Tvůrci náhody

Tvůrci náhody https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375651/bmid_tvurci-nahody-gW5-375651.jpg 3 84 41

Že láska rozhodně není náhoda, rozkrývá hravý román pro inteligentní romantiky. Co kdyby nešťastně rozlitá káva na stolku v restauraci, vlak, co vám právě ujel, nebo nalezený výherní los nebyly dílem náhody, ale naopak velmi detailně promyšlenou akcí? A co když takové zdánlivě banální příhody způsobí, že váš život nabere nový směr? Na svědomí je mají Tvůrci náhody, k nimž patří i Guy, Emily a Eric. Tři napohled obyčejní mladí lidé pracují pro tajnou organizaci a vytvářejí drobné změny v běhu světa, které mají nedozírné důsledky. Když se dostane Guyovi do rukou nové pověření, tuší, že má před sebou nejtěžší a nejnebezpečnější náhodu, jakou kdy dostal na starost. Ale ani Tvůrce náhody nemůže tušit, kam ho osud zavede a jaká je skutečná povaha štěstěny, svobodné vůle a opravdové lásky.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Coincidence Makers , 2011

Mermaida
Mermaida
23.12.2022 2 z 5

Na knihu mě kdysi nalákala anotace, pak kniha delší dobu stála v knihovně a čekala na své přečtení. Před deseti dny jsem si řekla, že nastal její čas a těšila se na zajímavý příběh o náhodách. Zajímavý příběh jsem opravdu dostala, ale bohužel se mi kniha nečetla moc dobře. Vůbec jsem se do ní nezačetla a nakonec jsem ji četla vždy jen pár minut na cestě v MHD. Nic mě nelákalo knihu otevřít i doma a začíst se. Ale věřím, že si své čtenáře najde. Vůbec nevím, proč mi nesedla. A trochu mě to i mrzí. Anotace zněla tak, že to bude přesně kniha pro mě.
Hodnotím 2 a půl hvězdy.

wikca
wikca
26.08.2022 3 z 5

Je možné, že náhody v životě lidí nejsou tak úplně „náhody“?
Izraelský autor Blum Joav se ve svém díle zabývá fungováním náhod v životech lidí. Náhody vlastně nejsou jen jakési náhodné shody okolností, ale skvěle propracovaný soukolí okamžiků, na jejichž vzájemném dokonalém načasování působí tým specialistů Tvůrců náhod. Tvůrci náhod ovlivňují život lidí, ale co když Tvůrce náhod bude chtít ovlivnit život jiného Tvůrce náhod? Bude i na něj fungovat dokonale vytvořený plán?
Kniha svým netradičním pojmutím náhod nabízí laskavý náhled na lásku a lidský život.
První půlka knihy mě moc nebavila a nemohla jsem se pořádně začíst, zatímco druhá část už měla spád a četla se s lehkostí. Určitě vede k zamyšlení jestli vše, co se v životě člověku doopravdy děje má přesně naplánovaný scénář a má člověka dovést ke konkrétnímu cíli anebo je to jen hra vyšší moci, která sama neví, co nás v životě čeká a stejně jako my čeká na konečný výsledek.
Obohatila jsem si slovní zásobu o slovo serendipity.

ElInWonderland
ElInWonderland
10.07.2022 4 z 5

Zajímavá kniha plná myšlenek, které nám šrotují v hlavě, ale neříkáme je nahlas. Ani nevím jak příběh popsat, sbíhá se zde několik časových období, několik postav nás nimi provází a jejich smysl v tomto příběhu zjistíme až na konci. Je to kniha u které se nad některými slovy zapřemýšlíte a zároveň se nemusí líbit všem. Osobně jsem hodně částí textu podtrhovala, až si budu jednou knihou zase listovat, chci narazit na pro mě důležité myšlenky. Určitě bude jednou z mých oblíbených knih v knihovně.

šneki
šneki
25.06.2022 4 z 5

Skvělý nápad, dobře napsané a docela nečekané zvraty. Rozhodně je to kniha, která vám zůstane v hlavě.

koki.veru
koki.veru
21.05.2022 3 z 5

Za mě zklamání, čekala jsem tedy lepší příběh. Většina knihy pro mě byla nezajímavá a nudná. Sice je pěkné i číst o imaginárních přátelích a tvůrcích náhod, ale mám radši knihy s napínavějším dějem.

