Temnější tvář magie

Temnější tvář magie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291368/bmid_temnejsi-tvar-magie-MnR-291368.png 4 420 88

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl, které jsou, ač každý ve svém „jiném" světě, zcela pravděpodobné. „Toto rychle běžící dobrodružství se složitě propracovanou magií, přemýšlivým hrdinou a odvážnou hrdinkou si milovníci fantasy zamilují." - Kirkus Reviews"... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Darker Shade of Magic , 2015

andrejci
01.08.2021 5 z 5

Nadšená. Takhle jednoduše by se daly popsat moje pocity po dočtení knihy. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě kniha tak pohltí a já ji budu mát přečtenou za 2 dny. Původně jsem ji ani nechtěla číst, ale kamarádka mě donutila.
Začala bych světem. Z toho jsem byla nadšená. Cestovaní mezi nimi a k tomu každý jiný. Každý měl svoje pro a proti. Jejich popis a představa za mě super. Tohle se autorce moc povedlo. Navíc pravidla a magie. U mě teda vede Červený Londýn, ale ostatní nejsou vůbec špatné a já se těším až se do nich ponořím víc.
Co bych dodala k postavám. Kell - konečně originální hrdina. Zvládl většinu sám a nekňoural. Jasně věděl co a jak. Hodně jsem si ho oblíbila. Za mě skvělá hlavní postava. Lila to samé. Sarkastická hrdinka co si jde za svým. Nakonec bych ráda zmínila Rhyie. Toho jsem si oblíbila už sama o sobě. Takže jsem na něho hodně zvědavá. Byly to postě postavy, které věděli co a jak a přitom měli i své chyby a problémy. Byly tím pádem o něco sympatičtější
K dějové lince nemám žádnou připomínku. Závěr byl prostě skvělý. Klidně bych řekla, že to autorka mohla ukončit po téhle knížce. Na druhý díl se tím pádem těším. A to hodně.
Od autorky jsem četla sérii Monstra z Verity a neřekla bych, že to je od té stejné. Tohle je úplně jiná liga. Takhle nějak by podle mého názoru měla vypadat fantasy kniha. Originální svět s originálními postavami. Přijde mi, že to hodně nedoceněná série což je škoda. A to říkám po prvním dílu. Doufám, že potom nezměním názor. Kniha se prozatím řadí mezi mé oblíbené. Za mě prostě super.

roman9276
20.07.2021 4 z 5

Tohle bylo velice příjemný překvapení. Knihu jsem četl na popud kamarádky, která tuhle sérii hodně vychvalovala. Zajímavej svět, postavy docela sympatický, hlavně Lilu jsem si mega oblíbil. Trochu pomalejší fantasy, ale o to víc mě to bavilo, hlavně, že tam nebyla žádná láska, která by byla tlačená na sílu, což mě v poslední době dost otravuje. Jsem docela napnutej, co přinese pokračování, páč to vypadá dost slibně.

masavole
01.06.2021 5 z 5

Fantasy s originálním příběm, světem a postavami, ktré jsou realistické a krásně vykreslené. Zamilovala jsem si chemii mezi Kellem a Lilou, příběh jsem naprosto hltala. Světy čtyř Londýnu jsou jedinečné stejně jako jejich magie. Autorka příběh nádherně sepsala a já jakobych stála na ulicích různých Londýnů. Líbilo se mi jak měli hlavní postavy své chyby a nejistoty.

Sss708
29.05.2021 5 z 5

Po rozporuplných recenzích jsem nevěděla,co čekat a byla jsem mile překvapená.Nění to příliš akční a chvíli mi trvalo se vyznat v postavách a místech.
Ale po přelouskání pár stránek jsem se do knihy začetla a vůbec to nebylo špatné.Hlavní postavy jsou sympatické.Za mě určitě stojí za přečtení.

kokrokr
15.03.2021 3 z 5

Jediné, co mě trochu pobavilo, bylo pár scén se zlodějkou. Je tu dost čtenářů, které kniha zaujala, já ale marně pátral čím. Fantasy mám rád, ale tohle je příliš nezáživné. Je to jako dostat místo koláče dietní suchar. Jíst se to dá, ale chuť žádná. Další díly už nedám. Nudný průměr.

*Pájuše*
01.03.2021 3 z 5

Největší problém této knihy je, že autorka se snaží vnést do všeho světlo, ale moc se jí to nedaří. Postavy jsou ploché, děj vázne a je Vám celkem jedno, co se v další kapitole semele. Za co dávám plus je snaha vysvětlit, co je to vlastně magie, jak funguje atd. Hlavní mužská postava (jehož jméno si už teď nevybavím) mi byla opravdu nesympatická. Očekávala jsem od něho daleko více "mužnosti", jestli se to tak dá nazvat, ale celkově na mě působila... tlumeně? Ne jako chlap, ale jako něco, co se za něj vydává? Zkrátka a dobře nemastný-neslaný ťulpas, který pociťuje vzrušení, když překračuje pravidla a pak se diví, jak se mu to vlastně stalo, že se dostal do průseru. Lila byla naopak živá postava. Snad jediná, kterou jsem si oblíbila - nechyběla ji jemnost, důvtip, a ačkoliv nebyla vždy tou "nejhodnější", byla plná barev a celkově její povahové rysy autorka uchopila velmi dobře.
Kniha se nečetla zle, rozuzlení bylo předvídatelné a trochu košilaté, nicméně i tak mě překvapilo. Jsem si jistá, že kniha si najde své fandy, já ale mezi ně patřit nebudu.

