Tvrdší než diamant

Tvrdší než diamant https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2814/bmid_tvrdsi-nez-diamant-W2K-2814.jpg 4 153 9

Sága rodu Ballantyneů série

Pokračování osudů rodu Ballantyneů na počátku sedmdesátých let 19. století v období diamantové horečky na jihu Afriky, kdy zejména odbojný kmen Matabelců se neváhá střetnout s bělochy.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Men of Men , 1981

čef
23.02.2021 5 z 5

Ovšemže je to také o historii JAR, Rhodesie a okolí. Vystupují zde historické osobnosti, drahé kovy a diamanty se odsud stále hrnou a firmy, které jsou zde zmíněny, jsou stále funkční i dnes. Mimo to je však v této knize také mnoho dobrodružství, lásky a zrady, naši hrdinové jsou stále v nebezpečí. Bojují vesměs za britské zájmy, jejich kulomety zabíjejí domorodce po tisících a ještě si při tom mastí kapsy. Vynikající kniha, o tom nemůže nikdo pochybovat.

Luigi1
01.11.2020 5 z 5

Velmi pěkné čtení,které mi přineslo mnoho poznání o dolování diamantů a způsobu boje domorodců a bělochů

Kerberos
21.04.2019 4 z 5

Další osudy rodiny Ballantyneů,těžký život hledačů diamantů,boje s domorodci,hodně jmen,bitev.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Elapheg
04.10.2018 5 z 5

Druhý díl ságy rodu Ballantyneů mě bavil a zaujal více než díl první. Opět se zde setkáváme s hlavními postavami z prvního dílu, Zougou Ballantynem a jeho syny Ralphem a Jordanem, Robyn Codringtonovou ( Ballantyneovou ) a jejími čtyřmi dcerami, Mungo St. Johnem a Cecilem Rhodesem majitelem diamantového dolu a králem Lobengulou, vládcem Matabelelandu. Zouga se svou rodinou zainvestoval veškeré své jmění do pozemku v diamantovém dolu v Africe, kde se těží diamanty, aby získal finanční prostředky k dalšímu objevování krás Afriky na severu na Matabelelandu, kdežto jeho sestra Robyn se provdala za Clintona Codringtona a založili spolu misijní křesťanskou stanici v Africe. Je to opět velice zdařilý román, který mě neustále držel v napětí, chvílemi jsem měl chuť přeskočit o pár stránek dopředu, abych se dozvěděl, jak to vše dopadne, ale naštěstí jsem to neudělal. Je to opět kniha plná naděje, snahy lidského úsilí dosáhnout bohatství, kniha, ve které nechybí ani láska, přátelství, ale ani strádání, či neúspěch, chamtivost a úskočnost především bílých lidí, ale i nenávist a válčení mezi jednotlivými africkými kmeny. Jedno, zda vás Wilbur zavádí do diamantového dolu a popisuje těžbu diamantů, či vás zavádí na bitevní pole a popisuje způsoby boje a válečná tažení, nebo se ocitáte na misijní stanici, kde Robyn ošetřuje zraněné, vždy Wilbur popisuje děj detailně a tak umně, že se vám v hlavě líhnou živé obrazy a detailní obrazy děje, co právě čtete a je především znát, že se spisovatel danou problematikou vkaždé oblasti zabýval. Právě pro umění Wilbura popsat obyčejné věci tak tak neobyčejně ho mám tak rád. V této knize ale nekončí vše jen happy endem, což knize přidává jen na reálnosti. Těším se na další díl ságy v knize Andělé pláčí a lituji pouze toho, že jsem před dvěma lety, kdy jsem ještě neznal DK přečetl závěrečný díl leopard loví v temnotách jako první.

Chaki
14.01.2015 5 z 5

Dá se to číst jedním dechem jako skoro všechny Wilburovy knihy. Jen z této je cítit deprese která vychází z popisu vykořisťování v průběhu kolonizace na jihu afriky...

kryspin66
06.01.2013 4 z 5

Další dobrá kniha autora.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

pavlinapavlina
14.07.2012 3 z 5

Klasika. Pobaví, zaujme. Najdete téma na přemýšlení.

Afrika domorodé kmeny domorodci ságy dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021
1997  89%Dravec
1997  86%Řeka bohů II
2001  82%Čaroděj
1994  90%Když loví lev
2014  75%Bůh pouště

Kniha Tvrdší než diamant je v