Annkag
Annkag
04.04.2022 4 z 5

Tahle kniha byla fakt skvělá.Autor nám hezky ukázal svět imaginárných přátel.Zatáhl nás do světa Tvůrců náhod,vymyslel pro ně různé testy a úkoly.Občas měl člověk při čtení mírný nádech schizofrenie.
V konečném důsledku to byla nádherná kniha s duší dítěte, které objevuje krásy a tajemství života.
V okamihu poznání číslo jedna vám vyskočí obočí až nad čelo.A to když se z dopisu Emily dozvíme že ona je tou tajemnou "imaginární přítelkyní"
Poznání číslo dva-Grey se rozhodně změnit cíl náhody s kterou nesouhlasí.A umře a přečte si dopis od Emily.A zistí.
Poznání číslo tři.Erik byl jediným pravým tvůrcem náhod a pracoval na náhodě pro Emily a Greye...a tu mi padla sánka,narazila do kolen a uvezla mou prdel na zem.Áno,v tomto okamihu jsem si sedla a zjistila že mírný schizofrenismus je tak nějak v každém z nás.

shecoola
shecoola
20.02.2021 2 z 5

škoda nedotiahnutej krásnej myšlienky a námetu - malo to oveľa, oveľa, oveľa vačší potenciál... :/

Malunka
Malunka
12.09.2020 5 z 5

Dlouho jsem pátrala po knize, která mě ohromí svým námětem - a je to konečně tady!!! Nad podobnými věcmi už jsem přemýšlela a představovala jsem si je, a je fajn, že se někdo chopil nápadu a stvořil ho do knižní podoby.

YA-girl
YA-girl
29.05.2020 5 z 5

Za mě lahůdka! Majstrštyk! Ke knize jsem se dostala náhodou... ehm ehm... a jakkoliv jsem už předtím měla k náhodám zvláštní "vztah", po přečtení knihy se tento vztah posunul na další úroveň ;) Málokdy se mi poštěstí přečíst si něco, co ve mně zanechá stopy v tolika rovinách: perfektní nápad, chytlavé odvyprávění, první pointa, druhá pointa, třetí pointa (nebo bych spíš mohla říct "twist v twistu v twistu" ;)), téměř filozofické úvahy, romantická linka, dojetí... to všechno tam bylo. Všechno do sebe perfektně zapadlo, ale skoro mám pocit, že si to budu muset přečíst znovu, jestli jsem přecejen ještě něco nepřehlédla v těch mnoha vrstvách jednoho příběhu... Plus pro mě i něco jako inspirace a studijní materiál ;), protože takhle dobře umět psát, to tedy všechno oblečení dolů! :)

pydla
pydla
13.05.2020 2 z 5

Tato kniha mne zaujala svou anotací. Ale upřímně, ta je na knize nejlepší. Jistě by bylo zajímavé vědět, že snad existuji lidé, kteří manipulují našimi životy a připravují situace tak, aby se stalo přesně to, co s námi zamýšlejí. Námět zajímavý, ale dle mého, autor ho vůbec nevyužil k zajímavosti knihy. Není napínavá, skoro nic moc se v ní neděje a co mně osobně nejvíce zklamalo, nedozvíte se, kdo jsou ti lidé, co nám tyto náhody vytvářejí, jsou-li to vůbec lidé, ani proč naše životy takto řídí. Je to škoda. Za mě průměrná až slabě podprůměrná kniha.

a.r.nick
a.r.nick
06.05.2020 5 z 5

Nápadité, neotřelé, napínavé, nečekané... nepředvídatelné, když už jsem u těch slov na "N" ;-) Dokonale vyladěné, promyšlené - fakt hodně se mi líbilo, jak i malé, skoro přehlédnutelné zmínky a střípky daly na konci celému příběhu smysl. Smysl na čtvrtou. Protože v průběhu románu jsem si dobře třikrát řekl: "aha, tak tohle je ono, tohle je to finální překvápko" - a ještě pořád to "ono" nebylo... ;-)

LaDouceBrise
LaDouceBrise
13.04.2020 4 z 5

Vlastně ani nevím, proč jsem po takovéhle knize vůbec sáhla, a nepřestává mi to vrtat hlavou. Nevšimla jsem si snad toho sedmi písmenného slova fantasy v žánru? Protože tohle nikdy nebyl můj styl, ale z nějakého důvodu jsem v těch několika sekundách v knihkupectví měla pocit, že anotace zní hrozně zajímavě a reálně. Hmm, možná to byla nějaká zdánlivá náhoda, kterou pro mě připravil někdo jako Emily a Guy, a třeba nikdy nezjistím, jak velké dopady skutečně měla...

