Tvořte kódy - navrhněte vlastní hru

Tvořte kódy - navrhněte vlastní hru https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360525/bmid_tvorte-kody-navrhnete-vlastni-hru-WtR-360525.jpg 3 2 1

Navrhněte vlastní hru CoderDojo je programátorský klub pro mladé lidi, ve kterém se můžete setkávat s dalšími programátory, učit se nové věci a bavit se při práci na počítači. Tato kniha je o psaní kódů. Díky této knize se krok za krokem naučíte, jak vytvořit vlastní počítačovou hru pomocí programovacího jazyka JavaScript. Zvládnete vše od vytváření animací vaší postavy – Nanonauta – přes nastavování herní fyziky a počítání skóre až po konec hry.... celý text

Šikovné děti - tvoření, hry, styl

Vydáno: , Egmont (ČR)

CoderDojo - Create with Code: Make your own game

NarutoFan
19.06.2019 2 z 5

(+) Kniha je velmi dobře graficky zpracovaná, člověk se "neztrácí" v textu jako třeba v klasických učebnicích. Popisuje krok po kroku, jaký kód kde použít a co to udělá.
(-) Kniha má mnoho gramatických chyb - v běžné literatuře to lze přehlédnout, ne však u učebnici kódování, kde i 1 čárka způsobí, že vám kód nefunguje. Zhruba od druhé půlky učebnice mi po každé třetí stránce kód nefungoval tak, jak bylo popsáno v učebnici, většina příčin leží v chybějících znacích. Musela jsem poprosit přítele, který je "ajťák", aby mi řekl, proč to nefunguje. Z čehož vyplývá druhé velké negativum - kniha není pro začátečníky. Možná to není hlavní podstata učebnice, možná jsem to tak pochopila jen já, ale doporučuji ji pro někoho, kdo má s Javascriptem už nějakou zkušenost.

pro děti programování počítače JavaScript počítačové hry videohry tvorba webu počítače pro děti technika pro děti a mládež

Autorovy knížky

2017  50%Tvořte kódy - navrhněte vlastní hru