Awča
25.01.2021 5 z 5

Nic jsem od knihy nečekala a skvěle jsem se bavila.
Čtivé, hlavní hrdinové byli sympatiční, nápad s různými Londýny mi přišel zajímavý, až je škoda, že nebyl více propracovaný, ale kniha se takhto četla dobře a vše odsýpalo.
S koncem jsem spokojená a vyhlížím další díl.

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Tak to bylo boží ❤️. Dlouho jsem nenarazila na takhle skvělou fantasy. Viděla jsem jeden díl u @penny_and_books a byla rozhodnutá to zkusit, protože dát na její tipy se mi vždy vyplatilo.
Dost se mi líbil samotný svět a magický systém. Většina fantasy světu obsahuje různé vily, elfy, trolly a nevím co vše, ale tady magie funguje úplně jinak.
Co se týče postav, tak každá byla velmi osobitá a originální. Získali si mě a to je pro mě osobně třeba dost důležité. Kdo by taky chtěl číst o postavách, které jsou mu jedno nebo dokonce nesympatické, že. Styl vyprávění také velmi čtivý a příběh hezký ubíhal.
Takže za mě, pokud chcete kvalitní a originální fantasy, tak Temnější tvar magie je přesně to pro vás ❤️.

Lokina
22.11.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla sérii Monstra z Verity, která se mi velmi líbila. Proto jsem se nebála jít do další její série, protože její styl vyprávění mě baví.
Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, ale po pár stránkách jsem se začetla a nic mi nebránilo v cestě si román přečíst až do konce.
Příběh je neotřelý a poutavý, najde se tam pár nápaditých a akčních scén, rozdělení Londýnů a cestování mezi nimi byl skvělý nápad. Zajímavé a neobvyklé byly pasáže popisovány postavami, které neměly větší roli v příběhu, děj mě tak nepřestával nudit.
Romantická linka v příběhu je odsunuta na pozadí a nevěnuje se jí velká pozornost, její absence mi vůbec nevadila. Vztah mezi Kellem a Lilou mě bavil a těším se na jejich shledání v dalším díle.

DreamerX9
18.09.2020 4 z 5

Musím uznat, že na téhle knihy si vážím té originality. Už jen samotný nápad rozdělených Londýnů a pojetí magie bylo čtivé. Autorka skvěle píše tohle nebylo žádné dlouhé prokousávání. Mě kniha sedla a ačkoliv mi konec prvního dílu přijde uspokojivý ráda si přečtu další díly :)

Jennkie
23.08.2020 4 z 5

Svižný děj a neotřelá tématika

Kasana
14.07.2020 3 z 5

Já vám nevím.
Ná úvod bych chtěla říct, že ta anotace je fakt děsná. Jednak v knize je jiná, ale obě dvě dost klamou a ta v knize i prozrazuje nejenom celý děj knihy, ale i hlavního záporáka. Já nevím, čekám, že anotace mi jenom naznačí, co mě čeká, a ne, že hned vyzradí zápletku. Čekala jsem, že uvidím všechny Londýny pořádně, ale tak nic.

Ale to vynecháme. Přijde mi to, jaksi, nedodělané. Ten magický systém je podle mě trochu zbytečně matoucí a "přeplněný", svět plochý a postavy "nedopečené". Jako, vidím v tom to, co to asi mělo být. Ten příběh samotný není špatný, hlavně nápad je strašně poutavý, že? Hádám, že spoustu věcí se dovysvětlí později v dalších dílech. Přiznám se, že když jsem četla anotaci o několika Londýnech, napadl mě Neil Gaiman. Hrozně mě zklamalo, že si autorka dala tu práci, že každý Londýn je zasazen do jiného státu s jiným jazykem, jinou historií a prakticky to nevyužila. Nemluvě o tom Černém Londýně, na ten jsem se doopravdy těšila. Mám pocit, jako kdyby se toho nic moc v té knize nedělo. Jako kdyby dal někdo Victorii na napsání knihy týden. Jestli jsou takové všechny díly ... no nazdar.

Co se mi líbilo, byly ale detaily. Třeba, Kellův kabát bych brala hned, nemluvě o tom, že Lila si normálně přizná některé dost děsivé věci. A nebudu lhát, schválně jsem si googlila, kolik stojí oční protéza (jenom ze zajímavosti). Jazyk je celkem pěkný, nijak umělecky vyvedený, ale pořád srozumitelný a čtivý. Upřímně doufám, že se další díly rozjedou, ale po tomhle se k nim hned jen tak asi nedostanu.

