Tvoja izba

Tvoja izba https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417658/bmid_tvoja-izba-epz-417658.jpg 4 11 2

Po piatich rokoch ticha vychádza Michaele Rosovej nová prozaická kniha. Autorka si sama zostavila celý tvorivý tím a sama prijala aj rolu vydavateľky. Knihu sprevádza anotácia pozostávajúca z jednej skromnej vety: Hlavne aby konce boli šťastné. Podľa autorky prebehli pokusy sformulovať niečo obsiahlejšie, ale nevyšlo to.

Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , vlastním nákladem

Tvoja izba , 2019

adorjas
09.08.2022 2 z 5

No, ja neviem. Mňa to nevtiahlo, nezaujalo. Chápala som motívy domova, izby, ukotvenosti/neukotvenosti, ale po jej kritikách na iné diela (ktoré mám fakt rada), ma toto nezaujalo.

"Ty máš rada tento svet, teraz, keď si ho chytila, držíš sa ho úporne a skúmaš ho s veľkým zaujatím, ale tiež ho nepovažuješ za jediný, a tak sa ťa ani drámy, ktoré sa v ňom odohrávajú, príliš netýkajú."

deirdre
15.11.2020 5 z 5

Knižka o vnútornom prežívaní rozprávačky - autorky, hľadaní významov a reflektovaní všetkého, čo sa jej týka, ľudí, vzťahov, miest, ktorými prechádza alebo kedysi prechádzala, knižiek, ktoré číta... A je to aj výpoveď o časti jednej generácie, dnešných tridsiatnikov, tzv. intelektuálov, o plytkosti a absencii hlbšieho prežívania mnohých z nich. Mika Rosová navyše píše ako malá bohyňa, vedela by som ju čítať od rána do večera.

Michaela Rosová
slovenská, 1984