nehodnoceno
Tvorba a interpretácia práva v Kanade: Cesta k pochopeniu angloamerického právneho systému https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466446/bmid_tvorba-a-interpretacia-prava-v-kana-gUc-466446.jpg 0 0 0

Kultúrne smerovanie od izolacionizmu a xenofóbie k otvorenej spoločnosti je v oblasti právnej vedy okrem iného spojené aj s úsilím poznávať zahraničné právne systémy. Knihu Marka Šmida, sprístupňujúcu cestu aj k pochopeniu angloamerického právneho systému, vítam však nielen z tohto dôvodu. Vítam ju aj pre spôsob jej spracovania: je ním pokus priblížiť iný, v danom prípade kanadský právny systém v kontexte historických a kultúrnych hodnôt, v ktorých vznikal, pokus podať komparatívny výklad nielen z úrovne pozitívneho práva, ale aj z pohľadu relevantných právnych (ako aj všeobecne civilizačných) princípov, v rámci ktorých sa skúmaný právny systém utváral, existuje a vyvíja sa i dnes. Ďalší moment zmysluplnosti spracovania i publikovania predkladanej knihy vidím i v argumente praktickom: doposiaľ v právnej vede na Slovensku chýba monografická práca sprístupňujúca kanadský právny systém. Som presvedčený, že zameranie knihy Marka Šmida a v nej obsiahnuté kultivované podanie odborných informácií a postrehov sa stretne s priaznivým čitateľským ohlasom.... celý text

Literatura naučná , Právo

Vydáno: , Charis

právo Kanada

Marek Šmid
slovenská, 1960
2009  0%Clara pacta - Boni amici: Zmluvné vzťahy medzi štátom a cirkvami
2014  0%Vznik štátu a ochrana menšín
1996  0%Tvorba a interpretácia práva v Kanade: Cesta k pochopeniu angloamerického právneho systému