Ty

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen ab... celý text

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky.

Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal.

Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevera to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti...

Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234731/ty-Jxt-234731.jpg 3.8514
Série:

TY (You) (1.)

Originální název:

YOU (2014)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (170)

Přidat komentář
hruskovalucie93
08. srpna

Knihu po pár stránkách odkládám. Vadila mi psaná forma a zbytečné vulgarismy. Knihu bych - jak už tu někdo zmínil - označila za uchylárnu. Pokračování, které mám mimochodem zrovna doma, se určitě číst nechystám.

Kiwicatko
08. srpna

Tak ja tuhle knizku zrala. Pohltila me na dva vecery a ponorila jsem se do ni tak, ze jsem se pomalu stavala Joem a Beck milovala i nenavidela. Fakt jsem ten pribeh prozivala.
Za me naprosta parada (boze, snad nemam stejne vysinutou mysl jako Joe) :-) Po dlouhe rade dominantnich milionaru a poddajnych divek to byla velmi prijemna zmena :-D

yerisley
01. srpna

Kniha se mi líbila. Měla jsem z toho husinu, protože číst myšlenky stalkera je opravdu děsivé :)

KnihomolkaMari
30. července

Jak já tuto knihu miluji! A ten báječný styl psaní, který mě maximálně uchvátil! Dostal mě hlavní hrdina i když bych ho měla svým způsobem za to všechno nenávidět, tak jeho genialitu obdivuji! Toto je pro mne kniha hodna "Wow"! Příběh mi doslova podlomil kolena!

JitkaJak
09. července

Tuhle knihu bych určitě nebyla schopná číst, ale od poslechu audioknihy se nedokážu odtrhnout. Je to sice totální úchylárna, ale dobře vymyšlená a ještě lépe interpretovaná. Nechápu ale některé z komentářů zde. Ten úchyl a vrah může být někomu sympatický? Jó, sympatický je rozhodně Jan Zadražil, který knihu tak fantasticky čte!

rode
24. června

Mít či nemít ráda Joeho, to je mi ale otázka. Hlavní hrdina který nemá rád tuhle moderní dobu. Lidi, kteří se honí za nejnovějšími výstřelky, musí se chlubit se vším co dělají a co mají rádi. To se ale naopak Joemu hodí, když se potřebuje dozvědět tolik potřebné informace. Na jednu stranu inteligentní kluk, který by určitě zaujal při rozhovoru, na druhou stranu tak trochu psychopat(?) a rozhodně stalker.
Trochu mě děsí to, že jsem mu vlastně celou dobu fandila, ale asi to bude tím, že každý v sobě máme kousek Joeho... a tím nemyslím jeho dokonaná díla - vraždy, ale potřebu vědět, co dělají lidi okolo nás, protože doba je taková, že nekomunikujeme, ale pouze "lajkujeme" aktivity a fotky se kterýma se chlubí naši známí na sociálních sítích.
Závěrem, kniha je podle mě něco nového, upozorňuje na chyby současné internetově aktivní společnosti a má určitě něco do sebe!

pandayame
22. června

Du-forma, kterou je celá kniha psána, je velice zajímavým a osobitým stylem, který není tak úplně častý. Kniha má díky tomu atmosféru. Byla čtivá. Přesto jí chybělo napětí, jaké jsem si od ní slibovala.

trudoš
20. června

„Proč je v Americe každoročně tři sta tisíc případů domácího násilí? Protože ty krávy… do prdele… neposlouchají.“
Přestože jde o jiného autora, citace věrně vystihuje podstatu románu Ty. Caroline Kepnesové se s děsivou autentičností podařilo zachytit uvažování sociopata, který vnímá realitu tak, jak potřebuje jedině on. Právě tahle cesta do hlubin pokroucené mysli je zhmotnělou literární drogou, díky níž se hrdina i přes svůj psychický handicap rychle stává čtenářovým favoritem. A přitom to vůbec není o sarkastickém humoru, jako v případě drahouška Dextera.
Navzdory skvěle zvládnutému empatickému balastu bohužel trpí dějová linie jistou povrchností. Joe si vyhlídne oběť a stalkuje jí až do dramatického finále, to vše na čtyři sta padesáti stranách. Jsou tu sice náznaky, že je možná všechno naopak, jenže ty bohužel zůstanou u pouhých náznaků. Ale jinak parádní jízda na tygrovi. Navíc jako knihkupci mě nemohli nechat Joeovi pracovní zážitky chladnými. Protože ty prostě napsal život sám.

