Paměti agenta FBI

Paměti agenta FBI https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28810/bmid_pameti-agenta-fbi-RsI-28810.jpg 4 72 14

Twin Peaks série

Dale Cooper je od mala posedlý touhou stát se tajným agentenm FBI, zasvětil cílevědomé přípravě na toto povolání celou svou mladost a stal se jedním z nejvyhledávanějších agentů tajné služby. Díky záznamům, které si vedl od svých třinácti let, prožijeme spolu s ním chvíle napětí i hrůzy, provázející život agenta na každém kroku, nejenom při vyšetřování spletitých kriminálních případů. (Popisek z obálky knihy)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Autobiography of F.B.I. Special Agent Dale Cooper: My Life, My Tapes , 1991

rutto45
25.02.2024 4 z 5

Nesúhlasím s tvrdením na zadnej strane knihy, že dielo zaujme nielen Twin Peaks zasvätencov. Byť neoboznámený s TP, dielo by mi na mňa pôsobilo dosť priemerne a fádne, ale ako fanúšika, dnes už kultového TP, ma to obohatilo v Cooperovej minulosti. Navyše Kyle MacLachlan sa pre postavu Dalea snáď narodil.

terimila
12.04.2023 4 z 5

Pefektní dílo ze světa Twin Peaks. Narozdíl od Deníku Laury Palmer mi seděla i forma... tady prostě toho Coopera i slyšíte. Tohle JE Dale Cooper. Děj sice letí dost rychle a letem světem a tak trochu zkratkovitě... ale tak už to má agent v povaze. Je to fajn počtení, který krásně zapadá do TP absurdního, zkratkovitýho... a děsivě kouzelnýho světa. Je to objevný, je to cooperovsky roztomile naivně vtipný, ale když vtip dojde, zůstane obrovská naléhavost a odkryje se smutek.

Cooper prostě jinde a jinak než v Twin Peaks skončit nemohl, protože on tou cestou mezi dvěma světy (one chants between two worlds) a provázen ohněm (fire, walk with me) kráčel až moc dlouho. Ale zrovna on patří k těm, pro které možná i návštěva Černého vigvamu není konečnou... no nic, jen, co dokončím několik současnejch projektů, co mi žerou čas po večerech, dám se konečně do nové řady TP. Volá to čím dál víc a víc.

boticelli
23.03.2021 5 z 5

Dale Cooper - se svým šarmem, neomylným důvtipem a sladce naivním humorem! Já, jako člověk nadosmrti okouzlen ságou Twin Peaks už od devadesátých, mohu tento přiběh vřele doporučit jako další střípek v tomto nadpozemském univerzu!

SSTknihy
09.03.2021 4 z 5

Kdo v 90. letech sjížděl seriál Twin Peaks, ten by prostě neměl odvolat. Kromě doplnění několika bílých míst z minulosti agenta Coopera, dojde i na zajímavé události, které nakonec přivedou Coopera až do městečka uprostřed hlubokých lesů, kde "sovy nejsou tím, čím se zdají být". Zajímavé, vtipné, napínavé a zneklidňující.

spackler
24.10.2020 5 z 5

seriál mam rád hlavně kvůli cooperovi...a tohle mě baví vlastně ještě víc než celej tp..čteno už několikrát a určitě ne naposled. perfektní kombinace humoru a tajemna

