Královský slib

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román z počátku 15. století líčí osudy španělské infantky Cataliny provdané do Anglie. Tato šestnáctiletá dívka, dcera Isabelly Kastilské, byla od dětství vychovávána k tomu, že se provdá za prince z Walesu. Přesto bylo časné manželství pro dívku šokem. Ocitnout se v úplně cizí zemi, kde je jiné podnebí, jídlo, jiný jazyk i zvyky lidí. Naštěstí se do svého muže Arthura Tudora zamiluje. Ten však brzy umírá a Catalina musí bez jeho ochrany čelit intrikám u dvora....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13860/kralovsky-slib-TJw-13860.jpg 4.461
Série

Tudorovci (P. Gregory) 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Alpress
Orig. název

The constant princess, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Královský slib

Přidat komentář
viki77
13. března

Moc krásné

Zoja706
15. ledna

Knížka byla fajn a to moc. Vždycky jsem měla ráda Kateřinu Aragonskou a tady byla její osobnost úžasně vykreslená. Zpočátku byl krásný i její vztah s Jindřichem. Dle mého názoru jestli někdy Jindřicha někdo miloval a ctil tak to byla právě ona. A pak s úžasnou noblesou dokázala Jindřichovi odpustit to jak moc jí ublížil. A to, že se ho nedoprošovala a nedělala mu hysterické výstupy byl pro jeho ješitnost trest největší. Ale v mém srdci bude Kateřina vždycky patřit k Arturovi,který ji opravdu miloval a ona jeho. škoda jen,že ti dva na sebe měli tak málo času, protože si byli osudem.

Silmarien
15.03.2018

Kniha o tom, aký mohol byť život Kataríny Aragónskej, ktorú väčšina ľudí pozná ako tú obstarožnú kráľovnú, ktorá Henrichovi nevedela porodiť dediča a svojou tvrdohlavosťou a neústúpčivosťou "spôsobila" vznik novej cirkvi.
Ale tento príbeh bol o inej Kataríne. Bol o Cataline, infantke Španielska, princeznej z Walesu, ktorá bola predurčená stať sa kráľovnou Anglicka. O dcére najkatolíckejších veličenstiev svojej doby, ktoré vyhnali Maurov z Granady.
Celá dejová línia a vnímanie, ktoré nám autorka podsúva sú založené na predpoklade osudovej lásky a neskoršieho klamstva, takže ak ste oboznámení s Kataríniným osudom a máte už na celú vec svoj názor a ten je náhodou iný, ako má autorka, budete celý príbeh škrípať zubami.
Ale ak vám to nevadí, tak samotný príbeh je napísaný dobre i uveriteľne a myšlienka na bojovnú princeznú, ktorá sa v rámci vlastných možností snažila ovplyvniť vlastný osud i osud krajiny, do ktorej sa vydala, nie je vôbec márna.

Morgaine07
12.02.2018

Byla jsem tehdy velice ráda, že vyšla kniha o Kateřině Aragonské do češtiny. Knihu jsem četla v horkých letních nocíh v posteli a byla jsem spokojená až na jednu věc.
+spoiler+
Já totiž věřím ,že Kateřina svému muži nelhala a její manželství s Arturem nebylo naplněno. Jenže tady autorka manželství naplnila a Kateřina pak lhala. Jistě, že jsem jí měla ráda pořád stejně a neodsuzovala nebohou ženu v rukách mužů v tejdejší době. Jenže prostě si nemyslím ,že lhala.

Ssojka42
04.08.2017

Opět krásné. ....Královna Kateřina je moje oblíbenkyně. Přála jsem jí lásku s Arturem. Ale tušila jsem, že to v životě bývá jinak.,, A další rány v podobě potratů... Byla to velmi statečná, silná, milující žena!! A Jindřich opět sobec, egoista, poživačný marnotratník. Paní Philippa Gregory píše krásně, poutavě. Za mě 5* nestačí!!

baskynka
06.04.2017

Poutavé čtení. Knížka mě bavila od začátku do konce.

Kodetka
02.09.2015

Královna Kateřina na mě udělala veliký dojem. Její bojovnost, síla a vytrvalost... Mrzí mě, že jí to bohužel nevyjde. Příběh je zajímavý a poutavý.

alnahu
22.06.2015

Poutavý příběh z 15 století o strastiplném životě Kateřiny Aragonské- královny Anglie. Kateřina Španělská infantka , která byla provdána ve svých patnácti letech , za o rok mladšího prince Artura ,se do něj hluboce zamilovala , v manželství prožili společně pouze čtyři měsíce, když Artur onemocněl horečnatým onemocněním a zemřel. Na smrtelném loži mu Kateřina slíbila ,že se stane královnou, provdá se za jeho bratra a porodí jejich děti. Slibuji-byla jejich poslední slova. Kateřina i přes veškeré útrapy a intriky u dvora ,tento slib splnila a stala se oblíbenou královnou. I když přežil z jejího dalšího manželství s Jindřichem VIII. pouze jediný potomek dcera Marie. Po celý svůj život stále vzpomínala na chvíle lásky s Arturem a nikdy ho nepřestala milovat. Tuto knihu doporučuji ,opravdu stojí za to.

1