Tajná historie Twin Peaks

Tajná historie Twin Peaks https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321555/bmid_tajna-historie-twin-peaks-jxB-321555.jpg 5 82 24

Twin Peaks série

< 3. díl

Je to jako ten nejkrásnější sen a ta nejhorší noční můra dohromady. Vítejte v městečku Twin Peaks. Mysteriózní thriller, balancující mezi fikcí a realitou, osvětlující, co a proč se před pětadvaceti lety v městečku Twin Peaks vlastně událo. Když se v roce 1990 na televizních obrazovkách objevil seriál Městečko Twin Peaks, získal si okamžitě srdce fanoušků po celém světě a stal se jedním z kultovních televizních seriálů. Režisér David Lynch vybudoval bizarní, fantaskní a často děsivý svět zdánlivě poklidného maloměsta, v němž se postupně rozplétá předivo záhad, započatých vraždou mladé dívky. Ale byl to skutečně opravdový začátek všech podivností, které jsou s městečkem Twin Peaks spojeny? Nyní přichází spolutvůrce přelomového televizního seriálu Mark Frost s příběhem, na který miliony fanoušků čekaly dlouhých 25 let. Kniha Tajná historie Twin Peaks rozšiřuje svět původního seriálu a nevysvětlitelné jevy, ke kterým zde docházelo, zasazuje do nesmírně vrstevnatého a rozsáhlého příběhu. Na jeho počátku se prostřednictvím cestovních deníků Lewise a Clarka vracíme na samý počátek 19. století, k prvním kontaktům Američanů s domorodými indiány. Vše totiž nasvědčuje tomu, že kořeny záhad leží hluboko v dávné minulosti. Jedno tajemství však vede ke druhému… až k závěrečným šokujícím událostem… Kniha představuje ten nejlepší způsob, jak se naladit na blížící se pokračování seriálu, který natáčí David Lynch za scenáristické spolupráce Marka Frosta.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Fantasy

Vydáno: , Jota

The Secret History of Twin Peaks , 2016

myshmother
myshmother
30.09.2017 5 z 5

Výborný nápad knihu udělat formou dokumentů, což příběhu dodává autentičnosti (něco, jako český Jára Cimrman :-D). Jsem velkou fanynkou seriálu, takže mě kniha velmi potěšila. Myslím, že je psaná tak, že i naprostého neznalce místa, osob a situací ze seriálu, může četba hodně bavit. :-)

bosorka
bosorka
12.08.2017 4 z 5

Moc dobrý doplněk k seriálu. Asi tedy opravdu smysluplná jen pro znalce TP. Velice dobrý tah vydat ji jako podporu k novým dílům, které právě běží a které jsou fakt výborné. Skvěle graficky vybavená kniha, prostě dokument, který každý fanoušek TP musí povinně přelouskat.

encyklopedie
encyklopedie
22.07.2017 5 z 5

legendární, kultovní seriál ....30 dílů jsme seděli a ani nedutali...a hltáme nové pokračování
tahle kniha není zdaleka 100% .....ale protože jde o knihu o Twin Peaks ....tak se nedá jinak, než 100% hodnotit....i kdyby to byla blbina, je to prostě kult

milan1315
milan1315
07.07.2017 5 z 5

Nádherně udělaná kniha. Pozadí událostí v kultovním seriálu. Tohle bude v mé knihovně na poličce těch nejlepších.

FBI fiktivní dějiny Twin Peaks Pacifický severozápad

Mark Frost