Kotel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Akční thriller, ve kterém speciální protiteroristický tým má za úkol zabránit šílenému milionáři v použití nebezpečné trhaviny. Anglický milionář Moloch, majitel zbrojařské a chemické společnosti FROZECH, vyvinul nebezpečnou, vysoce účinnou trhavinu xenobium. Speciální protiteroristický tým SIS pod vedením zkušeného agenta Tweeda dostává nelehký úkol - zjistit, jaké má Moloch s novou zbraní úmysly a popřípadě všemi prostředky zabránit jejímu použití. Boj s časem právě začíná, podaří se jim zabránit katastrofě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154267/kotel-154267.jpg 45
Série:

Tweed & spol. (13.)

Orig. název:

The Cauldron (1997)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Kotel

trudoš
02. ledna

Nečekal jsem příliš, ale i tak mě Kotel zaskočil svou podprůměrností. Upovídané, rozvláčné a předvídatelné vyprávění mi přišlo v rámci třinácté knihy ze čtyřiadvaceti svazkové série, jako dost ošklivé překvapení. Přestože Colin Forbes rozehraje atraktivně jednoduchou zápletku, rozmáchne ji na nesmyslných tři sta stran, ve kterých jen přelévá dialogy, aniž by tím chtěl dosáhnout čehokoliv jiného, než zdržovací taktiky. V důsledku jde totiž o jediné - získat důkazy o zkaženosti jednoho zbohatlíka, jenž si začal vyskakovat příliš vysoko. Do toho se začnou objevovat na vlas stejné mrtvoly, do akce se zapojí zabiják, co si říká Účetní a opomenout se nesmí ani katastrofa lokálního rozměru. Když si pak hrdinové hrají s padouchem dostatečně dlouho, konečně dojde k očekávanému střetu a ejhle, problém vyřešen. Škoda, že k tomu dojde až v závěru.
Ze všeho nejvíc mi román připomněl epizodu z osmdesátkového seriálu Nulová šance, jenže v kulisách jak z Austina Powerse. Bohužel bez špetky nadsázky.

Štítky

anglická literatura špionáž

Autor a jeho další knihy

Colin Forbes

Colin Forbes
anglická, 1923 - 2006

všechny knihy autora

Kniha Kotel je:

v Přečtených7x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst1x