Tvé děti, Evropo

Tvé děti, Evropo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122288/bmid_tve-deti-evropo-TdZ-122288.jpg 3 2 1

Psychologický román. Na pomezí skutečnosti a horečné vize prožívá hlavní hrdina, Jan Novák, zatčený gestapem, uprostřed krutých výslechů celý svůj život, poznamenaný nerovnováhou ve své rodině. Při výslechu se dovídá, že do rodiny Novákových přišel jako sirotek po německých rodičích a dostává od gestapa návrh, aby se stal konfidentem a vydal jim ilegální skupinu, jejíž členem je i jeho (nevlastní) sestra. V horečném snu si zpřítomňuje celý svůj život, jak by se byl vyvíjel, kdyby byl zůstal Němcem...... celý text

maryzka
24.08.2016 1 z 5

Nevím jak to hodnotit, ani komentovat. Nepochopila jsem ji v dětství a ani teď. Nevím, ale připadá mi to spíš pro psychologa a také aby člověk žil v této době. Ta kniha pak u mě rozvíjí další otázky a odpovědi moc tam nenalézám. Někdy mě to připadalo, že hlavní postava knihy 15letý Jan Novák pak žil po svém zatčení jako v nějakém snu. Asi tu knihu hluboko uložím do knihovny a asi se k ni nevrátím.

druhá světová válka (1939–1945) okupace adopce psychologické romány gestapo mučení

Eva Klenová
česká, 1924 - 1998