Vraťme se tedy zpátky do reality. Pokud nám to ovšem Tvůrci náhody dovolí, protože jejich autor tak bravurně míchá realitu s představami a tím, co by mohlo být, že je někdy těžké to od sebe odlišit a neuchýlit se za Guyem a Emily do imaginárního světa, kde nic není nemožné. Dobrá tedy. Pokusím se odolat pokušení a vyplodit ze sebe něco, co se alespoň zčásti bude podobat konstruktivní kritice.

Přiznám se, že v první třetině mnou zmítaly pochyby o tom, zda mám knihu odložit nedočtenou, přestože to zásadně nikdy nedělám. Ale vzhledem k nedostatku četby souvisejícím se zavřením knihoven jsem vytrvala. A až do druhé třetiny si říkala, zda to nebylo zbytečné. Kniha byla tak... já vlastně ani nevím. Připadalo mi to všechno jako z jiného světa a říkala jsem si, že autor musí mít šílenou představivost. A ačkoli to nebylo nic, od čeho bych nebyla schopná se odtrhnout, s vytrvalostí závodního koně jsem četla dál. A pak... pak se to stalo. Nevím přesně, co to zapříčinilo, ale něco ve mně se nadobro zlomilo a já najednou zoufale potřebovala vědět, jak to celé dopadne. Začala jsem přemýšlet a říkat si, co kdyby to tak bylo doopravdy, co kdyby každý z nás měl za zády nějakého tvůrce náhod, který nás v ten pravý moment donutí upustit šálek čaje na zem, nestihnout autobus, pustit si v televizi zrovna tenhle konkrétní film nebo třeba vybrat si v knihkupectví jakoby náhodou určitou knížku... Bylo to děsivé a zároveň příšerně návykové. Nemohla jsem se odtrhnout.

Konečné rozuzlení mi do hlavy zasadilo více otázek než odpovědí, ale nebylo to nic na škodu. Poslední věta, ba slovo, perfektně zapadlo do skoro dokonalé skládačky Joava Bluma. Byla to jízda. Jízda plná zamotaných událostí, které na konci zase začaly dávat smysl. Jízda protkaná zajímavými myšlenkami hodnými zamyšlení. Jízda, která vlastně měla jen jediný cíl - odhalit to tajemství, ta dvě kouzelná slůvka, ten dlouho hledaný smysl života. A přesto to vlastně nebyl její cíl, čtenář samozřejmě nedostal žádnou konkrétní odpověď. Místo toho se však zase jen posunul o kousek dál na cestě k poznání nepoznatelného...

„Hledání smyslu je cenou, kterou platíme za to, že si uvědomujeme sami sebe, a je odsouzené k nezdaru.“

Díky této knize vím, že občas neuškodí udělat změnu, vybočit ze zažitého stereotypu a zkusit něco nového, dosud nepoznaného. Tohle neprobádané území vás totiž často příjemně překvapí jako mě Tvůrci náhody, a to snad ani nemůže být větší náhoda...

Spid
Spid
23.03.2020 5 z 5

Není náhoda, že kniha má slabší hodnocení.. Ať už lidé nebo tvůrci náhod by měli hodnotit až dočtou! Možná to chtělo trochu trpělivosti, ale mě se náhodou líbila moc :-)

Dáduše
Dáduše
13.03.2020 3 z 5

Velice zajímavý námět. Mohlo to být více propracované. Pointa se mi, ale líbila. Je to taková roztomilá knížka.

dachi

kniha mne moc nezaujala

kusma
kusma
29.01.2020 3 z 5

Hodně zajímavý námět, který by si zasloužil lepší zpracování (detailnější, víc využít potenciál). Ale četlo se to dobře. Musím říct, že se mi hodně líbil závěr.

Enxinka
Enxinka
19.01.2020 3 z 5

Rekla bych, ze myslenka byla fajn, ale uz se nepovedla moc realizovat. Zacatek me dost bavil, cca v polovine uz jsem se musela ke cteni trochu nutit a spis jsem byla zvedava, jak to skonci. Cekala jsem vysvetleni pozadi Tvurcu nahod - proc existuji, kdo opravdu taha za nitky. Konec me celkem prekvapil, ale i tak byla tahle knizka trochu “jednim okem tam a druhym ven” :D

ladaol
ladaol
11.01.2020 3 z 5

Popravdě jsem ráda, že ta kniha nebyla delší.

cukrovka
cukrovka
17.11.2019 3 z 5

Zajímavý námět, ale pro mě bylo v knize spoustu nezáživných pasáží u kterých jsem se nudila.

milostné romány romantika fantasy

Autorovy knížky