jaruva
19. června

Dočetla jsem s krajním odporem. Do čtení jsem se zpočátku musela nutit, pak jsem si asi na styl zvykla. Na pokračování se nechystám...

bekule
13. června

Ač mě to děsí tak se mi kniha strašně moc líbila. Napínavá, nejde se od ní odtrhnout .Je to napsáno tak skvěle že člověk se zděšením zjišťuje že snad i chvílemi fandí stolkerovi . Možná i díky tomu že ani ostatní postavy - Peach ,Benji a nakonec i Beck nejsou taky úplně v normě.

Anie94
12. června

Po zhruba 90 stránkách odkládám. Příběh o nějakým psychopatovi, který sleduje jinou, o něco méně duševně nevyrovnanou osobu se fakt nepovedl. Autorka to asi myslela dobře, ale mě příběh prostě nezaujal...

Roubas
03. června

Joe je sympaťák, který je s vámi hotov dřív, než mu z košíku na pult položíte knihu Dana Browna, nebo než vystojíte frontu na nejnovějšího Kinga. Jednoho dne mu cestu zkříží Beck a máme zaděláno na opravdovou a nefalšovanou posedlost. Joe by objektivně dostal názvy jako stalker, úchyl a podobně, které si rozhodně zaslouží, ale to mu v žádném případě nebrání v tom, aby se vám dostal do hlavy a přiměl vás s ním v mnoha ohledech souhlasit, rozumět mu a přát mu, aby svůj ideál držel co nejdelší dobu při životě. Beck je atraktivní, mladá žena, která si chce užívat života a stát se spisovatelkou. Hltá všechno nové, a jelikož je Joe ten špatný, měla by být považována za oběť. To by ovšem nesměla Caroline Kepnes přimět čtenáře, aby se během čtení zlobil na Beck, protože zrovna nejedná tak, jak by Joe chtěl, tak aby jeho ideál dostal živou podobu a dochází k tomu, že Joeův ideál je i váš ideál a ten kdo vám ho kazí je Beck. Ale Beck je oběť nebo ne? A další klíčovým aspektem knihy je právě ta neznalost lidí, kdy s jistotou nemůžeme o nikom říct, že ho perfektně známe, že mu vidíme do hlavy a víme, co dělá, když ho zrovna nikdo nevidí. Jedinou malou výtkou je předvídatelný závěr, ale i tak je to skvělá kniha a du-forma má opravdu něco do sebe.

TipsyChipsy
30. května

Tato kniha byla dokonalá. Taková prostě komplexně vymakaná. Celé je to zaobaleno jako příběh stolkera, ale myslím, že je tam mnohem víc kvalit. Hlavně je tam super popsaná psychologie člověka, který miluje a co cítí, jak na toho druhého myslí, jak nad vším přemýšlí a jak se snaží ze všech náznaků něco vydedukovat. A pak je tam oběť - objekt zamilovanosti, který ze vztahu jen bere a bohužel nic necítí k tomu druhému. A jinak je tam spousta postřehů života i konkrétních odkazů na literaturu a podobně. Celé je to takové odvážně uvolněné, vnějškově moderní, ale já v tom vidím bravurně popsanou hlubokou, nadčasovou a krutou pravdu o lásce.

Petra21
10. května

whiolet: Souhlasím :) A s tou husičkou bych řekla, že to byl autorčin úmysl. Abychom to začali fandit Joeovi a "omlouvat" jeho činy, protože Beck se opravdu chovala jako kráva :D

whiolet
09. května

Líbil se mi styl psaní. Joe byl skvělý stalker s duší psychopata, který si všechny své činy dokázal obhájit.
Beck mi,ale přišla jako totální husička a to mi kazilo celkový dojem z knihy.

