Tufova dobrodružství (6 povídek)

Tufova dobrodružství (6 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9945/bmid_tufova-dobrodruzstvi-6-povidek-GJc-9945.jpeg 4 221 49

Tisíc let putuje kosmická archa Vesmírem. Její posádka je dávno po smrti, ale náklad čeká na svého osvoboditele. Je to však děsivý náklad, zmrazené zárodky těch nejhorších oblud a netvorů z celé galaxie. Jestliže je někdo probudí k životu dojde k nejhoršímu a peklo bude jen rajskou zahradou. A přesně to se povede Havilandu Tufovi, dobráckému obrovi, vesmírnému obchodníčkovi, který miluje nade vše pivo a je pronásledován věčnou smůlou. Tuf si se zvířaty rozumí daleko lépe než s lidmi.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Tuf Voyaging , 1986

Luigi1
26.02.2024 5 z 5

Jsem nadšen těmito pvídkami které se povedly

11191
18.02.2024 4 z 5

Knížku jsem četla jako dítě a nyní jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě. Kniha se mi líbila i předtím, i teď když jsem ji četla podruhé. Tuf je divný týpek, který žije sám se svými kočkami a kvůli jeho povaze se ani nedivím, že nemá rodinu ani posádku. Nikdo by s ním nevydržel. Je to vizionář, ale zároveň vám nedá nic zadarmo. Zakládá si na své nezkaženosti. A navíc zažívá spoustu zajímavých věcí, co stojí za přečtení.

denib
08.01.2024 5 z 5

Tohle sci-fi čtení mě vyloženě nadchlo. Zamilovala jsem si svéráznou osobnost a osobitost Tufa, který si zase zamiloval kočky. Vidím v tom určitou podobnost :-) Příběhy jsou originální, zajímavé, lehce čtivé, zábavné a s dobrou pointou. Jediné, čeho lituji, je, že mám k dispozici vydání jen se šesti příběhy, ne s osmi. Byla bych klidně Tufova dobrodružství četla dál a dál a dál...

K.larki
05.01.2024 5 z 5

Není co dodat:) Kniha mě ohromně bavila a Tuf je prostě miláček:)

Dopietzsche
19.11.2023 5 z 5

Martinův styl psaní prostě žeru. A Tufova dobrodružství? Skvělé myšlenky, úžasná hlavní postava... dlouho mě takhle nic nenadchlo. Na tohle je i plný počet hvězdiček málo. I přes smutný a těžce pochopitelný fakt, že je to jaksi nekompletní, fňuky fňuk. Ale život je absurdní drama, takže se už skoro ani nedivím a neptám Proč, lol. P.s.: Prooooč xD

ludek.n
14.07.2023 4 z 5

George R. R. Martina mám díky jeho sbírce Nečekané variace zafixovaného jako vynikajícího povídkáře, proto jsem se hodně těšil, když se mi do rukou dostala kniha Tufova dobrodružství. Očekával jsem dobře promyšlené zápletky, bohatě strukturované osnovy a famózní pointy. A přesně toho se mi i dostalo. Už prolog, který celý cyklus uvádí a ještě vlastně nemá s hlavní persónou, dobromyslným obrem Havilandem Tufem, nic společného, hodně napovídá. Je to dramatické, je to zábavné, je v tom humor, napětí, nápady a noblesa. Přesně v tomhle duchu se pak odvíjejí všechny následující kousky, z nichž Morovou hvězdu a Strážce považuji za naprostý vrchol. Nezklame ale žádná z povídek, každá nabídne osobité vyprávěčské kouzlo, tak vlastní G. R. R. Martinovi. Pět příběhů galaktického obludáře se prostě povedlo a na úvodní sekvenci, jíž jsem tento komentář začal, nemusím změnit ani čárku. Více takových sbírek!

Sitth
03.05.2023 3 z 5

Martina mám rád. A popravdě jeho sci-fi tvorbu více než fantasy. Téhle knize jsem se dlouho vyhýbal, ani nevím proč, asi mě trošku odrazoval obrázek hlavního hrdiny na obálce. Vypadal jako čarovný pedo děda, který lákal své oběti ke čtení a já mu jeho laskavost nevěřil.
Ale nakonec jsem se přeci jen odhodlal, bylo to po delší pauze ve čtení, která mě občas postihuje a tak jsem potřeboval opravdu něco bizarnějšího, co by mě opět nakoplo A ikdyž Tuf nemá zálibu v malých dětech ale spíše v jeho kočkách, ono to zafungovalo. Opět Martin dokázal vymyslet sci-fi bez laserů a vesmírných bitev, které dokáže zaujmout netradičním příběhem. Nemá smysl se moc rozepisovat, protože by to mnohé prozradilo. Proto dávám 75% a jako oddechová lehce zvláštní chuťovka proč ne Dávám 4/6

Kornout
09.01.2022 3 z 5

A hele! Já četl jako dítě knihu od R.R. Martina aniž bych o tom věděl! Co se týče knihy, tak námět je naprosto boží, ale to zpracování!!! První povídka je úžasná vyvražďovačka, ale bohužel pro čtenáře přežije ta nejméně sympatická postava, které vám zbytek knihy leze na nervy svoji arogancí, pošukáctvím a naprosto nulovým charizmatem..Z nějakého důvodu jsem měl celou knihu pocit, že se (pro mě tenkrát neznámý autor) v hrdinovi z nějakého důvodu vzhlédl a to mě rozčilovalo ještě víc. Co se týká ostatních příběhu, ty jsou velice zdařilé, ale na první povídku prostě nemají. Verdikt - těžce nevyužitý potenciál Archy!

