Tvůj perfektní rok

Tvůj perfektní rok https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358439/bmid_tvuj-perfektni-rok-whY-358439.jpg 4 151 42

Půvabný, strhující román o jednom muži, jedné ženě a o opravdu důležitých životních otázkách. Paralelní, časově posunuté příběhy Jonathana, rozvedeného čtyřicátníka unaveného životem, a činorodé optimistické Hannah, které svede dohromady diář s nadpisem Tvůj perfektní rok, popsaný nejrůznějšími radami, pokyny a citáty, jimiž se začnou nezávisle na sobě řídit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dein perfektes Jahr , 2016

dvorrka
07.08.2019 5 z 5

Jednoznačně dobrá kniha.

Nefilim
04.07.2019 1 z 5

Věčný prudič, nenapravitelná optimistka a motivační diář, který je svede dohromady. Nechybí ani moudrý bezdomovec, krachující rodinná firma a smrtelné choroby. A všechno se to úplně náhodou propojí. Tohle není realita, tohle je naivní a strašně rozvleklá story. Ta kniha není perfektní, není ani dobrá. Je taková, že jsem ji nechal na letišti, ať se u ní trápí někdo jiný.

Salen86
26.11.2018 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout.

bookcase
05.09.2018 5 z 5

To bylo krásné čtení, takovou romantiku můžu.

Janniska
16.07.2018 5 z 5

Příjemné romantické čtení na léto.Místy dojemné a k zamyšlení se nad životem a jeho pomíjivostí.Oddychová kniha,kterou jsem přečetla opravdu rychle.Super!

AndreaP.
11.07.2018 4 z 5

Námět knihy fantastický, stejně tak jako obálka. Nápad s předepsaným deníkem mě opravdu nadchnul, sama bych takový chtěla dostat. Kniha krásná, když byly dvě dějové linie, po splynutí v jednu - katastrofa. Konec mi připadal, jako by už to autorka chtěla mít za sebou a tak honem, honem, jen ať už je to dopsáno. Tím tu knihu totálně zabila. Škoda. Kdyby byl dotáhnutý i konec knihy, byla bych nadšená.

Denčaa
26.06.2018 3 z 5

Knihu Tvůj perfektní rok jsem začala číst hlavně na základě krásné obálky. I anotace byla vcelku zajímavá. Ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Bohužel pro mě byla kniha trochu zklamáním. Rozjezd knihy byl pěkný a slibný. Nicméně, poté se to začalo neuvěřitelně táhnout. Každá situace je popisována naprosto do detailu. A opravdu nepotřebuji vědět, jaké byly na chodbě dlaždice apod. Nápad na knihu výborný, ale absolutně nevyužitý potenciál. Kdyby byla kniha o 150 stran kratší, udělala by autorka líp. Také hlavní postavy mi nesedly. Jonathan svou prudérností připomínal důchodce a svým smýšlením malé dítě. A Hannah jsem vůbec nepochopila. Hlavně její vztah se Simonem. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

MonikaHos
21.06.2018 5 z 5

Po zdejších komentářích jsem od knížky neměla velké očekávání, ale byla jsem strašně mile překvapená! Ano, je to předvídatelné, ale čte se to s neskutečnou lehkostí. Postava Jonathana mě ohromně bavila, postava Hannah už méně, přesto jsem se během čtení ani na chvíli nenudila. Opravdu doporučuji a jsem rada, že mám tuhle krásku doma.

Ena
01.06.2018 3 z 5

Jedná z mála knih, která si mne nezískala díky poutavému stylu psaní jenž by čtenáře vtáhl do děje,ale čirou zajímavostí nejen příběhu,ale také formou-strukturou vystavění příběhu samotného.

kleria
30.05.2018 3 z 5

Pěkná oddechová knížka, ale konec mě trošku zklamal. Celou dobu šla knížka krásně pozvolna a pomalu a konec na mě byl až moc zbytečně rychlý. Byla to trochu škoda.
Nebyl to špatný příběh, ale četla jsem už i lepší knihy.

kalinkacz
21.05.2018 3 z 5

Tahle kniha je podle mě ideální četbou na dovolenou... Je to hodně jednoduchý příběh, ale má v sobě hodně originální námět, který u mě zvedl finální hodnocení.. Místy je kniha trošku zdlouhavá, ale jinak je hodně milá... Navíc ten formát a krásné grafické zpracování, to nemá chybu...

tchiwawa
18.05.2018 4 z 5

Pro mě naprosto odpočinková kniha...

romi94
24.04.2018 2 z 5

Na mě příliš málo děje a moc předvídatelné.

