Královský slib

Historický román z počátku 15. století líčí osudy španělské infantky Cataliny provdané do Anglie. Tato šestnáctiletá dívka, dcera Isabelly Kastilské, byla od dětství vychovávána k tomu, že se provdá za prince z Walesu. Přesto bylo časné manželství pro dívku šokem. Ocitnout se v úplně cizí zemi, kde je jiné podnebí, jídlo, jiný jazyk i zvyky lidí. Naštěstí se do svého muže Arthura Tudora zamiluje. Ten však brzy umírá a Catalina musí bez jeho ochrany čelit intrikám u dvora....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13860/kralovsky-slib-TJw-13860.jpg 4.461

Tudorovci (P. Gregory) 3.

Vydáno, Alpress

The constant princess, 2005

Kniha Královský slib

viki77

Moc krásné

Zoja706

Knížka byla fajn a to moc. Vždycky jsem měla ráda Kateřinu Aragonskou a tady byla její osobnost úžasně vykreslená. Zpočátku byl krásný i její vztah s Jindřichem. Dle mého názoru jestli někdy Jindřicha někdo miloval a ctil tak to byla právě ona. A pak s úžasnou noblesou dokázala Jindřichovi odpustit to jak moc jí ublížil. A to, že se ho nedoprošovala a nedělala mu hysterické výstupy byl pro jeho ješitnost trest největší. Ale v mém srdci bude Kateřina vždycky patřit k Arturovi,který ji opravdu miloval a ona jeho. škoda jen,že ti dva na sebe měli tak málo času, protože si byli osudem.

Silmarien
15.03.2018

Kniha o tom, aký mohol byť život Kataríny Aragónskej, ktorú väčšina ľudí pozná ako tú obstarožnú kráľovnú, ktorá Henrichovi nevedela porodiť dediča a svojou tvrdohlavosťou a neústúpčivosťou "spôsobila" vznik novej cirkvi.
Ale tento príbeh bol o inej Kataríne. Bol o Cataline, infantke Španielska, princeznej z Walesu, ktorá bola predurčená stať sa kráľovnou Anglicka. O dcére najkatolíckejších veličenstiev svojej doby, ktoré vyhnali Maurov z Granady.
Celá dejová línia a vnímanie, ktoré nám autorka podsúva sú založené na predpoklade osudovej lásky a neskoršieho klamstva, takže ak ste oboznámení s Kataríniným osudom a máte už na celú vec svoj názor a ten je náhodou iný, ako má autorka, budete celý príbeh škrípať zubami.
Ale ak vám to nevadí, tak samotný príbeh je napísaný dobre i uveriteľne a myšlienka na bojovnú princeznú, ktorá sa v rámci vlastných možností snažila ovplyvniť vlastný osud i osud krajiny, do ktorej sa vydala, nie je vôbec márna.

Morgaine07
12.02.2018

Byla jsem tehdy velice ráda, že vyšla kniha o Kateřině Aragonské do češtiny. Knihu jsem četla v horkých letních nocíh v posteli a byla jsem spokojená až na jednu věc.
+spoiler+
Já totiž věřím ,že Kateřina svému muži nelhala a její manželství s Arturem nebylo naplněno. Jenže tady autorka manželství naplnila a Kateřina pak lhala. Jistě, že jsem jí měla ráda pořád stejně a neodsuzovala nebohou ženu v rukách mužů v tejdejší době. Jenže prostě si nemyslím ,že lhala.

Ssojka42
04.08.2017

Opět krásné. ....Královna Kateřina je moje oblíbenkyně. Přála jsem jí lásku s Arturem. Ale tušila jsem, že to v životě bývá jinak.,, A další rány v podobě potratů... Byla to velmi statečná, silná, milující žena!! A Jindřich opět sobec, egoista, poživačný marnotratník. Paní Philippa Gregory píše krásně, poutavě. Za mě 5* nestačí!!

baskynka
06.04.2017

Poutavé čtení. Knížka mě bavila od začátku do konce.

Kodetka
02.09.2015

Královna Kateřina na mě udělala veliký dojem. Její bojovnost, síla a vytrvalost... Mrzí mě, že jí to bohužel nevyjde. Příběh je zajímavý a poutavý.

alnahu
22.06.2015

Poutavý příběh z 15 století o strastiplném životě Kateřiny Aragonské- královny Anglie. Kateřina Španělská infantka , která byla provdána ve svých patnácti letech , za o rok mladšího prince Artura ,se do něj hluboce zamilovala , v manželství prožili společně pouze čtyři měsíce, když Artur onemocněl horečnatým onemocněním a zemřel. Na smrtelném loži mu Kateřina slíbila ,že se stane královnou, provdá se za jeho bratra a porodí jejich děti. Slibuji-byla jejich poslední slova. Kateřina i přes veškeré útrapy a intriky u dvora ,tento slib splnila a stala se oblíbenou královnou. I když přežil z jejího dalšího manželství s Jindřichem VIII. pouze jediný potomek dcera Marie. Po celý svůj život stále vzpomínala na chvíle lásky s Arturem a nikdy ho nepřestala milovat. Tuto knihu doporučuji ,opravdu stojí za to.