Tvoje dítě jako šance pro tebe

Tvoje dítě jako šance pro tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5781/tvoje-dite-jako-sance-pro-tebe-5781.jpg 4 119 28

Je konečně na světě... Jaká událost. Jako by svět byl najednou jiný, než byl dosud, čekáš snad zázrak, čekáš, že se stane NĚCO... Máš dítě... Vše je nové a výjimečné. To nádherné a malé tělíčko, vyžadující zvláštní péči, obsluhuješ zpočátku s velkou úctou a ostychem. Pomalu si zvykáš na ten nový a zvláštní pocit jeho blízkosti. Slavnostní pocit pomalinku odchází. Již ho vnímáš jen občas, neboť nové se stává běžným. A teď je ta chvíle, kdy pochop, že tvoje dítě je totiž šance pro tebe! Šance dozvědět se o sobě všechno, šance pohnout se ve svém životě dál, šance poznat se a pochopit. Využij jedinečnou příležitost tohoto dokonalého zrcadla. Naslouchej svému dítěti a využívej jeho nekonečnou moudrost a jeho dokonalé přijetí. Již nikdy v životě tě nebude mít nikdo tolik rád a tolik ti důvěřovat. Již nikdy nikdo o tobě nebude tolik vědět a tolik tě znát... Tato kniha je již autorčina čvrtá v pořadí a má všechny předpoklady se stát jejím nejúspěšným titulem.... celý text

Jessie_K
Jessie_K
20.05.2014 4 z 5

I když tento typ knih, jen málokdy dočtu do konce, tato mě skutečně zaujala a byla zajímavá od začátku do konce. Osobně si nemyslím, že je to jen pro čtenáře, kteří již rodiči jsou. Já sama jsem si kolikrát při čtení vybavila právě své dětství a přístup vlastních rodičů. Samozřejmě mi také hodně pomohla pochopit chování mé dcery. S paní Jordánovou bych se velmi ráda poznala někdy osobně a probrala svojí životní cestu nebo navštívila nějaký její kurz. Tak třeba se někdy poštěstí. :-)

KetrinZel
KetrinZel
08.04.2014

Opravdu moudrá kniha pro každého rodiče, pro pochopení a uchopení "problému".

Listicka.witch
Listicka.witch
17.11.2013 5 z 5

Skvělá, úžasná, moudrá kniha. Autorka je sama příkladem šťastného, nejen rodinného, života. Navíc pomáhá i ostatním, najít sebe sama a žít svůj sen. Souhlasím s jejími názory a životními pravdami. Doporučuji všem.

Micka4
Micka4
28.07.2013

Kniha se mi velmi líbila. Doporučuji.

Kat123
Kat123
07.04.2013 5 z 5

Doporučuji nastávajícím i stávajícím maminkám... Já si osvětlila spoustu věci a jdu ji číst zase znovu od začátku :) Hezké počtení. K.

KONDOR
KONDOR
05.01.2013 5 z 5

Hustá knížka, podívám - li se do svého života, pak říkám i pravdivá ....... bez předchozí edukace v oblasti rodinných konstelací bych ji asi nepochopil.

Danafantom
Danafantom
03.11.2012 5 z 5

Knížka vede člověka k zamyšlení, jak to měl se svými rodiči, a jak to má se svými dětmi. "Pochopte svůj problém a nemusíte ho mít. Pomozte vašim dětem pochopit. Každou lekcí, kterou zvládnou, stoupá jejich schopnost tvořit si v budoucnosti život podle svých představ." Autorka má přímočarý pohled na život, a pro mě je její poselství jasné - svůj život, ať dobrý nebo ne, si vytváříme sami, a jen my sami ho můžeme změnit. Je to rozhodně velká výzva, protože je často snažší vymluvit se, že za naše problémy může někdo jiný (třeba zrovna rodiče). Vidím hodně kolem sebe, že lidé to takto vůbec nevnímají, pro mnohé je jejich vlastní život něco, co se jim děje, a ne něco, co by sami vytvářeli. To pak asi musí být velká beznaděj, když člověk nedrží svůj život s rukou (alespoň částečně). Knížku rozhodně doporučuju.

Faith
Faith
03.04.2012 5 z 5

Velmi vydařená kniha paní Jordánové, která je poučná nejen pro nastávající nebo čerstvé rodiče, ale také pro ostatní, kteří kdysi bývali dětmi a potřebují pochopit něco ze své minulosti, smířit se, odpustit...protože každý si v knize najde to své. Ať už jako rodič nebo dítě. Nespočet příběhů odhaluje vztahy a situace ze života, které nám pomohou objasnit to, co se třeba stalo kdysi i nám a proč se nyní chováme tak, jak se chováme. Velmi doporučuji. Pro mě zatím nejpřínosnější kniha od této autorky.