Tvrdohlavá sestřička

Tvrdohlavá sestřička https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6489/bmid_tvrdohlava-sestricka-R6y-6489.jpg 4 124 26

Uplynulo už deset let od chvíle, kdy Carolynin bratr Mack záhadně zmizel. Každý rok na Den matek telefonuje domů. Ujistí matku, že se má dobře, ale při jejích horečných dotazech mlčí a brzy zase zavěsí. Co ho k tomu vede a jaké tajemství skrývá? Carolyn přes podivné varování začne po bratrovi pátrat na vlastní pěst. Usilovné hledání ji přivede do světa nečekaných nebezpečí a bludného kruhu nezodpovězených otázek.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

Where Are You Now? , 2008

Sixtínka
09.10.2023 5 z 5

Jedným slovom - skvelé. Odporúčam.

Jája92
25.06.2023 4 z 5

Líbily se mi krátké kapitoly, takže se kniha četla poměrně rychle. Jen na můj vkus tam bylo hodně postav, vyprávění se střídalo po kapitole a občas jsem měla zmatek, kdo je kdo.
Vraha jsem téměř do konce neodhalila, i když jsem tušila, že to nebude ten, za koho jej všichni považují.
A konec mi přišel trochu zrychlený a nedotažený.

Radovan_R
30.04.2023

Na začátku obyčejná detektivka, která se později změní tak trochu v Psycho. Díky krátším kapitolám se čte vcelku dobře, ale místy mi to příšlo poněkud nezáživné. Konec pak má zase příliš prudký spád, ale aspoň je dobrý. Ale taky mohlo být zmíněno, jak dopadl hlavní vrahoun, to mi tam kapku chybí.

princeznaaura
12.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se čte opravdu dobře a nechcete jí odložit, akorát ty jména, v těch jsem měla hokej. Sestra nezvěstného Maca se rozhodla udělat tlustou čáru za svým životem s hledáním bratra, avšak než toto udělá, pokusí se na vlastní pěst vrátit o 10 let zpátky, kdy se Mac ztratil, začne pátrat u spolubydlících, správců a vždy narazí na nějaký odpor či mlžení, což jí dává naději, že někdo něco musí vědět. Také jí pomáhá ostřílený detektiv, který jde jiným směrem v pátrání, jestli na těch zvětšených fotkách náhodou není vrah ztracených dívek, jelikož policie začne podezírat z únosů dívek Maca. Zároveň se o její matku zajímá šlechetný muž, avšak za touto maskou se skrývá někdo jiný.

Vatter83
06.09.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, jen ten rozjezd byl hodně pomalý a pak to mělo rychlý spád.

Grety
17.05.2021 3 z 5

Matka i dcera žijí v naději, že jejich Mack někde spokojeně žije. Ještě že mají podporu ve strýčkovi Eliotovi :). Kniha mě bavila, přečetla jsem jí rychle.

laura
04.05.2021 5 z 5

Bolavý, smutný příběh, kde naděje umírá poslední. Příběh o lásce, hledání, víře. O tom, že mrtví svá tajemství nevydají. Nebo jen s přispěním těch živých. O vůli nevzdat to, vytrvalosti, náhodách i nečekaných odhaleních.

Někdy bývá pravda krutá. Co je horší - vědět, ačkoli vás to zlomí, nebo nevědět, doufat, a pomalu ztrácet sami sebe?

Jenny055
21.08.2020 4 z 5

Kniha sa mi páčila, hoci koniec sa mi zdal veľmi rýchly. Mám rada podrobné odhaľovanie vraha, vysvetlenie motívov činu, čo si vždy vychutnávam. To mi tu chýbalo.

Zlatinka.Emilly
22.07.2020 5 z 5

Kniha se mi opět líbila, Clarková se stala mojí favoritkou. Je pravda, že ze začátku byl příběh neslaný nemastný, ale pak se to rozjelo. Hlavně jsem se musela naučit jména, kdo je kdo, těch tam bylo zase opravdu dost. Jen mě zarazil lísteček, který měl Mack odložit do košíku s dary. Deset slov. Ale ať počítám jak počítám, je jich jen sedm. Pak mě to došlo, tohle byl překlad, v angličtině těch slov mohlo být opravdu deset :) Jo a příště si dám na vraha pozor, teď už jsem vypozorovala autorčinu libůstku.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Pro mě trochu nezvykle pomalejší rozjezd, ale ve finále se mi kniha líbila.

zdenaR
22.05.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem četla již před několika lety a vzhledem k tomu, že si na ni již moc nevzpomínám, asi patřila z mého pohledu k těm slabším.
Přesto jsou knihy autorky velmi čtivé .-)))

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Autorku mám ráda,její knížky jsou poutavé,některé se mi líbí více,jiné méně.

alnahu
25.05.2017 4 z 5

Docela slušná detektivka.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Vraha dopředu nepoznám skoro nikdy. Knihy se ale tak dobře čtou.

radus
19.12.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla zajímavá až do konce, i když se dal pachatel předpokládat. Dávám čtyři hvězdičky, protože to byla po delší době kniha, u které jsem se nenudila.

Kateřina1011
13.04.2016 1 z 5

Taky se musím přidat k těm, které knížka nudila. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. No, prokousala jsem se až do konce. Výsledek byl, až na tu drobnou kličku, velmi předvídatelný. Příjemné překvapení by bylo právě to, kdyby to skončilo jinak.

ritz
02.02.2016 3 z 5

Tato kniha mě trochu zklamala, nemohla jsem se začíst, pletly se mi postavy a konec mi přišel úplně zmatený. Tak snad ta další, kterou si od autorky přečtu, mi sedne lépe.

lenkavildomcova
12.11.2015 3 z 5

Začátek byl pro mě trochu nudný, měla jsem problém zorientovat se kdo je kdo. Druhá půlka už super a konec překvapivý.

maličkán
09.04.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, zajímavý děj, napětí, úplně nečekaný konec. Opět moje oblíbená M.H.Clark nezklamala.

ovpana
12.01.2015 5 z 5

Moc hezké čtení,zajímavý a napínavý příběh až do konce