Tutanchamon - Poslední tajemství

Tutanchamon - Poslední tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28606/bmid_tutanchamon-posledni-tajemstvi-apx-28606.jpg 4 41 9

Román známého francouzského egyptologa, jehož odborné knihy i beletristické práce byly přeloženy do mnoha jazyků, nás vrací do atmosféry Káhiry na počátku padesátých let, do konce vlády krále Farúka a prvních dnů Násirova režimu. Se znalostí faktů staroegyptské historie i reálií moderního Egypta autor přibližuje barvitý svět města na Nilu a na jeho pozadí se odvíjí napínavý příběh newyorského advokáta Marka Wildera, který hledá záhadné Tutanchamonovy papyry. Kniha upoutá napětím, zápletkami plnými zvratů a také osudovou láskou, prodchnutou vášnivým citem. V dramatickém příběhu se čtenář seznámí rovněž s poklady Káhirského muzea a zavítá do oblasti Luxoru, kde jsou soustředěny nejvýznamnější egyptské památky.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Toutankhamon - l’ultime secret , 2008

niki-chan
17.06.2021 4 z 5

Moc hezká kniha o Egyptě, jeho mystice a dobové politice. Tutanchamon a jeho papyry jsou záhadou, kterou bude chtít rozluštit i čtenář sám. Popisy Nilu a jeho okolí prostupují celým příběhem a přenesou do samého centra dění. Milostná linka trochu narušuje děj (pořád se milují, bla, bla...), ale vzhledem k ostatnímu se to dá odpustit.

GYROTOURBILLON
17.03.2021 5 z 5

Krásná kniha , kterou jsem nyní přečetl po druhé. Kdo má rád Tutanchamona a jeho poklad , bude nadšen . Též kniha P. Vandenbergra Král z Luxoru, splní vaše očekávání. Mimo jiné , výstava Toutanchamon v Praze , mé pocity dovršila.

lábuska1
21.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila,poutavý příběh,ve kterém jsem se dozvěděla spoustu historických zajímavostí.Až mně to donutilo ověřit si pravost ;-)

ctuacturad
12.02.2020 3 z 5

Tématika mému srdci blízká. Odpustil bych si snad jen tu "magickou" část. Jinak kvalitně zpracovaná kniha k tolik opomíjenému tématu moderní archeologie. Tutanchamona zná každý, příběh jeho papirů nikdo. Momentálně čekám knihu jedné mladé české autorky k tomuto tématu, už ji mám objednanou, takže snad to bude podobně vymazlené. Jen houšť.

ufounek17
20.09.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. Takový konec nutí k další části .... ještě by to chtělo pokračování ...

Vojla
20.07.2018 5 z 5

Dílo se mi velmi líbilo, od autora bylo mé první, ale určitě ne poslední.

Rade
08.03.2016 3 z 5

Plus za Howarda Cartera a za exkurz do egyptských dějin začátku padesátých let. Oceňuji snahu o historickou přesnost (četné odkazy na prameny přímo v textu).
Vlastní příběh newyorského právníka se mi již tolik nelíbil, přišlo mi to takové trochu umělé a prvoplánové; nakonec mi ta směsice reálných dějin s agenty CIA a staroegyptského nadpřirozena přišla poněkud za vlasy přitažená, nicméně ten závan tajemna jsem si na závěr aspoň malinko užila…

tenax
17.12.2015 4 z 5

V knize se prolínají dvě časové roviny – období archeologických výzkumů Howarda Cartera a doba Násirova vojenského převratu v Egyptě. Na tomto pozadí se odehrává dramatické pátrání po bájných Tutanchamonových papyrech. Takto řečeno, byl by to čistokrevný historický thriller. Jenže oni se tady (v roce 1951) objevují zlí démoni, kouzla, ochranné amulety a čistokrevná magie! A to už je spíš horor. Napínavý, čtivý a dobře vyprávěný, ale přeci jenom trochu žánrově neukotvený. Za to strhávám jednu hvězdičku, ale rozhodně četby nelituji a doporučuji každému, kdo má rád historii, napětí a tajemno. Autor zná a umí.

Aerine
20.08.2011 3 z 5

Zajímavá a pro mě neznámá historie o jednom z tajemství Tutanchamona, úplně chápu zaujetí Marka pro Egypt, mít příležitost prozkoumat ho tak zblízka jako on, neváhám ;-) Určitě neméně zajímavé je pozadí příběhu – doba převratu egyptské politiky – info jsou pravdivé a velmi poučné. Přesto kniha nepatří mezi nejlepší z egyptského prostředí. Navíc překladatel podle mého neodvedl nejlepší práci, slovosled některých vět působí poměrně krkolomně a nečesky :( Což tedy knize ubírá na přitažlivosti.

Egypt faraoni Tutanchamon starověký Egypt

Christian Jacq