Tudorovci III – Buď vůle Tvá

Třetí pokračování Tudorovců začíná událostmi krátce po smrti Anny Boleynové. Novou anglickou královnou se stává ctnostná a krásná Jana Seymourová, jež přesvědčí krále, aby se smířil se svými dcerami, malou Alžbětou a zbožnou Marií. Země je zmítána katolickým povstáním, které králova armáda krvavě potlačí. Od Jany se Jindřich VIII. dočká tolik vytouženého syna, ale královna porod nepřežije. Zdrcený král se uzavírá do sebe. Toho se snaží využít jeho nepřátelé. Nakonec je přesvědčen svými rádci, aby se oženil s Annou Klévskou. Tento politický sňatek se ženou, která se Jindřichovi od začátku nelíbí, nepřinese králi velké štěstí. To se mu podaří najít až po setkání s koketní Kateřinou Howardovou… Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Elizabeth Massie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36695/big_tudorovci-iii-bud-vule-tva-i8Q-36695.jpg 3.951

Tudorovci 3.

12.02.2018

Pěkná kniha

Kabalenka
18.10.2017

Z knihy jsem přečetla 3/4. Nějak mě to moc nebavilo. Mám raději příběhy lidí. Tohle bylo všechno dost politické.

hrusisek
28.10.2016

Ve třetím díle Tudorovců nebylo moc akce, ale přesto se mi líbil nejvíc. Mrzela mě jen smrt královny Jany a nebyla mi moc příjemná Kateřina Howardová, ale jinak knihy doporučuji, četli se dobře a se zaujetím. Na seriál se určitě taky někdy podívám.

t-e-r-k-a
16.06.2015

Kniha končí popravou Thomase Cromwela, avšak v seriálu děj pokračuje až do smrti Jindřicha. V knize toho tedy hodně není, což mi tam chybí.

Paganfairy
28.04.2014

Trošku mě zklamalo, že celá trilogie je sepsaná podle scénářů, podle nichž se točil seriál Tudorovci. Jelikož se scénáristé sem tam trošku sekli s historickou přesností, nedodávají mi tyto knihy moc důvěryhodnosti. Nicméně pokud vypustím tuto 'maličkost', kniha se mi líbí a je celkem čtivá.

Sisi11
28.06.2013

Jak perfektní podívaná, tak perfektní čtení. Příběhy a osudy Tudorovců jsou fascinující.

Radkab.
20.07.2012

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila, protože třetí řada seriálu je moje nejoblíbenější, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Seriál je podle mého názoru lepší.