Jaruš7
05. května

SÍLA - z MP3 od jedinečného Jana Zdražila.
Neuvěřitelné, že tohle napsala žena, tak čistý testosteron ve všech situacích od úžasu, okouzlení, touhy, láskyplné síle majetnictví, žárlivosti i zločinnosti.
Pocity - jak na houpačce, z něčeho mrazivé znechucení, stud a pak tání z oddanosti, z cituplného vyznání a z víry v uskutečnitelný sen.
Citace snad za vše " Jak je možné, že se můj vztek proměňuje na lásku k tobě ?"

MimiNinaFuraha
01. května

Nebudu lhat. Při čtení knihy jsem ji asi 1000x odložila. Četla jsem ji 3/4 roku. Nesedela mi forma, jakou je kniha napsána. Chytla me až na straně 236. Nevím proč, ale pak jsem ji už nemohla odložit a docetla jsem ji jedním dechem. Až po přečtení cele knihy jsem byla schopna ocenit její dokonalost. Začínám cist druhy dil. Tak snad ho přečtu rychleji než ten dil první :) i přes počáteční rozpory a nelibost mohu knihu vřele doporučit. Povedený kousek ;)

PetikH2O
26. dubna

Joo taky jsem takovej stalker.. :D

rodak
16. dubna

Tak tohle bylo dílko.Nevím z jakého důvodu -nejsem takový- jsem musel velmi sympatizovat s hlavním hrdinou.Jak plyne příběh tak se Joe neustále ospravedlnuje a myslí že koná pro dobro všech.Výborný nápad to psát v této nezvyklé formě.Staví to knihu o stupínek výše než obvyklé vyprávění. Já jsem nadšený.Jedna z knih,kterou si budu pamatovat.A stejně tak jsem velmi zvědav na druhý díl.

veru_nedvedova
07. dubna

Po dočtení knihy jsem nevěděla, jestli ji mám vrátit zpět na poličku, nebo jestli jí mám spálit. Je to hrozné téma a nejhorší na tom je, že se to doopravdy děje. Navíc po dočtení této knihy se cítíte, jako když vás opravdu někdo sleduje.

petruska.z
05. dubna

Knihu jsem nečetla, ale poslouchala při cestách do práce v podání Jana Zadražila. O tuto přidanou hodnotu je moje hodnocení vyšší, protože jeho interpretace je naprosto skvělá. Doporučuji! Musím říct, že to je velmi zajímavé zpracování a nahlédnutí do choré mysli. Nevím, nakolik je toto nahlédnutí autentické, jestli jde o autorčinu představu nebo zda ten způsob myšlení konzultovala s nějakými odborníky přes stalking. Já jsem očekávala daleko vyšinutější projevy a myšlenky, na druhou stranu, pokud by šlo o relativně autentické popsání stavu mysli chorého stalkera, je to snad o to horší, že je to z jistého úhlu pohledu tak "normální projev" - žádné velké záchvaty nebo posedlosti. Vlastně vám musí být Joe chvílemi i sympatický. O to víc z toho mrazí. Opravdu nevšední posluchačský (jistě i čtenářský) zážitek :). Ale víc takových knih asi nepotřebuji.

katushah
24. března

Naprosto fantastická kniha! Chytlavá, zajímavá, originální. Příběh má co nabídnout. Ještě dlouho po dočtení mi leží v hlavě a musím si sehnat další díl Skrytá těla! Pořád přemýšlím nad tím, jestli takhle někdo může skutečně uvažovat a jestli není třeba někdo takový v mé blízkosti. :)

Danago
24. března

Za mě opravdu NE.
Kniha mě nechytila, nebavila. Připadá mi vhodná spíše pro mladší čtenáře YA. Pro mě děj nebyl zajímavý , do postav jsem s nedokázala vžít. Jediné, co jsem si odnesla je, že by se to s veřejným svěřováním světu nemělo tolik přehánět . Pohled na myšlení psychopata, byl zajímavý. Ale já jsem se do čtení musela nutit.

Moonrose
13. března

Naprosto skvostné! Od prvních řádků jsem četla jedním dechem a nemohla přestat. Více takových knih. Bravo!