anonymní.Ilja
17.12.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které vůbec znám, a kniha, kterou jsem nutně potřeboval do své knihovny. Specifický humor, který mne baví, a příběhy, které komentují lidstvo v kulisách těch nejfantastičtějších světů, které jsou Havilandem Tufem navštíveny.

petr_
16.04.2021 3 z 5

Trochu mi to připomnělo knihu Příběhy pilota Pirxe, a ani nevím proč. Možná tím, že se jedná o povídky provázané jedním hrdinou. Vypráví příběh obchodníka před krachem, který dostal výjimečnou příležitost a využil ji. Nejenom, že se stal ekoinženýrem ale zároveň zůstal obchodníkem a dobrým stratégem. Moc se mi líbil vývoj děje, kdy po něm zákazníci něco chtějí a on jim to dá. Avšak najednou zjistí, že se upsali ďáblu, protože vysledky, jaké očekávali se nedostaví a jsou vmanipulováni do dalších obchodů a ne zrovna levných. V tom vidím aktuálnost tématu, protože názory politiků a vědců na řešení životního prostředí se mohou lišit a pravda může být někde jinde.

vlkodlaq
22.07.2019 5 z 5

Sympatický příběh, který nenásilně vychovává a řeší morální dilemata, zabalený do poutavé sci-fi. Tohle má být jako povinná školní četba.

Ayan0
13.04.2019 5 z 5

Já jsem tou knihou byla naprosto fascinovaná. Sci-fi moc nečtu a tohle byl doopravdy dobrý start k tomu, abych se do Sci-fi žánru pořádně zakousla :)

ZaS
10.04.2019 3 z 5

Vcelku průměrná sci-fi adorující tehdy vznikající genetické inženýrství. Ze současného pohledu téma, které je krutou realitou dneška a tedy pro sci-fi pasé. Zajímavé jsou jen Tufovy proslovy zjevně inspirované shakespearovskou mluvou.

Metla
31.01.2019 5 z 5

Seznamte se s Havilandem Tufem, skromným obchodníkem, který brázdí vesmír ve své lodi „Roh hojnosti vynikajícího zboží za levné ceny“. Vaši společnost by tento obtloustlý obří poctivec nevyhledával a ruku by si s vámi dobrovolně nepodal, dotýká se pouze svých koček. Asociální přístup hlavního hrdiny si okamžitě získal mé sympatie :-).
V prologu nahlédneme do tragického osudu jedné planety a jejích obyvatel, potom se přesuneme prozkoumat tajemství ztracené lodi, zjistíme, jak si Tuf poradí s hladomorem na přelidněném S´uthlamu, proč kolonizátory Namoru sužují vraždící bestie a jak vylepšit souboje ve zvířecích arénách na Lyronice. Povídkám nechybí vtip, napětí ani moudrost, v podstatě je to jedna perla vedle druhé a propašovat do nich autor ještě o něco více humoru, neváhala bych s hodnocením nejvyšším. Takto jsem jednotlivým příběhům nasázela svorně po devadesáti procentech.
Zatleskat musím výbornému překladu a perfektní redakční práci, zamrzí neúplnost sbírky (u staršího vydání). Pamatuji si radost, s jakou jsem tuhle ohmatanou knížku ulovila v antikvariátu za 250,- Kč... a o den později mne málem udeřila Jozefína, když jsem čisté a voňavé výtisky objevila v Librexových slevách za pade. Vzal to šlak, nelituji ani koruny a nedávno jsem si novou, plnou verzi koupila také jako e-book. Těším se, až se znovu vydám na cesty s Hříbkem, Kalamitou a Havilandem Tufem, vesmírným Saturninem. 90%

xxxtopol
24.12.2018 3 z 5

Překvapilo mě, že Tuf nepije pivo tak, jak je reklamováno v anotaci. Je vidět, že nežije v Čechách! Jinak je sympatický. Miluje kočky (nevím, proč ne spíš psy), chování má prvorepublikového gentlemana, Působí naivně, ale vždy vyřeší sebevětší problém a možná někoho naštvu, že mi připomíná našeho Švejka. Nepoznáme, zda je tak "blbej nebo vyčůranej". Je to odpočinková četba na letní dovolenou, ale nečekejte Dostojevského.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Povídkám se zásadně vyhýbám,po těchto jsem v knihovně sáhla,když jsem uviděla na obálce autorovo jméno a musím říct,že to byla výborná volba..Tuf je postava jako žádná jiná,člověk si toho suchara prostě zamiluje,všechny povídky jsou čtivé a Tuf v nich exceluje..prostě jasná pětka..

sirojezkin
21.10.2018 5 z 5

Super !!! Výborná sci-fi. Milujeme to.

tomas5327
18.12.2017 4 z 5

Tuf řešíc problémy lidí na jiných planetách. Že by jen odkaz na nesmyslnosti na té naší vlastní planetě? Nebýt pro mě slabší povídky Bestie pro Norna tak plný počet.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Originální a vtipná knížka s vždy zcela logickým, klidným - a proto pro ostatní postavy zpravidla nesnesitelným, pro čtenáře humorným - hlavním hrdinou, i tváří v tvář oživlým nestvůrám z celé galaxie. Mix vpravdě suchého humoru a nestvůr z různých koutů vesmíru dělá z knihy dílo, ke kterému se vždy po čase rád vracím.
P.S.: zajímalo by mě, proč už tehdy neuveřejnili všechny Tufovy povídky...)

KAREL6725
20.11.2017 5 z 5

Žádné překvapení , se nekoná Martin je mistr pera a jeho knihy patří k těm nejlepším. Tuf je borec, jeho dobrodružství , je jedna velká jízda. Výborná sci-fi u které jsem se neskutečně bavil. Martin napíše cokoliv a vždy na výbornou, jeho tvorba je důkazem. Plný počet hvězd. Mám rád Tufa , mám rád pivo.

klonování

Část díla