Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/bmid_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 5 2989 511

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Labyrint

The Star Rover , 1915

Gabča17
Gabča17
22.10.2016 5 z 5

Smekám před autorem.
Dlouho jsem přemýšlela jestli si tuto knihu mám koupit, protože nemá ráda dobrodružné knihy, ale tato kniha je snad nejlepší co jsem kdy četla. Někdy se mi teda zdálo že je snad nekonečná a občas jsem pár pasáži přeskočila, ale stejnak jsem jí ráda četla. A každý by si jí měl pořídit do své knihovny!

zaranda
zaranda
21.10.2016 4 z 5

Podivuhodný příběh muže, kterému uvěznění těla nemohlo uvěznit ducha. Který se naučil umění "malé smrti", aby tak jeho duch mohl putovat napříč časem i prostorem.
Rozhodně nejde o odpočinkovou četbu, ale o knihu, která vás nutí přemýšlet.

Špínobubla
Špínobubla
13.10.2016 5 z 5

Je neuvěřitelné, že tato kniha byla napsána v roce 1915 a je stále tak aktuální, vůbec nestárne, spíše naopak. My uživatelé můžeme napsat spoustu komentářů, ale kvalitu knihy prověří pouze čas, přežijí jen ty nejlepší a toto je jedna z nejlepších knih, co znám. Troufnu si říct, že patří mezi 10 nejlepších knih vůbec!

Luca84
Luca84
10.10.2016 5 z 5

Nejsilnejsi kniha meho zivota.

MarcelStrnadel
MarcelStrnadel
30.09.2016 5 z 5

Rád bych k této knize napsal delší (jak mám v oblibě) bohatě občerstvující komentář, ale tentokrát to neudělám. Mám pro to několik důvodů a ty jsou: je to už delší doba, kdy jsem Tuláka dočetl a to znamená, že jsem mnoho detailů zapomněl, ale to hlavní ve mě zůstává, to si v sobě ponesu snad i do konce svého života a ten druhý je, že k této knize není ani co dodávat. Naprosto mi sedla. Jen v jediném momentu jsem se zasekl a to při vyprávění o šermíři, který je nakonec zabit. Nevím, jestli je to příběhem samotným anebo tím, že jsem znovu začínal jezdit vlakem do školy a musel jsem se znovu naučit číst mezi hlučícími lidmi. Snad trochu od obojího. Ale určitě vím to, že se k Tulákovi znovu vrátím, nejen protože je to kniha se zajímavým příběhem, ale i kniha plná filozofických úvah, se kterými souzním.

Denika
Denika
29.09.2016 3 z 5

Skvělé téma, které London zabil těmi neskutečně nudnými příběhy, respektive jednotlivými scénami z minulých životů. Prvotní snahu o to, abych nepřeskočila ani slovo, vystřídala nuda a nedalo se jinak než při každé další toulce do minulého života přeskočit pár pasáží. Než abych na deseti stranách četla o šermířském souboji, to radši budu hledět do zdi. Reinkarnace a převtělování jsou mi velmi blízké a pasáže v knize, které se těmto tématům věnovaly, byly naprosto skvělé - až z toho měl člověk "cvrčky v očích" a husí kůži. Bohužel, výjimečné téma napůl pohřbil zbytečnou omáčkou okolo. Velká škoda.

"Zde končím. Mohu se jen opakovat. Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít. Jen tělo umírá a pomíjí, neustále se plazí díky chemickému fermentu, který mu dává informace, věčně je tvárné, věčně krystalizuje jen proto, aby zase roztálo v tekutý stav a znovu krystalizovalo v nových a rozmanitých formách, které mají jepičí život a zase roztávají v tekutou hmotu. Jen duch trvá a dál buduje sám sebe postupným a nekonečným převtělováním, jak se propracovává vzhůru ke světlu. Čím budu, až budu zase žít? To bych rád věděl. Rád bych to věděl..."

Karrinka
Karrinka
29.09.2016 5 z 5

Bolest, mučení, blížící se smrt... K čertu s tím. Dokud si nenecháte zlomit ducha, nemůže nad vámi nikdo vyhrát. Zavřete oči, opusťte své tělo a nechte se unést jinam, napříč časem i prostorem. A zažijte jiné boje, jiné lásky, jiná trápení a jiná štěstí, v jiných tělesných schránkách, stejně tak chatrných a vlastně stejně nedůležitých.

Darrelli, díky! Takovéhle toulání po hvězdách jsem si užila až do posledního písmenka.