Gooverka
01.07.2020 3 z 5

Solidní fantasy, která se skvěle četla. Na to, že bývá knížka řazena k YA, tak musím říct, že "cringy" momentů tam pro mě bylo jen pár. Kniha má propracovaný magický svět, s hlavními postavami jsem soucítila, nicméně mi tam celou dobu něco chybělo. Z konce jsem nebyla nijak odvařená, takže za mě lepší průměr. Po dalším díle sáhnu v tom případě, že budu mít chuť na něco podobně nenáročného ale čtivého.

uziRM
20.04.2020 5 z 5

Už když jsem si tuhle sérii kupoval, hned jsem si vzpomněl na knihu N. Gaimana - Nikdykde. Pár paralel se tu jistě najde, ale to je tak všechno. Okamžitě jsem se nechal vtáhnout do děje. Příběh, postavy i magie mě jednoduše bavily.

Artinka
15.04.2020 3 z 5

Asi bude chyba ve mně, ale YA fantasy je na mě prostě zbytečně osekaný žánr. Kdyby se ten samý námět zpracoval jako plnohodnotné fantasy bez cílení na mladší čtenáře (alespoň to jsem z knihy cítila), mohlo by to být perfektní. Ale tenhle vypravěčský styl příběhu ubral na kouzle.

Suma sumárum: Svět vytvořen skvěle, myšlenka 4 Londýnů s rozdílnými charakteristikami skvělá, příběhu ale málo, po popisu světa s nedostatečným prostorem, skoro, jako by už se autorka nemohla dočkat, až knihu dopíše. Takže myšlenka dobrá, ale prosím přepsat :-) Jako příklad - scéna, kdy dveře hlídá kluk, očividně ovládaný kouzlem. Hrdinka pochopí situaci, ale stejně ho musí prostě zabít. Co tak rozvést myšlenku, dát tam trochu citu, depresivního podkresu celé věci, vnitřní boj hrdinky, která prvně promyslí možnosti, jak mladíka nezabít ale kouzlo obejít (i když třeba bezvýsledně)...

Příběh jde číst samostatně, ale i přes mé výhrady po dalších dílech pravděpodobně sáhnu. Už proto, abych zjistila, zda se autorka na prvním díle dostatečně nevypsala a nevytříbila styl.

Damonka12
15.04.2020 5 z 5

Po dočtení knihy jsem byla naprosto nadšená, Kell i Lila mi přirostly k srdci. Svět je skvěle vykreslen a pochopitelně popsán. Knize nechybí ani ironie a romantika. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

janyska13
14.04.2020 4 z 5

Ze začátku celkem dlouhý popis světů a všeho okolo.
Kell si mě získal hned svojí osobností.
Lila naprosto skvělá!
Na můj vkus umřelo až moc fajn lidí.
No a jsem zvědavá o čem jsou další díly, dá se to číst i samostatně, přijde mi to celkem ukončené.
Ale i přesto mi tam něco málo chybělo a čekala jsem tam trochu víc akce v jistých směrech...

Hanamo
28.02.2020 4 z 5

První díl super poutavé čtení, dá se číst i bez pokračování dvou dalších dílů.

Ainyska
19.02.2020 4 z 5

Pravdou je, že z počátku jsem se neuměla začíst a neustále knihu odkládala. Zhruba po 80-100 stranách mě děj vtáhl a nepustil. Tudíž z původních 3*, které jsem chtěla této knize dát, zvyšuji na 4* a doufám, že pokračování se ponese ve stejném duchu.

Kell, jakožto má oblíbená postava, není zde vykreslen jako nejlepší z nejlepších, jako to bývá u jiných fantasy, ale jeho schopnosti jsou pouze nadprůměrné a to je možná i to, co mě na knize bavilo. Dává to prostor pro zdokonalování a rozšiřování jeho moci. Lila je prostě Lila, snad v dalších dílech trochu dospěje a zmoudří. Brácha našeho antariho je takový medvídek, kterého má každý rád, osobně jsem ráda, že není zde hlavní postavou, měl by i dál zůstat v pozadí jen jako doplnění naších hlavních postav. Je sice parádní vložkou, ale jako postava je nudná. Každopádně tuto knihu mohu doporučit, nic moc jsem od ní neočekávala a překvapila.

Per-quiee
19.01.2020 2 z 5

Tato kniha mě vůbec nebavila. Svět zajímavý, ale děj příliš jednoduchý.

magie pro dospívající mládež (young adult)

Victoria Schwab
americká, 1987
2021  86%Neviditelný život Addie LaRue
2016  83%Temnější tvář magie
2014  81%Archiv
2017  84%Divoká píseň
2017  85%Neobyčejní

Kniha Temnější tvář magie je v