Tvůj hlas

Tvůj hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427449/bmid_tvuj-hlas-rnW-427449.png 4 21 4

Znění tohoto textu vychází z díla Tvůj hlas tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Fr. Borový v roce 1948.

kykiryki28
kykiryki28
22.05.2021 3 z 5

Nesedl mi styl a ani obsah poezií. České básníky jsem začala číst teprve tento rok kvůli škole, tudíž nemohu říct, že bych měla českou poezii nějak zvlášť načtenou. Zatím se mi ale více líbily básně z doby 19.století.

Ale třeba se to ještě časem změní...

Majdule
Majdule
06.08.2018 4 z 5

Popravdě se necítím kompetentní ani pro pokus hodnotit verše kohokoliv, natož básníka, jenž patří k českým bardům. Musím si vystačit s dojmologií. Hora mě oslovil. I v básních, které mě neuchvátily, jsem cítila mistrovství slova. Kde se jeho verše se mnou potkaly, tam jsem cítila povznesení a radost. Trochu pro mě překvapivě mě hluboce zasáhla báseň "Za Majakovským", nečekala jsem, že právě tato část jeho díla mě osloví. Hora je pro mě v téhle sbírce melancholikem, který s odevzdanou smířeností sleduje svět. Když se ptá "ale kudy tam jít, když v tmu jsme propadli," cítím na vlastní kůži ten jeho "krásný žal, jenž jako žena mě vždy miloval."

honza66
honza66
26.01.2014 5 z 5

Mimořádné a výborné dílo.
Jen dokazuje, že J.Hora je jeden z nejlepších básníků své doby - což mj. znamená, že i téměř století od vydání patří k nedoceněným básníkům své doby. Nic proti Seifertovi, poezie neni to skok do dálky, ale i tak plati: Hora vyrazně nejlepší !

Bytost na cestě
Bytost na cestě
19.01.2012 5 z 5

Nejkrásnější a moje nejoblíbenější dílo Josefa Hory. Miluji tyto básně, hladí mou duši a kolébají mě na vlnách lásky :-)