Tvrdošíjnost myšlenky – Od feministické kriminologie k teorii genderu

nehodnoceno
Tvrdošíjnost myšlenky – Od feministické kriminologie k teorii genderu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344941/mid_tvrdosijnost-myslenky-od-feministic-xOq-344941.jpg 0 0 0

Kniha Tvrdošíjnost myšlenky přináší českému publiku průřez celoživotní prací přední českoněmecké kriminoložky a teoretičky genderu profesorky Gerlindy Šmausové/Smaus formou vzájemné konfrontace jejích vlastních studií a kritické diskuse nad nimi v šesti oblastech: feminismus, trestní právo a abolicionismus; sociální kontrola; feministická kriminologie; kulturní androgynita; teorie genderu; gender a socialismus. Uvádí do našeho prostředí feministickou kritickou kriminologii, disciplínu, která dosud stála na okraji zájmu české odborné veřejnosti zabývající se genderovými studiemi. Zároveň na příkladu jedné vědecké biografie nastiňuje vývoj pojmů a přístupů ve feministické diskusi od poloviny 80. let do současnosti, přičemž reflektuje i vývoj genderové teorie a feministického myšlení u nás od roku 1989. (od feministické kriminologie k teorii genderu : na počest profesorky Gerlindy Šmausové)... celý text

feminismus gender sufražetky kriminologie

1998  89%Dívčí válka s ideologií
2015  90%Vyvlastněný hlas: Proměny genderové kultury české společnosti 1948–1989
2008  95%Ženská literární tradice a hledání identit
2011  0%Tvrdošíjnost myšlenky – Od feministické kriminologie k teorii genderu

Kniha Tvrdošíjnost myšlenky – Od feministické kriminologie k teorii genderu je v