Tulák po pouštích

Tulák po pouštích obálka knihy
Mé hodnocení:

Dobrodruh a fotograf Bruno Baumann již více než dvacet let prochází ohromujícími krajinami písečných i horských pouští Afriky a Asie, které zažil tak intenzivně jako žádný jiný Evropan. V této knize dokumentuje své expedice po navštívených pouštích, které právem vzbuzují pozornost, ať už je to jeho překonání pouště Taklamakan s karavanou velbloudů, osamocená pěší cesta pouští Gobi či jeho dlouhé putování z Čadu až do Egypta napříč Saharou. Baumann propojuje své osobní dobrodružství s hlubokými znalostmi příslušné kultury a vypráví o napínavém setkání s horským národem Tubu, o vysychajících řekách, kvetoucích oázách i staletých pokladech. Naléhavě a úchvatným způsobem podává hraniční zážitky z pouště; krásu a nemilosrdnost, bohatost života i skromnost, fascinaci i absolutní odevzdání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398832/tulak-po-poustich-Xik-398832.jpg 3.73
Literatura světová, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jota

Der Wüstengänger, 2011

Kniha Tulák po pouštích

marie7586
28.07.2020

Velmi dobrá kniha, nemám co vytknout. Dostala jsem ji, když jsem byla měsíc připoutaná na lůžko a byla pro mě dobrý společník - mohla jsem se toulat aspoň v myšlenkách.

mgeisselreiter
21.06.2020

Dobře a čtivě napsaná kniha. Dokázala ve mně probudit zájem o pouště, neboť autor je dokáže líčit od srdce. Je cítit, jak je miluje, jak je vychutnává. I když se jedná o starší výpravy (1989, 19993, 1996), nic to neubírá ze zajímavosti, navíc kniha vyšla v roce 2011, takže autor ji zasazuje do nedávné současnosti (zmiňuje, co následovalo později na místech, kde byl apod.).
Nakladatelství Jota tentokrát trochu odfláklo korektury. I když provedení knihy je dobré a kvalitní včetně pěkné barevné foto-obrazové přílohy, v textu se vyskytuje poměrně dost chyb. 75-80%, 20. 6. 2020.