Tudorovci

Tudorovci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335255/bmid_tudorovci-361-335255.jpg 5 37 8

Publikace se zabývá historií proslulé anglické dynastie a soustředí se na nejslavnější období této rodiny – na vládu Jindřicha VII., Jindřicha VIII., Edvarda VI., Marie I. a Alžběty I. Tito panovníci se zasloužili o to, že z Anglie, rozvrácené dlouholetou válkou, se stala mezinárodní velmocí. Autorka uvádí politický a historický kontext, ale především si všímá zákulisních intrik, machinací a soukromého života panovníků včetně podrobností o životním stylu a každodenních starostech, které trápily mocné tehdejšího světa. Autorka vystudovala historii na University of Hull a napsala řadu úspěšných historických monografií.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)

Private lives of the Tudors

Nessie72
06.08.2023 5 z 5

Vynikající! Opravdu čtivé, i pokud se v tématu orientujete, dozvíte se určitě pár informací, které jsou jiným a neotřelým způsobem interpretovány. Pokud s tímto obdobím historie začínáte, uvede vás tato kniha do souvislostí a věřím, že vás nadchne.

viktor.po
22.02.2023 5 z 5

Vynikajúca kniha o tejto slávnej kráľovskej dynastii. Autorka sa venuje postupne všetkým panovníkom, od zakladateľa dynastie Henricha VII. až po Alžbetu I., poslednú panovníčku.

Lenka0007
02.01.2021 5 z 5

Kniha, která podrobně, ale zajímavě přibližuje život Tudorovců. Obsahuje historická fakta, ale i neověřené fámy ze života panovníků. Pro fanoušky jednoznačně dobrá volba.

Red_Fox
29.11.2020 5 z 5

Tracy Borman je pro mě známé jméno díky dokumentárním pořadům na TV kanálu History. Ten mi dal naštěstí nějaký základ z tohoto období, lépe jsem se pak orientovala v ději a postavách. Kniha je velice propracovaná a detailní, seznámíte se tak nejen s členy Tudorovského rodu, ale místy i s pěšáky v podobě sloužících. Zajímavé bylo nahlédnutí do odvětví lékařství (léčení, porodů), kuchařství a stolování a celkově do života tehdejších šlechticů. Oceňuji fotografie a uvedení velkého množství zdrojů jako inspirace, kdy třeba tvorba Alison Weir skutečně stojí za přečtení.

I když mi pár věcí v knize chybělo a některé pasáže byly náročnější na čtení, Tracy si za tuto práci zaslouží obdiv.

mira.l
21.05.2018 5 z 5

Velice zajímavě podaná historie dynastie Tudorovců, která pro mě osobně byla čtivá i přes poměrně dlouhé kapitoly. Autorka mnohdy zabíhá do detailů, které nejsou zrovna obecně známé a v jiných dostupných materiálech se asi příliš nevyskytují. A to do detailů i velmi pikantních z velmi intimních oblastí.
Kromě toho, že čtenář získá základní přehled o dynastii Tudorovců obecně a dozví se ledacos z oblasti politiky a oficialit, hlavní náplní knihy je soukromí královské dynastie.
Skvělá kniha!

Lucuschka
04.05.2018 4 z 5

Zajímavosti týkající se panovníků z rodu Tudorovců, které se nikde jen tak nedozvite... Zajimavá a poučná kniha, která nenudí.

vvvecna
27.02.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o Tudorovcích , doporučuji když se chcete dozvědět vše o nich a o životě na dvoře

bydžounek
10.09.2017 5 z 5

čtivá naučná kniha pro milovníky historie Anglie v období Tudorovců, doporučuji