Sighisoara
Sighisoara
27.09.2016 5 z 5

Nejtemnější kniha s nejjasnějším a nejopravdovějším posláním!

zuzca.h
zuzca.h
26.09.2016 4 z 5

Opravdu zajímavý pohled na život a nejen na jeden.

kk_proste
kk_proste
23.09.2016 5 z 5

Nejsem ani schopna najít slova a napsat smysluplný komentář. Slovaberoucí, dechberoucí...

jitka3162
jitka3162
16.09.2016 5 z 5

Neskutečná kniha, zezačátku trošku náročnější četba, ale stálo to za to. Velmi silný příběh. Zezačátku mě moc nebavily dobrodružnější pasáže z minulých životů, ale nakonec jsem se do toho ponořila. Skvěle napsané!

Rawen616
Rawen616
12.09.2016 5 z 5

Je zbytečné se rozepisovat. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Poslední kapitoly jsou tak nádherně chlapskou poctou životu, ženám a síle lidského ducha, že mě to uplně odrovnalo.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova
30.08.2016 4 z 5

"Síla" je první slovo, které mě v souvislosti s touto knihou napadá. Je dechberoucí. Ale něco mi tu klade odpor. Příliš "samo v sobě"... snad bych to mohla vzdáleně popsat jako něco velice mužského, co neladí s mou ženskostí. Je fascinující to sledovat, nemožné se ztotožnit.

coquus
coquus
29.08.2016 4 z 5

Zaujalo mě zajímavé kontrastní prolínání nelidských podmínek vězení s dobrodružstvími z minulých životů. Celou knihou se vine spousta zajímavých myšlenek a úvah, které stojí za zamyšlení.

Eldar80
Eldar80
25.08.2016 4 z 5

Tohle je pro mě jedna z nejdivnějších knih. Je to hlavně autorem a pak obsahem knihy. Vůbec bych totiž nečekal, že v Londonových knihách objevím takové vyloženě esotericky explicitní téma. Zvláště u Londona, který se něčemu podobnému spíš vyhýbal a opíral se o přirozený ideál lidství. O život v harmonii s přírodou a díky tomu i se sebou samým. A pak najednou tohle.
Celou knihu vypráví vězeň, který popisuje své životní zážitky. Děj se tak z naprosté většiny odehrává mimo vězení. A už od začátku je zřetelně cítit Londonova literární vyjímečnost. Je to skutečně něco jiného než spousta ostatních knih. Ale to téma je pro mě neuchopitelné. Nemám na mysli myšlenku, že velikost člověka není daná tělem, ale jeho Duchem. To co nedokážu uchopit je pár použitých esoterických představ v této knize. Co tím London myslel? A proč zrovna v této knize, když jinde o tom nepsal? Proč takto podpořil vítězství Ducha nad hmotou? I přes těžko uvěřitelnou zápletku velmi působivé díky autentickému popisu jednotlivých příběhů. Pro čtenáře hledající hlavně dobrodružství a napětí to opravdu není. Jinak doporučuju všem. London píše skutečně krásně a kniha vám bude vrtat hlavou. Je to hezké, ale nadšení u ostatních mě nějak míjí... 85%

fornication
fornication
22.08.2016 5 z 5

Krasna kniha o sile lidske mysli. Jedna z nejlepsich knih, ktere jsem vubec cetla.

anarchius
anarchius
18.08.2016 5 z 5

Povinná četba! Skvelé! Prvá polovina sa nesie vo väzenskom opare plnom násilností a svinstva. Druhá polovica otvára dvere do Londonovej mysle plnej astrálneho cestovania. Uplne som sa nechal uniest.

kacenka7206
kacenka7206
17.08.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Z počátku se mi hůř četla, ale pak jsem si na to zvykla a paráda. Úplně mi změnila pohled na svět.

lencin
lencin
12.08.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih. Četla jsem ji už několikrát a pokaždé našla něco nového a úchvatného. Doporučuji!

Crimble
Crimble
06.08.2016 4 z 5

Výborná kniha, návod k přežití za nelidských podmínek. Lidskost, nezlomnost, úchvatná fantazie. U mne trochu limitující překlad z 20. let minulého století, někdy to bylo až moc těžké, a nakonec to možná může i za tu hvězdičku dolů. Asi dva příběhy z Darrellových fantazií se mi zdály až příliš ukecané a zdlouhavé. Ale vrátím se jednou k této knize v modernějším překladu, a třeba tu hvězdičku doplním :)