Zaklínání světla

Rovnováha mezi silami se konečně nahnula... Nejistá rovnováha mezi čtyřmi Londýny dosáhla svého bodu zlomu. Kdysi naplněné rudým temperamentem magie, temnota vrhá stín na Mareshské impérium a ponechává prostor jinému Londýnu k vzestupu. Kdo se rozpadne? Kell - kdysi považovaný za posledního žijícího Antari - se začíná chvět pod nátlakem konkurenčních loajalit. Po prožité tragédii, může Arnes přežít? Kdo povstane? Delilah Bardová, kdysi všední - ale nikdy obyčejná - zlodějka, která přežila a vzkvétala prostřednictvím magických zkoušek. Nyní se ale musí naučit kontrolovat svou magii, dříve, než ji pohltí. Mezitím zneuctěný kapitán Alucard Emery se svou lodí Noční věž shromažďuje svou posádku a pokouší se závodit proti času a získat nemožné. Kdo zvítězí? Dávný nepřítel se vrací, aby si nárokoval korunu, zatímco se padlý hrdina snaží zachránit rozpadající se svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414986/big_zaklinani-svetla-gsc-414986.jpg 4.582

Tvář magie 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

A Conjuring of Light, 2017

Kniha Zaklínání světla

HermanekB
02.12.2021

Tak tohle... byla naprostá bomba. Když jsem knížku dočetla, došla mi veškerá slova. Jako úplně. Tahle série se stala mou srdeční záležitostí. Neznám snad lepšího autora než tady Victorii Schwab. Tohle byla pecka. Ještě dlouho potrvá, než mi děj přestane otravovat mysl a já se budu moci přesunout nad jinými úvahami. Čtěte tuhle sérii, opravdu stojí za to.
*SPOILER*
Konec byl velice zajímavý a řekla bych, že dokonce správný... až na jediné. Celou dobu jsem v podvědomí tušila, že Holland na konci zemře. Nečekala jsem ale, že mě to tolik bude bolet. Ve skutečnosti by mi jeho smrt tolik nevadila, kdyby umřel šťastný, kdyby jeho oběť stála za všechnu tu bolest, kdyby se bílý Londýn uzdravil a začal konečně vzkvétat. Ale on zemřel smutný a zničený... A to celkem zničilo mě.

roman9276
06.09.2021

Skvělý, skvělý, skvělý! Když jsem začínal číst první díl, tak jsem nečekal, kam až se v příběhu dostanu. Bylo to napínavý, skvěle se to četlo, postavy mě strašně bavily. Velice cenim, že se z toho nestalo další romantický fantasy, kde láska převažuje nad příběhem. Momenty překvapení a to napětí, mě mega bavilo. Originální a hodně boží fantasy, to už se dneska moc nevidí.

andrejci
14.08.2021

Tohle byla jedna z nejlepších sérií jakou jsem kdy četla. Krásná a klasická fantasy.
Děj začal přesně tam, kde skončil od druhého dílu takže to začala napínavě. Vlastně celé knížka byla nadupaná dějem. Pořád se tam něco dělo a bylo to hodně napínavé. Hlavně konec. Finální bitva byla úžasná. Bála jsem se, že mě zklame, ale nestalo se. Doufám, že se po něm dočkáme ještě nějaké knížky z toho světa. A podle pár vět z konce to vypadá, že autorka si nechala pár zadních vrátek.
Postavy jsem si oblíbila ještě víc, než to šlo. Nejvíc mě, ale překvapil Holland. Konečně jsem se o něm dozvěděla něco víc. Kell, Lila, Rhy a Alcurad byly opět skvělí.
Knížka má 600 stránek a já se bála, že se to bude táhnout. Ale jak jsem už psala tak knížka byla plná akce. Pořád nemůžu uvěřit, že je konec. Je neuvěřitelné jak moc jsem si ten svět, jeho postavy a děj oblíbila. K celé sérii se určitě ještě někdy vrátím abych si opět všechno užila (stejně se nejvíc těším na ten sarkasmus).