trudoš
13.04.2019 4 z 5

Celou první polovinu jsem si deníkové záznamy mladého Dalea Coopera, který je obdařen stejnou měrou abnormální dávky geniality jako naivity, užíval. Obzvláště střední a vysoká škola stojí za to, především pak Cooperovo experimentování s důsledky absence spánku. Jenže právě někdy kolem strany osmdesát jsem si začal uvědomovat, že zápletka se asi konat nebude a celé to vyprávění mě najednou začalo nudit. Samotné přepisy sice dál bavily, protože skvěle mapují dobovou atmosféru i charakterový vývoj postavy, přičemž ne vždy jde Scott Frost na ruku očekáváním čtenářů. Jenže s ničím jiným než se zážitky oblíbené seriálové postavy autor nepřijde, což je obrovská škoda. To nejdůležitější, tedy rozepře s Windomem Earlem, prostě přijde a odejde, aniž by autor osvětlil víc, než co člověk vytušil z náznaků v televizi. Na druhou stranu odhalení identity takřka mytické Diany potěšilo pro svou jednoduchost - ne za vším musí být dojemný příběh. Suma sumárum, četlo se to skvěle, ale čekal jsem víc.

caroline.aiko
29.04.2018 4 z 5

Tuhle knížku mi doporučil táta, protože se mu prý moc líbila, když jí četl v mém věku. Celý příběh mě moc zaujal, až tedy na to, že jsem se tam někdy trochu ztrácela. Hodně se mi líbilo, jak byla kniha napsaná, jakoby stylem deníku a jak nás příběh postupně provázel životem malého agenta. I když jsem neviděla seriál, tak mě příběh zaujal.

lentolog
13.08.2017 4 z 5

Vydarené rozšírenie fenomenálneho TV seriálu. Podobná poetika i humor. Škoda tej príšernej obálky.

milan1315
08.07.2017 2 z 5

Tohle mě moc nezaujalo. Nesrovnatelně zajímavější je Tajná historie Twin Peaks od Marka Frosta.

Akana
10.05.2017 4 z 5

Cooperovský dodatek k seriálu mě bavil podstatně víc, než Lauřin deník od Jennifer Lynchové. Myslím, že Frost junior uspokojivě vystihl Cooperovu postavu, jeho náhled na svět, tu neodolatelnou směs skautské zvídavosti, empatie i naivity. Objasňuje, někdy jen naznačuje, a ještě jindy tajuplně vynechává jednotlivé etapy jeho životní pouti. Mimo jiné se dozvíme, kdo je Diane, adresátka jeho diktafonových reportů, i jak se ke své záznamové posedlosti dostal. Především v první půlce, než se Dale dostane k FBI a na scénu dorazí temnotě propadlá figura Windoma Earla, je kniha navíc nečekaně zábavná, třeba pokud jde o Cooperovy první sexuální zážitky. Kombinace tajemna a děsu s humorem je ostatně vlastní i seriálu, takže i v tomhle bodě se Frost do vkusu fanouška Twin Peaks trefil.

Knišíl
08.12.2016 4 z 5

Kniha asi jen pro fanoušky Twin Peaks. Zbožňuji tento seriál a kniha je jakýmsi úvodem do života zvláštního agenta FBI Dalea Coopera. Kniha je psána formou deníkových záznamů Dalea, což si myslím, že byl vhodný tah vzhledem k Daleově osobnosti. Kniha nemá klasický děj, je spíše mozaikou okamžiků, které končí tam, kde seriál potažmo film začíná. Jelikož jsem fanoušek Twin Peaks, berte mé doporučení s rezervou. :-)

hodalv
12.10.2016 2 z 5

Nudná blbosť. Po počiatočných, vcelku nádejných očakávaniach som niekedy za polovičkou musel knihu odložiť. Prvý raz sa mi stalo, že som nedočítal do konca. Je veľa lepších kníh a času je tak málo. Škoda ním plytvať na toto.

Penguin07
11.12.2014 5 z 5

Čekal jsem něco úplně jiného. Budu si muset počkat na knihu,která bude doplňovat informace mezi seriálem a novým Lynchovým dílem. Ale teď o knize - sledoval příběh Dala,který byl chvílemi smutný,chvílemi veselý,chvílemi neuvěřitelný. Poznal,co je zlo,možná proto si ho vybral Bob. Skvěle jsem se navnadil a půjdu znovu zkouknout Twin Peaks :-)

zvydra
30.11.-0001 5 z 5