Setkání stínů

Svět je, zdá se, zachráněn, dobrodruh Kell, jeho poloviční bratr Rhy a zlodějka Delilah Bardová si lízají rány po drtivém střetu se zlem. V tomto ještě temnějším pokračování Temnější tváře magie se dostáváme ještě hlouběji do autorčina čtyřbarevného světa a poznáváme jeho svérázné obyvatele. Londýny se chystají na mezinárodní kouzelnické hry, hlavně ten červený, ale o slovo se nejspíš opět hlásí i Londýn černý: z každé skončené noci se rodí nové stíny a začínají tropit neplechu. Že by to byli dávní zemřelí, kteří by si také chtěli zasoutěžit o cenu pro největšího mága? To by musely dodržovat pravidla fair-play! Ale jejich zájmy se zdají být jiné a kouzlo, které, je řídí, je mnohanásobně zlovolnější, hrozí totiž zničit každý z barevných Londýnů, ve kterém to ještě trochu žije....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324834/big_setkani-stinu-3YR-324834.jpg 4.5175

Tvář magie 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

A Gathering of Shadows, 2016

Kniha Setkání stínů

eliska2126
16.12.2021

Většinou se říká, že druhé díky jsou slabší, než první a u Setkání stínů to bohužel platí. Z prvního dílu Temnější tvář magie jsem byla naprosto nadšená. Zamilovala jsem si svět, Kella i Lilu. Ale v tomhle díle se prostě nic nedělo. Ale jakože skoro vůbec. Kniha má něco málo přes 470 stránek a 3/4 knihy se připravujeme na jednu událost. Žádná akce, jen furt nějaké přípravy.
Samotná akce nastává až v posledních třech kapitolách, kdy už teda probíhá událost, na kterou jsme se celou knihu chystali, takže jsem konečně dostala to, co jsem čekala. Až na to, že v poslední čtvrtině knihy je to jaksi málo a čekala jsem od toho takovou skvělost jako byl první díl.
Postavy byly ze začátku taky takové nijaké, pak se to naštěstí teda nějak rozjelo. Přibyla nám tady jedna nová a to Alucard Emery a ten byl příjemné zpestření. Zajímal mě jeho původ, jeho charakter, no prostě si mě získal.
Každopádně tento díl skončil dost dobře, takže do dalšího se určo pustím. Jen si asi dám chvilku zase pauzu.

makik111
08.11.2021

Naprosto dokonalé, smekám před autorkou.

Komaeda
07.10.2021

Wow wow wow

roman9276
20.08.2021

Tahle série mě teda hodně baví. Měl jsem trochu strach, protože jsem byl už za půlkou a pořád to bylo takový pomalejší, ale závěr se teda rozjel jak svině a už jsem tempo skoro nestíhal. Originální věc, která se jen tak nevidí, hlavní postavy jsou mi velice sympatický a strašně moc jsem byl nadšenej, jakym směrem se autorka rozhodla ubírat. Celej turnaj jsem si hodně užil a z celý knihy je to určitě to nejlepší. O to víc se na poslední díl těšim.

andrejci
07.08.2021

Tak druhý díl mám za sebou. Bála jsem se, že to bude typický vycpávkový díl. Naštěstí nebyl. Autorka to krásně vymyslela na to , že to vypadalo, že to ukončila po první knížce. Ze začátku mě to tolik nebavilo, protože už jsem ten svět znala. Ale potom mě to opět pohltilo. Hlavně teda kouzelnické hry. Ty mě pohltily. Skvěle vymyšlené. Něco jako olympiáda u nás.
U postav mě nejvíc překvapil Kell. Plně jsem s ním soucítila a bylo mi ho líto. Ale zase jsem si ho víc oblíbila. Stejně jako Rhyii. Ten to u mě opět vyhrál svými komentáři.
Alucard byl za mě skvělý a hned tam zapadl. Jako kdyby tam byl už od prvního dílu. Lila tam podle mě mohla víc prostoru. Ale zase ty věci co vymýšlela byla skvělé.
A hlavní padouch? Za mě je super. Hodně se na těším na co bude v dalším díle. Hlavně po tom konci. Byl skvělý a vůbec mě nenapadlo, že to autorka tak ukončí. Kdybych měla čekat na knih rok tak bych to nevydržela. Celou dobu jsem se bála aby tam nebilo žádné klišé nebo aby autorka neztratila nit a nepokazila to.
Bylo to důstojné pokračování. Druhý díl mě vůbec nezklamal a těším se na závěr. A jelikož druhé díly bývají takové vycpávkové tam jsem hodně zvědavá, protože jestli tohle byla vycpávka tak pokračování musí stát za to.

DreamerX9
22.07.2021

Do druhého dílu jsem se původně nechtěla pouštět jelikož konec první knihy mi stačil ale upřímně vůbec nelituji protože otevřela spoustu nových dveří a většinu z nich otevřené pro třetí část. K hodnocení druhého dílu...vetsiniu to bývá prokousávaci průměr a tady tomu tak není druhá část je čtivá napínavá a nevyplatí se si cokoliv plánovat v hlavě dopředu protože autorka to ještě několikrát obrátí. Dej mě chytnul už na zacatku a nepustil ani na konci (hned beru další dil). Autorka má úžasnou fantazii, to jak dokáže držet linii magie a originality prostě cením. Jsem zvědava jak se dej bude vyvíjet dál

Lokina
06.12.2020

Druhé díly většinou jsou slabší, moc se v nich neděje a příběh se nikam neposune. To ale neplatí pro Setkání stínů. Sice začátek byl rozporuplnější, druhý díl jsem četla hned po jedničce, takže mi v paměti utkvěly důležité momenty, takže jsem po několika stránkách neměla problém, se začíst. Kniha má neuvěřitelně svižné a čtivé tempo.
Přibyla nová postava Alucarda Emeryho, která když se objevila, ukradla si pro sebe veškerou pozornost. A ať už se jednalo o jeho charakter nebo vystupování v jednotlivých scénách, bylo to okouzlující, vtipné a roztomile drzé ❤
Příběh moc nenabízí jiné Londýny, ale nahrazuje to parádní akcí, humorem a postupným odhalováním skrytého nepřítele.
Kniha skončila jedním velkým zvratem, takže jak tento příběh skončí, si musím přečíst.

bosorka
17.08.2020

Po prvním díle série Tvář magie jsem vyslovila přání, aby se autorka nevystřílela z nápadů a pokračování bylo plné nápadů. Nevystřílela. Dokonce můžu říct, že druhý díl - Setkání stínů - se mi líbil ještě víc. Přestože třeba rozjezd byl pomalejší a akce se dostavila později. Vůbec to nevadilo, protože mě velmi bavilo sledovat jednotlivé postavy, které mají skvěle rozdané karty. Lila, Kell, Alucard i Rhy mě pořád baví a je mi jasné, že pořád mají co říct. Děj je svižný, baví mě slovní přestřelky zúčastněných. A ten konec, hmm, myslím, že tentokrát po třetím díle sáhnu mnohem rychleji. 4 a půl.