Tušení stínu

Tušení stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8279/bmid_tuseni-stinu-ycV-8279.jpg 4 247 26

V dávné minulosti lidstva nacházíme jisté pozoruhodné skutečnosti naznačující existenci ztracených civilizací, podivných a nám vzdálených. Znamená to tedy, že vývoj lidstva je delší a složitější, než jsme se dosud domnívali, nebo došlo ke kontaktu s obyvateli jiných světů? Ludvík Souček vychází ve své knize z vědeckých objevů nejrůznějších disciplín (astronomie, biologie, geologie, archeologie aj.), učiněných zejména v posledních letech, seřazuje je osobitým systémem, přesvědčujícím čtenáře o existenci "bílých míst" čili tušení stínu. Vysvětluje zároveň tzv. indicie, ať jsou to hmotné nálezy nebo nepochopitelné znalosti dávných civilizací, v jejichž hodnocení je však kritický a obezřelý, sám věnuje kapitolu vyvracení mýtů a vysvětlování záhad, jež záhadami nejsou.... celý text

Terva
08.06.2015 5 z 5

Tohle je prostě moje parketa. civilizace na naší i jiné planetě, mimozemšťané a hlavně téma, co jsou zač delfíni? Prostě nádhera. Spousty informací, spousty cest a jen jeden stín.

wooloong
25.12.2014 5 z 5

K Součkovi jsem se dostala už v dětství a doslova jeho knihy plné záhad hltala. Tahle byla jedna z prvních.

kolmanpeter
09.12.2013 5 z 5

Když si uvědomím kdy byla napsaná a kdy jsem ji četl poprvé , tak to byla pecka.

RaptoR
08.08.2013 5 z 5

Pro mě možná trochu hůře čtivá, ale se spoustou zajímavých informací. Tušení souvislostí si rozhodně nenechám ujít :)

Jack Bauer
02.12.2011 5 z 5

Takový český Däniken...

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Úžasná kniha. Už proto, že se skvěle četla tajně ve škole pod lavicí :o)