Tušení podrazu

Tušení podrazu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443/bmid_tuseni-podrazu-Fr9-443.jpg 4 66 13

Podle názvu je patrné, že kniha má něco společného s Ludvíkem Součkem. Ano, je to tak trochu zase detektivka, v níž můj hrdina David Kacer pátrá po ukradeném rukopisu Součkovy třetího dílu trilogie o záhadách (Tušení stínu, Tušení souvislostí vyšly, Tušení světla někdo ukradl po Součkově smrti v roce 1978). Rok 1978, čím je podstatný? Je to prosté, milý Watsone, v té době byly zveřejněny první výsledky experimentů s mobilním telefonem.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Tušení podrazu , 2007

sf1
25.04.2023 odpad!

Tušení šílené nudy se po zhruba sto stranách změnilo v jistotu otřesné pitomosti.

jaromir2255
29.01.2021 3 z 5

No kdyby to nebyl román o Součkovi, bylo by to snad lepší...S Tušením světla to nemělo moc společného. Jako samostatný sci- fi román by to bylo lepší

Eicherik
27.10.2019 5 z 5

Velmi povedená kniha, která se bude asi nejvíc líbit čtenářům, kterým někdy učarovala tvorba Ludvíka Součka. Je to psané v podobném stylu a kniha je bohatě ilustrovaná v takovém moderním stylu a zároveň součkovském. Je poznat, že Ondřej Neff má Ludvíka Součka pečlivě nastudovaného. Nejlepší na tomhle příběhu je samotné pátrání v pražských reáliích a v relativně nedávné minulosti.

mulderka
10.12.2018 4 z 5

Každopádně originální, solidně zpracovaný a jen občas lehce za vlasy přitažený nápad a námět. Řekla bych, že LS se v záhrobí /nebo ve svém konspiračním bungalovu?/ potutelně usmívá...
Co se mě týče, beru tuhle knížku po delším rozmýšlení nakonec jako poctu klasikovi české SF a záhadologie. Velice by mě ale zajímalo, jak na Tušení a některé narážky v něm reagovala Součkova pozůstalá rodina...

RyonMathrin
19.02.2018 5 z 5

Výborný námět zpracovaný mistrem sci-fi. Co víc dodat?
Snad jen to, že kdo nezná knihy Ludvíka Součka, na které se Tušení podrazu decentně odkazuje, tedy Tušení stínu a Tušení souvislosti, tak je vřele doporučuji.

YA-girl
02.05.2017 3 z 5

Perfektně mě to vtáhlo do děje - odehrává se to (víceméně) v současnosti, na místech, která znám... a je to takové snadno uvěřitelné, což mám ráda. Navíc "česky" uvěřitelné ;). Plus skvělý námět, ten mě nadchl a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale konec mi přišel až moc... překombinovaný. A nebo jsem to možná ani úplně nepochopila ;).

Rade
30.05.2016 4 z 5

I když sci-fi není zrovna můj šálek, tak tohle se mi docela líbilo.
Plus za Ludvíka Součka, jehož knihy jsem hltala v dětství (Cesta slepých ptáků, Runa Rider, Krotitelé ďáblů) i později (Tušení stínu, Tušení souvislosti). A taky za pražské reálie, což je hodně příjemná změna po knihách odehrávajících se v kulisách mně neznámých měst a krajin, které pak lovím na googlu, a moc si je nedovedu představit. Díky známému prostředí bylo reálnější a uvěřitelnější. A do třetice za nevšední grafickou úpravu knihy, která příběh nejen ilustrovala, ale i dotvořila.

Nagadir
15.03.2016 5 z 5

Wow, prostě wow! Sakra dobrá scifárna =) Spousta úžasných a mrazivých nápadů a ten konec, proklatě XD

9/10

gersie
08.12.2014 5 z 5

Opět další povedená kniha pana Neffa. Krásně se to čte , je plná zajímavých zápletek a netradičních nápadů. Obdivuji autorovu fantazii a děkuji za pěkný kousek do knihovny.

tenax
06.11.2013 5 z 5

Zatracený Neff :-)!!! Způsobil mi několik probdělých nocí, protože jsem se od jeho knihy nemohl odtrhnout. Jako milovník Součka, sci-fi a nejrůznějších záhad vůbec jsem se neskutečně bavil a napínal, vychutnával si nejen skvěle vymyšlený a napsaný příběh, ale i věrohodně popsané pražské lokality a detaily ze Součkova života a díla. Výborný je i ilustrační doprovod Martina Zhoufa a vůbec celé výtvarné zpracování knihy.

PePe
09.11.2011 5 z 5

Opravdu nevím co k této knize psát. Spolu s Hvězdou mého života je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Skvělý příběh, fotografie realistických lokací z Prahy, to vše zaručuje, že vás kniha během prvních stránek vtáhne a nepustí až do úplného konce.

Locater
07.10.2011 4 z 5

Velmi dobrá a povedená kniha, doporučuji.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

překvapení !! dobré, velmi dobré !!

Ondřej Neff
česká, 1945