DreamerX9
22.07.2021

No páni to už je konec? Tak teď k hodnocení.
Co se celé série týče byla fantastická, čtivá, originální, nepředvídatelná i moudrá a vtipná. Obdivuji ten obrovský a magický svět, jaký vytvořila autorka a souhlasím že má talent který zaujme a vtáhne  do děje a nepustí
K poslednímu dílu:
Jsem ráda za rozšíření obzoru o postavách a jejich minulosti. Dej se sice místy táhl a 2/3 byla teda přelusk ale pak to bylo napínavé a stalo za to až do konce i když konec splnil spíš doufání toho jak by to dopadnout mělo. Ale jsem za to ráda jelikož u téhle autorky nikdy nevíte:D

Pozor spoiler!

Začátek měl úžasný rozjezd ale pak to umírání jak na střídavém pásu to jsem si říkala "sakra tak už někdo fakt umře? Nebo jak to bude?" dej byl pak takový stejný jak si každej plácnul se smrtí. No musím říct že jsem ráda za konec protože po těch asi 600 stránkách bych byla naštvaná kdyby to dopadlo jinak :D

Až je mi líto že už je konec ale další knihy volají.

Jedno moudro z knihy nakonec
"Lidé si myslí, že dělám všechno proto aby mě smrt co nejrychleji našla. Jenže já nechci umřít. Umřít je jednoduché. Já chci žít. Člověk ale cítí život jen tehdy, když se přiblíží smrti. Jakmile se přiblížíš smrti dojde ti, že před tím si vlastně vůbec nezil. Klidně mi řekni že jsem se zbláznila ale podle me žijeme nejlip, když nám jde o všechno"
Lila Bardová :)

bosorka
15.03.2021

Možná to bylo místy malinko natahované a zasloužilo by si prokrátit, ale fakt jen mírně. Sérii Zaklínání světla pěkně doplnilo a ukončilo. I když musím říct, že po některých postavách se mi bude vážně stýskat. Victoria Schwab píše čtivě a i když u ní lze vykoukat nějakou inspiraci, vůbec to nevadí. to čtivé, napínavé, zábavné. Velmi mě bavil úsek odehrávající se na tajném tržišti (a postava Maris). 4 a půl.

Jennkie
03.01.2021

Celá série neustále roste do krásy... děj má spád a i když se zrovna nic fyzicky neděje, vtahují čtenáře do knihy reálně popsané pocity postav, až z toho soucítění s nimi musíte někdy i plakat nebo se smát.

Lokina
20.12.2020

Victoria Schwab dokazuje, že je výbornou spisovatelkou a není tomu jinak ani u její trilogie Tvář magie. Za mě to je jedna z nejlepších fantasy, co knižní svět může nabídnout.
S posledním dílem přišly i obavy, že se musím s příběhem rozloučit. Kniha se mi četla velmi dobře; příběh byl napínavý, měl jiskru a překvapivé momenty, které zaručovaly, že jsem knihu nechtěla odložit. Romantická linka mezi Kellem a Lilou mi nevadila, byla příjemná a nenucená. Hodně mě zaujaly pasáže popisující Hollandovu minulost a i sám Holland v tomto díle byla zajímavá postava, která dostala více prostoru k tomu, aby se ukázala i jeho světlá stránka.
Trochu mě zklamal konec, bitva s hlavním nepřítelem byla sice dostačující, já ale čekala něco velkolepějšího. Za mě finále mělo až rychlý spád a moc jsem si to neužila. A je i škoda, že nebyly více prozkoumány jiné Londýny.
Poslední kapitola se nese v poklidnějším tempu a vše směřuje k uspokojivému konci.
Celou sérii ráda doporučím, jde o skvělé čtení, které nabízí čtenáři dávku skvělé a vzrušující fantasy.

sorceress15
18.06.2020

Bohužel slabší díl od předchozích. Tato série je opravdu výborná, ale něco tomu chybělo nebo přebývalo. Konec mi přišel moc uspěchaný oproti zbytku, který se v některých částech hodně vlekl. Přesto dávám 4 hvězdy, protože námět a příběh byl dobrý a zajímavý.