Tvrdý úder

Tvrdý úder https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/828/tvrdy-uder-828.jpg 4 207 20

Detektivní příběh z dostihového prostředí. Neil Griffon rozumí starožitnostem a dovede zachránit podnikatele před bankrotem. Krach pojednou hrozí stájím jeho otce, proslulého trenéra dostihových koní. A nejde při něm zdaleka jen o ztrátu majetku, ale doslova o život. Nepřítel je zvyklý uspět za každou cenu; Neil, který se mu postaví na odpor, má jen inteligenci, znalost psychologie a hlubokou morálku.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Bonecrack , 1971

Winoga
Winoga
05.09.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Dicka Francise. Hodně se mi líbila, napínavá a s výsledkem, který jsem si přál vlastně už od prvních stran.

Luigi1
Luigi1
03.08.2023 5 z 5

Tato detektivka měla všechno co mé mít koně násilí a dostihy

Noisette73
Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Skvělé, jedna z nejlepších, ale zase se zde ubližuje zvířátkum , takže pozor, pozor...

janina66
janina66
18.08.2022 5 z 5

Jedna z těch výborných a povedených knih od D.F. Hned na začátku děj nabírá spád. Násilí, koně, dostihy, nic nechybělo.

ydnac
ydnac
05.08.2022 4 z 5

Knížky Dicka Francise čítávala moje maminka a já jsem jí je s radostí kupovala :-)
Po dvaceti letech jsem se k nim taky vrátila :-) a vlastně nechápu, proč až teď.
Moc dobře se mi četlo :-)
Neil je synem trenéra dostihových koní, který si zlomil nohu, je v nemocnici a Neil se dočasně stará o koně, o stáje, o závody.
Nemá to však jednoduché.
Musí najmout jako žokeje Alessandra - syna násilnického muže, který říká, že se neštítí ani vraždy, pokud ho o to jeho obeť požádá.
A Neil nechce být takovou obětí...
Nechce ovšem ani bezhlavě poslouchat rozkazy od takového muže...
Moc se mi líbilo, jak dokázal Neil s Alessandrem komunikovat, přestože to byl rozmazlený spratek, zvyklý dostat všechno co chce. Dal mu příležitost, ukázal mu co je správné, ale nechal na něm, aby si to sám přebral.
Aby věřil ve vlastní schopnosti :-)
Lehčí detektivka, mírné napětí.
Já jsem s knihou spokojená a přečtu si další :-)

Catt
Catt
19.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, od které se nedá odtrhnout.

Rade
Rade
26.11.2020 5 z 5

(SPOILER) V posledním odstavci malý spoileřík.
Sáhla jsem po knize narychlo v knihovně, když jsem se v říjnu vybavovala na knižní lockdown.
Jednoduchost, stručnost, bez módních zvratů a peripetií, trochu psychologie a mezilidských vztahů – a samozřejmě ten hlavní bonus – autentické dostihové prostředí a krásní koně.
Desetiletí staré detektivky Dicka Francise mohou směle soutěžit se současnými bestsellery…

Jen mi přišlo poněkud úsměvné, jak se oba protagonisté díky spisovateli hladce zbavili svých uzurpátorů, ale i to možná patří ke koloritu Francisových knih – krutost a násilí ano, ale současně ne beznaděj a vždy nějaký milý happyend. Za ty koně dávám poslední pátou hvězdu. Už kvůli mému dědečkovi, celoživotnímu milovníku a obdivovateli koní.

Greenfingers
Greenfingers
16.04.2020 5 z 5

Dick Francis ve svém Tvrdém úderu prokázal opět své kvality. Román z dostihového prostředí nepostrádá napětí a milovníci koní (tak jako já) si určitě přijdou na své.

haWranka
haWranka
08.02.2020 5 z 5

Tak jsem se seznámila s Francisem a byl to super zážitek! Kniha napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem. Bylo sympatické číst jinou detektivku, kde není to typické dnešní schéma “detektiv hledá vraha”.

Boogie007
Boogie007
14.10.2019 5 z 5

Ani ne tak detektivka, jako thriller. Už od začátku víme, kdo je představitel a nositel zla, očekáváme, jak se projeví a především, jak bude vůbec možné se mu dostat na kobylku.

Vidlička
Vidlička
26.06.2019 5 z 5

Nehorázně obdivuju všechny Francisovi hrdiny, že vždycky řeknou a udělají přesně to správný, i za cenu osobní oběti. Kéž bych byla taky někdy takhle moudrá a statečná. Nejinak i v téhle knížce. A jako bonus pro nás holky - hrdinova přítelkyně má špeky! :-)
Miluju jeho knížky.

shenandoah
shenandoah
01.05.2019 3 z 5

Jednohubka se slušným závěrem.

pingu1
pingu1
03.03.2019 4 z 5

Čtivé, napínavé, dokonale propracované, smekám :-)

xxxmoncicak
xxxmoncicak
24.01.2019 5 z 5

Skvělá četba. Čtu už po několikáté :)

ivoiro
ivoiro
31.10.2018 4 z 5

Velice příjemná kniha, která mně hodně bavila.

DickBach
DickBach
13.09.2017 5 z 5

Bylo to příjemné počtení. Na svou dobu jistě i luxusní... Pro mně však opět mírně úsměvná, když jsem místy zapomněla že se vlastně píše rok 71. Nejjednodušší by v mnoha situacích bylo vzít mobil.... Jenže ouha, on v té době prostě nebyl. Asi bych nakladatele požádala, aby tuto drobnost uváděli v záhlaví stránek. :o) Děkuji za milé setkání.

hana4834
hana4834
09.02.2017 3 z 5

psychologická detektivka

Disease
Disease
27.12.2013 3 z 5

Navzdory "gumovým mužům" spíš psychlogický román než napínavá detektivka. Ale i to se počítá.

jaja64646460
jaja64646460
03.06.2012 5 z 5

Souhlasím, začneš číst a nemůžeš se odtrhnout.

vitavita
vitavita
09.03.2012 3 z 5

Typická francisovka - začneš číst a dočteš do konce.