Turnaj Ledňáčků

Turnaj Ledňáčků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301784/bmid_turnaj-lednacku-rkp-301784.JPG 5 2 1

Turlogh
26.08.2018 5 z 5

Mnohem lepší kniha než její pokračování Ledňáčkové v Kladsku. V hlavních rolích se představí skautská družina Ledňáčků, její nejmenovaný oddílový skautský vůdce, a dále Vašík-Ptáčník, Přemek-Horolezec, Karlíček-Snílek, Láďa-Stopař, Ruda-Dřevař, Fráňa-Střelec a Toník-Rybář. Opět zde nefiguruje rádce družiny Arnošt? ! Chlapci skauti dostanou od vůdce velice zajímavý a specifický úkol. Mají každý sám strávit celý den v přírodě a zaměřit se každý tzv. na svůj zájmový obor. Večer potom po návratu postupně vypráví poutavě a mile každý z nich své zážitky ostatním a svému vůdci. Vyprávění to jsou velice zdařilá a poutavá. A pan Čapek, spisovatel, ponechává velmi otevřený a zajímavý konec... přijde totiž bouře a vůdcem původně zamyšlené zhodnocení a vyhlášení vítěze vyprávění formou všeobecného hlasování je tímto znemožněno. Proto se pan spisovatel s panem nakladatelem obracejí na skautskou veřejnost té doby (píše se rok 1946 a obnova skautingu je v Československu po válce v plném proudu) aby svými ohlasy do nakladatelství určili sami vítěze všech vyprávění v knize obsažených. Originální, což? Jak to dopadne, se dozví ten, kdo si přečte pokračování knihy Ledňáčkové v Kladsku. Já je už četl, ale výsledky neprozradím!