carcassonna
23.04.2018 1 z 5

Chcela som niečo jednoduché, čo bude "odsejpat", keďže mám rozčítané dve knihy literatúry faktu, ale táto kniha sa vliekla a ani trochu ma netešila. Nebolo tam nič, čo by ma zaujalo, čo by ma nútilo čítať až do konca. Bolo to písané takým amatérskym štýlom, že som priam cítila, že autorka "ťahá z päty", len aby dokázala príbeh natiahnuť na prijateľný počet strán. Nedočítala som to, ale prečítala som dosť na to,aby som vedela, o čo tam asi ide. Bohužial, je to fakt zle napísané, kopa zbytočnej vaty typu: "prešiel k rohovej sedačke modrej farby ,ktorá sa používala na rokovania", "zaparkoval svoj biely Saab na dlhej prijazdovej ceste a kochal sa pohľadomna budovu", a potom opis budovy, atd, alebo množtvo "nič-nehovoriacich" dialógov: "...já se vyděsila, když ses sesypal.", "Fakt?", "Jo.", "Ale jdi.", "..miluju tě...když si představím, že bych tě mohla stratit.", "taky tě miluju...mně se tak rychle nezbavíš.", "To doufám!", "Určite ne!", "Ne?", "Ne, docela jistě!".
Nebola tam jediná pasáž,ktorá by ma zaujala, donútila premýšlať, teda až na situácie, pri ktorých sa hrdinovia dusili smiechom alebo sa smiali tak, až im tiekli slzy - tu som sa vždy zastavila a skúsila si predstaviť, či by som sa aj ja od smiechu v páse lámala, keby sa mi to stalo v reále, ale vždy mi vyšlo skôr nie
(ale takéto super zábavné scény,kde autor deklaruje,že sa hrdinovia perfektne bavia, smejú, mi väčšinou prídu trápne).
Ďaľšia vec, ktorá mi vadila, bolo, že text bol plný klišé, akoby autorka vyšla z nejakeho kurzu písania a rýchlo, kým ešte mala všetko v hlave, napísala "knihu", plus všetko vyznievalo detinsky (scénky, chovanie hrdinov, rozhovory).
A posledná vec - preklad! Pani prekladateľka by sa mala zamyslieť nad iným spôsobom obživy. Tu je niekoľko príkladov jej amatérizmu: "koupené na ebay za jedno jablko a jedno vajíčko" (mala by sa znova dovzdelať, že niektoré veci sa nemôžu prekladať doslova!) , "měl jěšte dostatek cti v těle."( to sa odkedy hovorí: "Mám česť v tele!") "Oukej" (viac by sedelo dobře alebo niečo podobné), "obchodní vedoucí" (to sa snáď používalo niekedy za socíku, viac by sa hodilo obchodný manažér alebo ekonóm, ale tu sa zas držala doslovného prekladu z nemčiny) alebo keď si hlavný hrdina vyberal niečo na čítanie zvažoval román, literatúru faktu alebo "básničky" (keďže sa nám autorka všemocne snažila vykresliť hlavného hrdinu ako svetaznalého, vzdelaného a sčítaného muža, určite zvažoval skôr poéziu alebo básne, ale nie básničky - tie sú pre deti). Proste fušerina!
Knihu neodporúčam, ale ak by ste ju predsa len chceli prečítať (nejakú pointu a odkaz to má, ale budete sa k tomu dlho prepracovávať cez množstvo balastu), tak si ju maximálne požičajte z knižnice.

Ivuska.09
04.04.2018 4 z 5

Smutné, ale zároveň optimistické čtení. Příběh, plný emocí, každá žena s romantickou duší bude spokojená. Dějová linka pěkně vymyšlená - po dočtení jsem se musela vrátit na začátek, abych si jednu věc ověřila. A ačkoli zpětně mi to přišlo úplně jasné, nejprve mě to vůbec netrklo. Tvůj perfektní rok rozhodně stojí za přečtení.

Vanilka12
27.03.2018 3 z 5

Ze začátku se mi kniha špatně četla, zvláště postava Hannah mi nesedla. Negativně hodnotím neustálé myšlenkové pochody obou postav, které nijak nesouvisely s dějem a narušovaly ho. Postupně jsem se do knihy začetla, hodnotím ji jako průměrnou oddechovku, ke které se zřejmě již nevrátím. Nápad s nalezeným deníkem je super, škoda, že kniha nebyla napínavější. Od druhé poloviny byl děj jasně předvídatelný.

popeluška
27.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, naprosto úžasná,užívala jsem si jí maximálně.Není nic co bych jí mohla vytknout jen to, že jsem jí dočetla a budou mi Jonathan a Hannah chybět.Určitě se k ní po čase vrátím :-) A jako bonus nádherná obálka i okraje listů, prostě super :-)

alzbeta4340
23.03.2018 4 z 5

Nevěděla jsem do čeho s tímto románem jdu, a proto mě překvapilo, že se vlastně jedná o melodrama. Ale když se smíříte s žánrem, tak jde o příjemné, oddechové (a trochu sentimentální) čtení. 3,5 hvězdičky

Ajka16
09.03.2018 2 z 5

Moje první romantika po více jak deseti letech.
Ze začátku zajímavé a asi tak do poloviny relativně napínavé čtení s důmyslným proplétáním JEHO a JEJÍHO příběhu, kterému bohužel ke konci značně ubývá dech. Původní koncept se vytratí, mnohé zůstane nevysvětleno nebo jen vyšumí do prázdna a celkově je to takové hrozně uspěchané, místy až hysterické a hloupé. Zřejmě aby byl v knize obsažen (i když jen velmi VELMI povrchně) celý jeden rok, jak napovídá název titulu.
Ta lepší první část si 3 hvězdy v rámci žánru možná jakž takž zaslouží, ale ten zbytek byl už pouhým utrpením s vyhlídkou nenadcházejícího konce.

Mikako
05.02.2018 4 z 5

Tahle kniha vypadá opravdu krásně.
Obálka, růžové okraje listů, zaoblené rohy - nádhera.
Děj plynul velmi svižně, nestihla jsem se začít nudit a knihu jsem měla dočtenou.
Podstatně víc se mi ale líbily kapitoly s Jonathanem. Byl to takový správný suchar :-)
Jednu hvězdu ale ubrat musím. Vadí mi už totiž, že se emotivní zápletky zase muselo dosáhnout vážnou nemocí. O tom už mě číst nebaví. Mnohem zajímavější by pro mě bylo zůstat u psychických problémů.

deníky láska smrt napětí romantika osud

Charlotte Lucas
německá, 1972
2018  75%Tvůj perfektní rok
2019  72%Musí to být happy end
2020  80%Päť hviezdičiek pre teba

Kniha Tvůj perfektní rok je v