Spojený stát

Spojený stát https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139098/spojeny-stat-139098.jpg 4 8 2

Tweed & spol. série

V Londýně se objevuje řada významných amerických politiků, obchodníků, expertů, ale i profesionálních zabijáků s diplomatickými pasy, jejichž násilné akce řídí akční jednotka, zřízená na velvyslanectví. Dochází k mnoha podivným událostem, které mají mezi lidmi vyvolat neklid, strach i paniku a celkově destabilizovat situaci v zemi. Britský ministerský předseda se stane obětí atentátu, málem je zavražděn náměstek ředitele CIA, v obchodních domech explodují nastražené bomby a k anglickým břehům dokonce míří americká námořní flotila. Neohrožení příslušníci operačního týmu britské tajné služby neváhají nasadit své životy, aby ve spolupráci s francouzskou, švýcarskou i německou policií odhalili totožnost spiklenců a znemožnili realizaci jejich plánů. Thriller, založený především na akčních scénách, nevyznívá po obsahové i formální stránce příliš přesvědčivě a rozhodně nepatří k nejlepším ukázkám žánru. ... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

This United State , 1999

jprst
08.12.2019 odpad!

Jsem prostě nenapravitelný, sice jsem si řekl po přečtení Společenství sester, že už se knihám tohoto autora vyhnu, ale nakonec jsem ještě jednu knihu zkusil. A to byla chyba, opět slabota, kterou hodnotím někde mezi 0 až 1 hvězdou, s konstatováním knihu tohoto autora již nikdy více!

Ladinek
05.06.2018 3 z 5

V jistém ohledu zajímavá kniha. Pochází z 90. let, odehrává se v 90. letech a přesto jsem měl celou dobu pocit, že čtu něco od Edgara Wallace, nebo Johna Creasyho. Všichni ti noblesní lidé (samozřejmě kromě Američanů) na sebe zcela nepochopitelně narážejí ve všech možných evropských luxusních hotelích, sem tam nějaká přestřelka ze které hrdinové vyváznou bez škrábnutí. Padouch v pozadí chce včlenit Británii jako další stát do U.S.A. aby se mohl stát jejich prezidentem jsa rodilým Angličanem. Pitomé, ale celkem roztomilé.

Colin Forbes
anglická, 1923 - 2006