DeadUnicorn
11. března

Páni, tato kniha ve mně zanechala docela silný dojem a vychutnávala jsem si každou stránku až do konce. Podle hodnocení bych to nečekala, ale zamilovala jsem si způsob, jakým autorka knihu podala. Já si toho chlápka prostě nemohla nezamilovat. Jasně, narušená záporná postava, která tak upřímně naivním a zaslepeně subjektivním způsobem vypráví své trable s děvčetem, které si ho neváží, ačkoliv pro něj udělal vše, vše, aby žili šťastně až na věky, Fňuk...Fňuk...Fňuk... A proč se s tím vlastně nesžít? Přijmout ho a fandit mu, jako všem našim knižním hrdinům? Možná je to jen klasická vlastnost - mít slabost pro padouchy, ale řekněte, nebylo sladké pozorovat jeho zaslepenou lásku? Uznávám, jestli mi tato kniha něco dala, bylo to zamýšlení se nad vlastním vztahem pokaždé, když jsem shledala ve svém a jeho chování určitou podobnost, takže aspoň vím, kde nechci, abych skončila :D Na závěr bych jen dodala, že nedoporučuji brát tuto psychologicky propracovanou, místy upřímně úchylnou a perverzní knihu na týdenní pobyt na horách, kde s ní vyděsíte své přátele ;) A já se vrhám na druhý díl!

MartyManCZ
11. března

Velmi čtivé a zábavné. Dobrá sonda do duše psychopata.

jitka7
09. března

Nechci soudit a dávat hvězdičky za to, jestli se mi líbil příběh. Každopádně mě se líbil nápad, pořád jsem si říkala, no co??? To se mi číst nechce, to je šílený a četla jsem pořád dál. To je to, co se oceňuje. Chtě, nechtě - hlavní hrdina mi byl fakt místama sympatický (po přečtení zjistíte) a hlavní hrdinka byla dle mě naprostá mrcha. To jak autorka popsala myšlenky hlavního hrdiny, jak si vše odůvodnil, pocity - to bylo neskutečné. Super

vavria01
06. března

Knihu od ostatních odlišuje hlavně du-forma, která v určitých chvílích téměř nutí sympatizovat s vypravěčem, aniž by to čtenář chtěl. Nicméně vcelku se jedná o průměrný thriller, která sráží hlavně zjevná snaha šokovat (sexuální scény) či přílišná explikace typu "kdyby mě ostatní viděli, asi by si mysleli, že jsem magor, ale to já nejsem". Škoda.

denib
27. února

Nemůžu říct, že by mě kniha zrovna nadchla. Připadá mi zbytečně sprostá, což mi vadí. Také nedokážu pochopit, že někdo o sobě úplně všechno píše na sociální sítě. I když vím, že takoví lidé existují, stejně mě ta lidská hloupost v knize hodně rozčilovala. Děj byl velmi předvídatelný a v knize se neobjevil vůbec nikdo, kdo by mi byl sympatický. To všechno samozřejmě nemusí ovlivnit kvalitu knihy, ale prostě jsem už to čtení chtěla mít za sebou, neměla jsem z toho požitek. Na druhou stranu musím ocenit, že ve mě kniha přece jen probudila zvědavost. I když mi bylo jasné jak skončí, chtěla jsem si to potvrdit. I když postavy byly nesympatické, chtěla jsem vědět, jak to s nimi bude dál. To už je určité umění a proto nakonec dávám tři hvězdičky. I když to je možná moc ...

Aleen
26. února

Jediné, co mi kniha dala bylo ujištění, že by se to s veřejným svěřováním světu nemělo přehánět :-) Du forma byla zajímavá, pohled do kebule psychopata taky a tím to končilo. Ještě, že jsem poslouchala na CD, to rozhodně přidalo hvězdu!Štítky

stalking knihkupectví sociální sítě du-forma

Autor a jeho další knihy

Caroline Kepnes

Caroline Kepnes
americká, 1976

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených17x
v Přečtených683x
v Čtenářské výzvě20x
v Doporučených56x
v Knihotéce161x
v Chystám se číst427x
v Chci si koupit79x