlenek devianta, posedlého dívkou jménem Beck, která si u něj v knihkupectví koupí knihu. Od toho dne je touto dívkou posedlý, sleduje ji na každém kroku, chodí jí do bytu, když není doma a tajně si ho honí u ní v posteli atd... Ve chvíli, kdy hlavní hrdina nafinguje jejich "náhodné" setkání, kniha nabírá na zvratech a začíná být velice napínavá. Styl psaní je použit nejspíš záměrně a přidává tak na autentičnosti knihy, ale na můj vkus se kniha skládá z mnoha blbostí, které mi v mnoha případech nedávaly žádný smysl. Na druhou stranu nevím, zda právě tohle knize vytýkat, mě kdyby někdo sepisoval mé myšlenky, spousta lidí by také nepochopila. V každém případě jsem ráda, že jsem se nenechala odradit začátkem a vydržela do konce. Celkový dojem z knihy je dobrý a své čtenáře si určitě najde.

xxiixxi
24.06.2018

Zvláštní...Chvílemi nahánějící husí kůži, protože tohle se asi může stát, lidi jsou prostě různí, ale žádná z vystupujících postav mi nijak nepřirostla k srdci, neztotožnila jsem se s nimi (ještě že tak, všichni měli dost nepochopitelné povahy), takže mi vcelku bylo jedno, co se s nimi stane. Vulgární jazyk mi nevadil, chvílemi to bylo to jediné, co vlastně knihu popohánělo dál.

Twinny
14.06.2018

Není to kniha, která by mi přirostla k srdci. Ale musela jsem vědět, jak to dopadne. Uf, doufám, že takového týpka nikdy nepotkám.

Neami2
28.04.2018

Kniha se mi líbila. Jediné, co mi vadilo, že hlavnímu hrdinovi všechno procházelo. Čekala jsem, že na konci knihy dojde i na něho, ale nestalo se. Nečekala jsem "happy end", ale vzhledem k tomu, čeho se hrdina všeho dopustil, tento konec podle mě ztrácí na důvěryhodnosti. Zase na druhou stranu uvažování stalkera je vystihující.

maya.taufer
13.04.2018

Od knihy jsem čekala více

Peyka
16.03.2018

Tak takovouhle ujetinu jsem dlouho nečetla. Kniha je originálně napsaná, pomocí neobvyklé du-formy, ale to mně na tom nejspíš vadilo nejvíc. Dalo se to číst prvních 200 stránek, zbytek už bylo zbytečné plácání, smršť vulgarit a pohled do vyjebaného mozku hlavního "hrdiny." Přesto jsem se pustila i do druhého pokračování Skrytá těla, ale to jsem neměla dělat :D :D vzdávám hold panu Fowlesovi, který s nápadem fascinace krásnými dívkami a touhy někoho vlastnit přišel v 60. letech v podobě proslulého románu Sběratel. :-)

dagsvob
05.03.2018

Mně se teda knížka líbila. Líbil se mi právě ten styl, ten pohled ze strany stalkera.

capricornus
22.02.2018

Cesta do hlubin stalkerovi duse?
Nevim...
Zbytecne dlouhe, nudne. Vhodne tak akorat do ctenarske vyzvy 2018:
1) kniha s odkazy na jine knihy
2) zanr, ktery obvykle nectu.... Neni nad klasickou detektivku, ci thriller.
Tento "klaustrofobicky thriller s popkulturnimi prvky" opravdu neni salek meho caje! Pro me plytvani energii pri jeho psani, skoda papiru. Chranme nase lesy!

edith79
15.02.2018

Tak tohle mě zklamalo. Jako milovnice Fowlesova Sběratele jsem se na knihu s tímto tématem těšila. Bohužel se to moc nedalo, prostě mě to vůbec nebavilo a tím pádem si nechám ujít i Skrytá těla.

Sommerzeit
06.02.2018

Opravdu, ale opravdu k nepřečtení.

Fizzy
03.02.2018

Ušlo to, nejvíc mě překvapivě bavil konec. Ale občas mi kniha přišla zbytečně táhla. Ovšem zajímavý popis. Líbio se mi používání hashtagů a snaha se přiblížit co nejvíce k dnešní době sociálních sítí.

Devorah
29.01.2018

Těšila jsem se tolik a tak moc. Nedočkavě se do ní začetla, zklamaně odložila. Takto to bylo celý víkend, kdy jsem této knize i sobě dávala šanci. Naprosto příšerný styl, kvůli kterému si četbu neužívám, ale spíš přežívám. Prostě ne, svou šanci dostala několikrát a nepřesvědčila, že si můj zájem zaslouží.

Luca287
14.12.2017

Dobré psycho....

KrisV.
21.11.2017

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst, proto jsem ji odložila nedočtenou.

Disinka
20.11.2017

Tak z této knihy jsem byla velice mile překvapená... nečekala jsem že pro mě osobně bude tak překvapující a napínavá... Pokud je i další kniha taky tak dobrá tak ji určo zlouskám za pár dní/hodin :D

the_res13
31.10.2017

Brilantní popis stalkerovi duše, který vás přiměje vidět jeho činy jako zcela přirozené. Psycho!

Calinda
25.10.2017

Napřed jsem se nemohla do knihy začíst, chtěla jsem ji odložit, vytrvala a nakonec se mi líbila.

ArwenAragorn
05.10.2017

Tak tohle mně vážně nesedlo. Nemohla jsem se začíst, přeskakovala jsem stránky a byla šťastná, že přišel osvobozující konec.