Tulák po pouštích

kniha od:

Tulák po pouštích obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Dobrodruh a fotograf Bruno Baumann již více než dvacet let prochází ohromujícími krajinami písečných i horských pouští Afriky a Asie, které zažil tak intenzivně jako žádný jiný Evropan. V této knize dokumentuje své expedice po navštívených pouštích, které právem vzbuzují pozornost, ať už je to jeho překonání pouště Taklamakan s karavanou velbloudů, osamocená pěší cesta pouští Gobi či jeho dlouhé putování z Čadu až do Egypta napříč Saharou. Baumann propojuje své osobní dobrodružství s hlubokými znalostmi příslušné kultury a vypráví o napínavém setkání s horským národem Tubu, o vysychajících řekách, kvetoucích oázách i staletých pokladech. Naléhavě a úchvatným způsobem podává hraniční zážitky z pouště; krásu a nemilosrdnost, bohatost života i skromnost, fascinaci i absolutní odevzdání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398832/tulak-po-poustich-Xik-398832.jpg 3.73
Žánr
Literatura světová, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jota
Orig. název

Der Wüstengänger, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Tulák po pouštích

Přidat komentář
marie7586
28.07.2020

Velmi dobrá kniha, nemám co vytknout. Dostala jsem ji, když jsem byla měsíc připoutaná na lůžko a byla pro mě dobrý společník - mohla jsem se toulat aspoň v myšlenkách.

mgeisselreiter
21.06.2020

Dobře a čtivě napsaná kniha. Dokázala ve mně probudit zájem o pouště, neboť autor je dokáže líčit od srdce. Je cítit, jak je miluje, jak je vychutnává. I když se jedná o starší výpravy (1989, 19993, 1996), nic to neubírá ze zajímavosti, navíc kniha vyšla v roce 2011, takže autor ji zasazuje do nedávné současnosti (zmiňuje, co následovalo později na místech, kde byl apod.).
Nakladatelství Jota tentokrát trochu odfláklo korektury. I když provedení knihy je dobré a kvalitní včetně pěkné barevné foto-obrazové přílohy, v textu se vyskytuje poměrně dost chyb. 75-80%, 20. 6. 2020.